22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,398 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

AK Parti böyle başkan istiyor

Basın Kulübü'ne konuk olan AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, geçmiş dönemde yapılan hatalardan ders çıkardıklarını belirtip "Bu dönem hata olmayacak.

Siyaset

Basın Kulübü'ne konuk olan AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, geçmiş dönemde yapılan hatalardan ders çıkardıklarını belirtip "Bu dönem hata olmayacak. Hem bize en fazla oyu aldıracak hem de Ispartalının kabul edeceği kişi bizim adayımız olacak" dedi

 

AYBATILI'NIN HAKKINI

TESLİM ETTİM

Son 20 yıldır Isparta'da şehirleşme anlamında hiçbir şey yapılmadı. Şehir merkezinde önceden bir hengame vardı. Aybatılı döneminde tarihi binaların değişimi sağlandı. Bir şehirleşme vardı. Benim kendisiyle ilgili o döneme ilişkin sarf ettiğim sözler Aybatılı'nın hakkını teslim etmekti

 

BELEDİYE SINIFTA KALDI

Şu kadar ağaç dikilmiş, şu kadar yeşillik alan yapılmış bunlar bir yana. Şehirleşme anlamında Isparta Belediyesi sınıfta kaldı diyorum. Belediyecilik anlamında Isparta sınıfta kaldı diyorum. Fabrikalar kurdum diyor. Onların altında benim de emeğim var. Ama belediyenin işi fabrika kurmak değil.

 

 Basın Kulübü programının bu haftaki konuğu AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel oldu.  Programda Gazeteciler Mehmet Erçakır ve Soner Torosun sorunlarını yanıtlayan Milletvekili Özel, Yerel seçimlerle ilgili AK Partinin izleyeceği politikaları anlatarak, mevcut belediye yönetimini eleştirdi.

2009 DA UYARI ALDIK

Ispartada yatırımcılık ruhunun kazandırılması gerektiğini belirten Özel, AK Partinin nasıl bir belediye başkanı istediğine açıklık getirdi. 2004-2009 yılları arasında Ispartanın AK Parti belediyecilikle alakalı bir tecrübesinin bulunduğunu belirten Özel, 2009 a seçimi kaybederek Ispartalının kendilerine bir uyarıda bulunduğunu söyledi. Bu uyarıyı da anladıklarını belirten Özel, AKP olarak artık belediyecilik bir dönemlik yapıp bırakmak değil. Hizmette süreklilik esas olmalı. Biri gelip biri gittiği zaman bir belediye başkanının koltuğuna oturduktan sonra işi öğrenmesi bir iki senesini alıyor. AKP belediyeciliği bir dönemde ispat edilemez. Önümüzdeki süreçte AKP belediyeciliğini burada dönemleri üst üste katarak uzun yıllar belediyeciliği Ispartada kazandırmak hedefindeyiz.  Daha önce yapmış olduğumuz her alandaki yanlışlığı yapmayacağız. Hatalar olabilir. Biz hata yaptık. Hata da ısrar etmiyoruz. Isparta halkının istediği, Isparta halkına uzun yıllar hizmet edecek bir AKP anlayışına milletin önüne koyup adayımızı seçmek ve hizmet etmek istiyoruzdedi.

FABRİKALAR YAPMAK

SİZİN GÖREVİNİZ DEĞİL

Belediyenin görevleri arasında fabrikalar yapmanın olmadığını anlatan Özel, fabrika yapmak işin özel sektöre ait olduğunu ifade ederek, Isparta belediyesini bir kum torbası gibi sürekli yumruklamak da istemiyorum. Ama siyasetin seviyesini yükseltmek adına ama Isparta Belediyesine ne kadar el uzattıysam da Sayın Yusuf Ziya Günaydın bu eli tutmadı. Ondan istediğim hiçbir şey yoktur. Ama bizden istedikleri şirket ve sermaye artırımdan tutunda, hepsine elimden geldiğince yardımcı olmuşumdur. Otel Ispartanın oraya asmış Ispartada fabrikalar zinciri kurdum diye. Bu fabrikaların hepsinin emeğinin temelinde ben varım. Bizim anlayışımızda belediyenin işi fabrikalar açmak değildir. Bu yerleri özel sektörler açardiye konuştu.

SINIFTA KALDI

Ayrıca Isparta belediyesinin belediyecilik ve şehircilik anlamında sınıfta kaldığına dikkat çeken Özel,  yaptığı hizmetlerle Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydının kendi egolarını tatmin ettiğine değindi. Özel,  bu kadar ağaç dikilmiş, şu kadar yeşillik alan yapılmış bunlar bir yana. Şehirleşme anlamında Isparta Belediyesi sınıfta kaldı diyorum. Belediyecilik anlamında Isparta sınıfta kaldı diyorum. Önümüzdeki dönemde Ispartayı gerçekten modern, marka şehirler anlamında değiştirebilecek bir anlayışın içinde, kibiri olmayan, kendini Ispartada vakfetmiş, makamdan güç alan değil. Makama güç veren kişiler otursun diyoruz. Çünkü Başkan Günaydın kendi makamını kullanıyor.  Kendini güçlü hissedebiliyor. Makama güç vermiyor. Sen mimarlık egolarını, mesleki egolarını tatmin etme yeri değil ki Isparta. Bende avukatım ama avukatlık kimliğimi kullanmıyorum ki. Avukatlık yapmıyorum ki ben şu anda. Böyle bir anlayışı olmayan kişin buraya gelmesi lazım. Servet kapma yeri olarak görmeyen kişi bu koltuğa otursunaçıklamalarında bulundu.

AYBATILININ HAKKINI TESLİM ETTİM

 

En son Eski Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı döneminde şehrin değişime uğradığını anlatan Özel, Son 20 yıldır Ispartada şehirleşme anlamında hiçbir şey yapılmadı. Şehir merkezinde önceden bir hengame vardı. Aybatılı döneminde tarihi binaların değişimi sağlandı. Bir şehirleşme vardı. Ondan sonraki süreçte süsleme, püsleme tarzında yeni bir cadde, yeni bir sokak. Şehirleşme anlamında Ispartaya öyle bir belediye başkanı seçelim ki, Ispartaya yeni gelen bir kişi modern binaları var, bunun yanında Isparta tarihini koruyan binaları da muhafaza etmişler desinler. Gazi Kemal Mahallesi harap durumda.  Ben sadece o dönemki bir hakkı teslim ettim dedi.

 

BİZ AYAĞINA

PROJE GÖTÜRDÜK

Başkan Yusuf Ziya Günaydının kendisine bir tane proje dahi sunmadığının altını çizen Özel, �n son bu Savla ilgili proje vardı. Kokuyla ilgili bunun yüzde 50si de hibeydi. İmza atmadı bu projeye. Halkın menfaatine  olan bir işten dolayı hangi belediye başkanının başı belaya girmiş. Başı belaya girmekten çekiniyormuş. Antalyadan Ispartaya girerken o kokuyu çekmeye memnun musunuz? Ben gül şehrine giriyorum diyorsun. Ama Ispartaya pis bir kokuyla giriliyor. Bu proje Isparta belediyesinin öncülüğünde yapılsın dediler ben 2 defa gittim belediyeye. Gel şunu yapalım diye. O bize proje getirmedi. Biz ona götürdük. Proje yapalım diye. Kumpasa getirme yok. Ispartada projelerle birbirimize destek vermeliyiz diye serzenişte bulundu.

YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

AK Partiyi belediyeye sahip olmadıkları için bir ellerinin boş olduğunu bildiren Özel, çok işler yapmak istiyoruz burada. Belediye bende olsa Ispartaya çok fazla hizmet gelir. Yapılacak çok iş var. AK parti hükümeti olarak sağlıkta çığır açtık. Bu anlamda herkesten teşekkür beklemiyoruz. Bu bizim vazifemiz. Ama Ispartaya yatırımlar kazandırmak noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.  Ispartaya modern bölge hastanesi yapmayı planladık. Bu yapılacak hastane sıradan, diğer hastanelere hiç benzemeyen yapıda. Gerçekten vatandaş bittiği zaman diyecek ki insana insan olma değerini ve onurunu yaşatan bir hizmet kalitesini sunmuşlar diyecekler. Bu 600 trilyonluk bir yatırım görüşlerine yer verdi.

MHP BİR DAHA OY

İSTEMEK İÇİN ÇIKAMAZ

Ispartada 1999-2000 yılları arasında MHPnin iktidar olduğunu bildiren ve MHPnin de koalisyon ortağı olduğu söyleyen Özel, siz o dönemde sağlıkta 1.2 trilyon yatırım yaptınız. MHP iktidarında da  Ispartada 2 tane milletvekiliniz vardı.  Ama bizim 2002den bu güne kadar ki bizim yatırım bedelimiz ise 2015 sonuna kadar yapacağımız sadece sağlıkta 350 trilyon.  Bölge hastanesi ile birlikte 1 katrilyon.  Ispartada gösterecekleri 1 tane görselleri yok. Halkın arasına MHP bir daha oy istemek için çıkamazdedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR