27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

YILIN BAŞHEKİMİ SEÇİLDİ

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği’nin düzenlediği “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” sahiplerini buldu. 112 Acil Servis Ambulans Hizmetleri Başhekimi Dr. Nejat Huni’ye "Başhekim” kategorisinde ödül verildi.

Sağlık

 

Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı ve özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, acil sağlık sisteminin gelişmesine öncülük etmek, ulusal ve uluslar arası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” yarışması sonuçlandı. Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle, ödülleri verildi.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun, törende yaptığı konuşmada, acil tıp teknisyenleri ve paramediklerin Sağlık Bakanlığı’nın taşradaki en büyük teşkilatı konumunda olduklarını belirterek, att ve paramediklerin görev tanımlamaları ve hizmet süreleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Özellikle ambulans kullanan tüm acil sağlık hizmetleri personelinin güvenli sürüş eğitimlerinden geçmelerini istediklerini anlatan Coşkun, bunun için alt yapı gerektiğini ifade etti.

Coşkun, acil tıp teknisyenleri ve paramedikleri işlerini yaparken dikkatli olmaları konusunda uyararak, “İşimizi yaparken tabii ki acele edeceğiz. Ancak öncelikle sürüş güvenliğine önem vereceğiz. Biz size eğitim aldırırken, hızlı sürüş teknikleri eğitimini aldırmıyoruz. Bunu unutmayın. Biz size güvenli sürüş tekniği eğitimi aldırıyoruz. Bu yüzden önce güvenlik. Çünkü önce biz sağlıklı olacağız ki hizmet edeceğimiz kişilere daha iyi hizmet götürebilelim” diye konuştu.

ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak bizler acil tıp teknisyenleri, paramedikler ve tüm 112 çalışanları olarak her türlü iklim şartlarında, büyük zorluklarla ve fedakarca halka hizmet sunduklarını aktararak, dernek olarak bu hizmeti kamuoyunun dikkatine sunmak istediklerini söyledi.

Ödüllerle acil sağlık hizmetleri çalışanlarının kamuoyunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Gökbayrak, bu konuda kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

-Başarı Ödülleri

Gecede, “Acil Tıp Teknisyenliği” kategorisinde ödüle layık görülen İsmail Öztürk, trafik kazasında hayatını kaybettiği için ödülü eşi Berrin Öztürk ve babası aldı.

“İl Sağlık Müdürlüğü” kategorisinde Dr. Cihan Tekin,

“İl Sağlık Müdür Yardımcılığı” kategorisinde Dr. M. Turan Sofuoğlu,

“Şube Müdürlüğü” kategorisinde ATT Hikmet Güvercin,

“Şube Müdürlüğü” kategorisinde ATT Can Cansızlar

“Şube Müdürlüğü” kategorisinde Prm Deniz Sezer

“Başhekim” kategorisinde Dr. Nejat Huni’ye,

“Paramediklik” kategorisinde Özlem Öter’e,

“Doktor” kategorisinde Dr. Kubilay Arslankeçecioğlu’na,

“Sağlık Memuru” kategorisinde Oğuz Boydak’a,

“Hemşire” kategorisinde Nurşen Özayar’a ve

“Sürücü” kategorisinde Osman Büyük’e ödül verildi.

 

Onur Ödülleri Kapsamında

Acil Sağlık Hizmetlerine, mesleğimize ve derneğimize katkılarından dolayı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Coşkun’a

Derneğimize bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı kurucu üyeler, Murat Keskin ve Ceyhan Molla’ya,  112 çalışanlarının sıkıntıları konusunda sesimizi medyada duyuran Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal’a ve Beyaz Tv Haber sunucusu Erkan TAN’a, 112 Acile 2 adet roman yazarak sistemin gelişmesine destek olan Prm Habip Gostak’a ödülleri takdim edildi.

Ayrıca gecenin sunuculuğunu yapan ve derneğimize desteklerini esirgemeyen Dr. Sema Selvioğluna, Gecede desteklerini sunan İstanbul Sağlık Sen Şubesine ve EMS firmasına ödülleri takdim edildi.

 

Ödül töreninin ardından Haluk Levent tarafından katılımcılara Konser verildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ziya ÖZTÜRK

18 Nisan 2014 Cuma 23:20

Doktorumuz Nejat beyi taa Sütçülerden tanırım. Kibar, gayretli ve bilgili bir kardeşimizdir. İsabetli bir karar olmuş. Allah devamına erdirsin ve daha güzel yerler ve mevkiler nasip etsin.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR