18 Ocak 2018 Perşembe

  • 3,799 TL
  • 4,644 TL
  • 163,83 TL
  • 117.121
ISPARTA
ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DAN AMBULANSLA ALANYA'YA GİTTİ

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

ISPARTA'DA SAHİBİNDEN SATILIK APART

Bir Recep Özel yazısı

İşte o yazı...

Siyaset
Siyasete 1 dönem ara verdikten sonra yeniden parlamentoya giren AK Parti Milletvekili Recep Özel, mütevazi, sade yaşantısı ile dikkat çekiyor.
 
Avukatlık yaparken kurucu il başkanı sıfatıyla AK Parti'de siyasete başlayan Recep Özel, 2002 seçimlerinde Isparta Milletvekili olarak TBMM çatısı altına girdi. 2007 seçimlerinde liste dışında kalan Özel, siyasete ve partisine küsmedi.
 
O dönem içerisinde Ankara'da avukatlık mesleğine devam eden Özel, partisinin genel merkezi tarafından verilen görevleri de yerine getirdi. 2011 seçimlerinde yeniden listeye konulan Özel, milletvekilliğinde ikinci dönemini yaşıyor.
 
Recep Özel'in 1 dönem aradan sonra yeniden seçilecek bir yerden milletvekilliği listesine girmesi AK Parti'de 'vefa' kavramın ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Recep Özel'in partisine küsmemesi, listeye giremeyen başka milletvekillerinin 'sitem ve tepki' gösterirken O'nun 'partim beni milletvekili ederken iyiydi, şimdi mi kötü' diye yaklaşım göstermesi oldukça etkili oldu. Özel'in liste dışı kaldıktan sonra Başbakan'a çıkıp 'teşekkür etmesi' de siyaset tarihine not edilen örnek davranışlardan birisi oldu. '
 
Yeni Recep Özel' iddiasıyla 2.dönem farklı bir milletvekilliği portresi ortaya koymaya çalışan Milletvekili Özel, mütavazi, sade ve sıradan yaşantısı ile dikkat çekiyor. Milletvekili olduktan sonra 2002'de evini Ankara'ya götüren Özel, Isparta'ya geldiğinde çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği mütevazi evinde kalıyor.
 
Aslen Atabey Harmanören'li olan Özel'in Isparta merkezdeki evi Gülistan Mahallesi'nde. Kışın annesi bu evde, yazın de Harmanören'de evlerinde kalıyor. Özel, Isparta'ya geldiğinde Gülistan Mahallesi'ndeki evinde annesi ile birlikte kalıyor. Özel'in Gülistan'daki evi, 3 yaşından evleninceye kadar yaşadığı yuva. Onun için önemi çok fazla.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR