26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

SAĞLIKTA FLAŞ GELİŞME

SAĞLIKTA FLAŞ GELİŞME

Sağlık

Isparta, Süreyya Sadi Bilgiç'in Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı avantajını çok iyi kullanıyor. SDÜ'nün 2017 yatırım bütçe tasarısından Isparta'ya büyük bir sürpriz çıktı.

SDÜ'ye 2. Hastane

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin en iddialı olduğu ve en çok hasta kabulü yaptığı Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Çocuk Hastalıkları Klinikleri için ayrı bir hastane yapılıyor. SDÜ'nün 2017 yılı yatırım programına göre mevcut hastane yanında Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşa edilecek. Isparta'ya yeni bir şehir hastanesi yapılırken SDÜ'ye 2. hastane konusunda devletin yetkili organlarını ikna etmek kolay olmadı.

Isparta sağlıkta çok önemli gelişmelere gebe. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Isparta'ya bir kalemde yapılan en büyük kamu yatırımı olarak tanımlanan Şehir Hastanesinin yeni yılda sevinçle açılışı beklenirken sağlık konusunda bir sevindirici haber de SDÜ'den geldi. Halen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen SDÜ'nün 2017 yılı bütçesi ve yatırım programından Isparta'ya büyük bir sürpriz çıktı. Rektörlüğün girişimleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in destekleriyle SDÜ'ye 2.Hastane kazandırıldı. Tıp Fakültesi Hastanesi yanında Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşa edilecek. Proje için 2017 yılı bütçesinden 3.5 milyon TL ödenek ayrıldı.

SDÜ'YE 2.HASTANE İÇİN İKNA KOLAY OLMADI

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Tıp Fakültesi Hastanesi yanında yeni bir hastane yatırımına devletin yetkili organlarının ikna edilmesinde oldukça zorlandıklarını söyledi. Isparta'ya yeni bir şehir hastanesinin yapıldığı ve açılışına hazırlanıldığı bir günde SDÜ'ye 2. hastane yatırımı için kaynak almanın zorluğuna dikkat çeken Çarıkçı, "Sayın Milletvekilimiz Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Süreyya Sadi Bilgiç bey bize çok büyük destek verdi.

Arkadaşlarımız yatırımın gerekliliğini çok iyi anlatan raporlar hazırladı. Maliye Bakanlığı'nda Kalkınma Bakanlığı'nda bastırdık. Milletvekilimiz görüşmeler yaptı. Yatırım bütçemiz programında 2.hastane yatırımını kaptık. Hem biz hem bakanlık nezdinde imzalar atıldı. Yatırım bütçemiz şu anda komisyonda görüşülüyor. Komisyon kararı ve meclis kararından sonra bu yatırım kesinleşecek. İnşallah Isparta sağlıkta çok daha önemli noktalara ulaşacaktır" dedi.

2 GÜÇLÜ BÖLÜM İÇİN HASTANE YAPILIYOR

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Çarıkçı, 2.hastanenin ihtisas hastane olarak değerlendirileceğini söyledi. Tıp Fakültesi'nin en iddialı olduğu ve en çok hasta kabulü yaptığı kliniklerin başında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ana bilim dallarının geldiğini belirten Çarıkçı, "Hastanedeki uzman arkadaşlarımız ve yönetim ekibi olarak değerlendirdik.

Elimizdeki imkanlar ve potansiyelimizi masaya yatırdık. İl dışından en çok hasta kabulü yaptığımız bölümleri inceledik. Ve mevcut hastanemizde yoğunluk yaratan bölümlerin kadın doğum ile çocuk hastalıkları klinikleri olduğunu gördük. Bu konuda güçlü bir kadroya sahibiz. Ekip ve teçhizat olarak da çok güçlüyüz. Yeni doğan yoğun bakımda güçlü bir altyapımız var. Bu gücümüzü bağımsız bir hastanede daha da artırmayı hedefledik. İki bölümün başka bir hastaneye nakledilmesi ile Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yoğunluk da azalacak" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hüseyin

17 Kasım 2016 Perşembe 19:58

SDÜ araştırma hastanesi arkadaşlar salam giren ölü çıkıyo yetkili doktor yok hep sitajer yetkililer lütfen duyun sesimizi

mukerrem acar

17 Kasım 2016 Perşembe 18:02

Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkür ve selam olsun

mehmet boyacı

17 Kasım 2016 Perşembe 13:28

SAYIN VEKILIM İKİNCI BACASIZ FAPRIKA ŞART YANI ÜNÜVESTE VEYA İLCELERE 4 YILLİK ARTIK DIŞARI ACILMA ZAMANI SANAYI BÜYÜME ÜRETIM VEKILIM SANAYI KIREDI BEKLIYORUZ İLERLEME DEVAM BELEDIYE MIZ ICME SUYUNU CEKMEYE BAŞLADI POLATLI MISALI ARTIK GENIŞ ALANLARA YOLSORUNU PARK SORUNU İLERİ DÖNÜK HASTANELER ÜNÜVESTELER İNŞALLAH ENKISA ZAMANDA GERCEKLEŞİR SAYGILARIMLA

soran adam

17 Kasım 2016 Perşembe 12:58

iyi güzel güzelde devlet bu hastaneyi yapan firmaya ayda kaç trilyon ödeyecek.? kaç hasta gelecek üst limit nedir?beklenen hasta sayısı bulunamazsa kimin cebinden şirkete para gidecek? ve kaç yıl sonra hangi şartlarda devredilecek?

Yalvacli

17 Kasım 2016 Perşembe 11:35

İsparta merkeze iki hastane yapana kadar Yalvaç'ın kadın Doğum problemini bi cozun önce hastane var doktor yok olanda 2 senedir Doğum izni sut izni vs yanı verimsiz Çalışıyor 4 senedir yalvacta acil vakalar dışında Doğum olmadı olanın sayısı toplasan 20 yı geçmez Bumu adalet siyasiler yolda olen bir annenin bebeğin vebalini ödeyemezsiniz

Ali yaşar

17 Kasım 2016 Perşembe 11:29

bunuda yaz insiyatifci :))))

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR