21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,291 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BAŞKAN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTİRK ÜRETECEK!

Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, 27-28 Mart tarihlerinde kapalı sebze halinde tarım girdileri sergisi düzenleneceğini açıkladı. Sergide 20 firmanın stant açacağını bildiren Baykal, çiftçilerin bu proje ile tarımsal alandaki yeni teknik ve teknolojilerden haberdar olacaklarını bildirdi. bu organizasyonla hedeflenenin üretim, kalite ve verim artışının sağlanması olduğunu açıklayan Baykal, tüm çiftçileri bu sergiyi gezmeye davet etti.

Siyaset

Ardından ilçe de yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla ilgili bilgi veren Baykal, ilçe de 2 bin metre karelik bir alanda meyve alım merkezi kurduğunu bildirdi. Merkezin prefabriğinin bittiğini anlatan Baykal, “ISBAŞ’tan briketlerini aldım. Bunları bu sene bitirmiş olacağız. Yeni hal yasasına uygun bir hal binası gibi de düşünülebilir. İçinde 12 tane dükkan olacak. Dükkanlar platform olarak ürettiği ürünü bir bölümden getirip teslim edecek. Tüccar diğer bölümden tırına yükleyip gidecek.

MEYDANA 

ÜZÜM HEYKELİ

 İlçe meydanı için 4 metre yüksekliğinde üzüm heykeli yaptırdım. Bu ay içinde de bu heykeli meydana koyacağız. İlçe de yatırımlarımız devam ediyor. Aydınlatma ile ilgili ilaveten yeni çift kapalı aydınlatma direkleri dikeceğiz.

KİLİT PARKEMİZİ 

KENDİMİZ ÜRETİYORUZ

Meydanlıktaki refüjü genişletmek suretiyle kayaların içinden su akıyormuş gibi ilçeyi daha güzel bir görünüme kazandıracağım.  Soğuk hava depomuz dan 200 bin lira para giriyor. Kilit parkemizi kendimiz üretiyoruz. Asfaltı da kendimiz üretiyoruz. Kendi iş makinelerimizle seriyoruz. Bunlar ilçe için önemli bir kazanımlar.

ENERJİ HATLARINI

YER ALTINA ALIYORUZ

 Enerji hatlarının yer altına alınması çok önemli bir proje. Küçümsenecek bir olay değil.  Şu anda 1 buçuk milyonluk bir proje bunu devamı var. 1 milyonluk bir şeyle ilçenin tamamının enerji hatlarını yer altına alacağız. 

GÜNEŞ ENERJİSİYLE

ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ

Bu sene içme suyu kuyularından güneş enerjisiyle elektrik üretmek için proje hazırlıyorum. Yenilenebilir alternatif enerji kaynaklarına yönelim var” diye konuştu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR