26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

BEDELİ NEYSE ÖDERİM

Bahçeli'ye hoşgeldin diyen AKP'li başkandan önemli açıklamalar...

Siyaset
 MHP lideri Devlet Bahçeli'ye Senirkent ziyaretinde nezaketen hoşgeldin diyen Büyükkabaca'nın AKP'li Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin bazı rakiplerinin bu anı fotoğraflayıp parti teşkilatına yanlış aksettirdiğini söyledi -
BUGÜN GELSE YİNE KARŞILARIM
Siyasi nezaketin gereğini yaptığını savunan Temurçin, “Devlet Bahçeli tekrar gelse bir devlet büyüğümüz olarak yine karşılarım. Bedeli neyse de öderim. Ayrıca MHP Senirkent ve Büyükkabaca’da en güçlü siyasi aktördür” dedi.
- MHP ACİZ, AK PARTİ VEFASIZ DEĞİL
Kanal 32'deki Basın Kulübünde konuya açıklık getiren Temurçin “Ne MHP’nin başka partiden bir belediye başkanını ayartma gibi bir yüzsüzlüğü, acizliği vardır. Ne de AKP’nin kendi içinde yetiştirdiği çocukları bir kalemde silecek kadar vefasızlığı vardır” diye konuştu.
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye Senirkent Belediyesi ziyaretinde 'Hoşgeldin' diyen bazı belediye başkanlarıyla birlikte aynı karede yer aldığı için AKP’den büyük tepki alan Büyükkabaca Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, ilk kez konuştu.
Gazeteciler Mehmet Erçakır ve Soner Toros’un birlikte hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü programının konuğu olan Başkan Temurçin, yaptığından asla pişmanlık duymadığını söyledi. DEVLET BÜYÜĞÜDÜR...
Senirkent’te yaşanan bu olay sonrası partisinden büyük tepki gören Büyükkabaca Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, konuyla ilgili olarak ilk kez basın kulübünde konuştu. AK Partinin hoşgörüsüz bir parti olmadığını belirten Temurçin, “AK Parti Türkiye’nin partisidir.
Türkiye’yi kucaklayan bir partidir. Biz Başbakanın tabiriyle 70 milyonun partisiyiz. Birileri böyle istiyor diye ne AK Partiye bunu mal ederiz ne de benim böyle bir acizane bir görüşüm olabilir. Ayrıca Senirkent Belediye Başkanı benim iktidara yakın her bakan programında olmuştur. Plaket vermiştir. O yüzden bir sorun yok ortada.
Devlet büyüğümüz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yöremize gelmiştir. Diğer belediye başkanlarıyla beraber kendisine nezaketen hoşgeldin dedik. Beldemize davet ettik. Kendisi de dedi ki Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal’ın anne ve babasının ölümü münasebetiyle taziye ziyaretine geldiğini ve akşam da Yusuf Ziya Günaydın’ın nikah törenine katılacağını ifade etti.
Ama Fırsat bulursa Senirkent’in tüm belde ve kasabaları gezeceğini söyledi. Bizde başımızın üzerinde yeriniz var dedik. Beldemize davet ettik. 2 dakika bile orada durmadık” diye konuştu. GELSİN YİNE KARŞILARIM
Bahçeli’nin tekrar beldeye gelmesi halinde kendisini yine karşılayacağının altını çizen Temurçin, “Bir devlet büyüğümüz olarak ben tekrar karşılarım. Bedeli neyse de öderiz. Bu ülkeye hizmet etmiş birisidir. Ama bu fotoğraf karesi üzerinden birileri çeşitli algılamalar çıkarıyorsa onları Allah’a havale ediyorum. Senirkent ve Büyükkabaca yetiştiği insan kaynağı profiliyle yüzlerce belediye başkanı gösterebilecek bir coğrafya. Ben gibi bin tane var Büyükkabaca da.
MHP Senirkent ve Büyükkabaca’da en güçlü siyasi aktördür. MHP’nin ne başka partiden bir belediye başkanını ayartma gibi bir yüzsüzlüğü, acizliği vardır. Ne de AKP’nin kendi içinde yetiştirdiği çocukları bir kalemde silecek kadar vefasızlığı vardır. O fotoğraf birilerine malzeme olmuş olabilir. Ama o fotoğraftan hiç pişman değilim. Beldeme gelen her devlet büyüğünü karşılarım” dedi.
YILLARCA KİMİN YÖNETECEĞİNİ TARTIŞTIK
Türkiye’de idarecilik yapmanın çok zor olduğuna değinen Temurçin, “Özellikle de taşra da. Herkes eleştirir. Gel işin başına geç diyince de sorumluluktan kaçar. Davulu sizin omzunuza koyup tokmağı eline almak içinde uğraşır. Böyle bir realite de var. Bence Türkiye’nin en büyük yönetim sorunu sistem sorunudur. Biz bugün Büyükkabaca’da neyi tartışıyoruz.
Ahmet mi gelsin, Mehmet mi gelsin hep bu. Aslında bu olmamalı. Biz yıllarca kimin yöneteceğini tartıştık. Asıl tartışmamız gereken konu bu ülkenin nasıl yönetileceği. Ülke de bu ahbap çavuş ilişkisinin özellikle belediyelerdeki ve kamudaki istihdamı rantıbıl hale getirmek zorundayız. Siyaset çok nankör bir meslek. Benim için ne yaptı ki 5 yılda denir.
Herkes için bu söylenir. Hizmette sınır yoktur. İhtiyaçlar hep sonsuz. Demirel geldiğinde elektriği hatırlayanlar var mı? Özal telefonu getirdiğinde hatırlayanlar var mı? Bizim için en büyük noktalardan birisi de bu” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR