24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,567 TL
  • 5,353 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Müjdeli Haber

Komuta Merkezi olarak Antalya ya bağlı olan Isparta da 112 Acil Helikopter Sisteminde yeni dönem başlıyor.

Sağlık

5 HELİKOPTER AMBULANS ALIYOR

Isparta, Antalya, Burdur, Afyonkarahisar’ın 112 Acil Helikopter hizmetlerini Saran Holding üstlenecek. Uygulama 12 Ağustos 2013 tarihinde başlayacak. Saran Holding, 5 adet 112 Helikopter Ambulans ile hizmet verecek.

20 HELİPORT BULUNUYOR

Isparta’da Merkez’de 8 nokta Heliport ilan edildi. 12 İlçe’de ise 1’er Heliport bulunuyor. Şimdiye kadar Isparta’da ortalama 300 vakaya müdahale edildi. Bölge Sağlık Kampusu’na Heliport yapılması gündemde… Talep ise 112 Acil Helikopter Sitemi’nin Isparta’da konuşlandırılması.

ISPARTA’NIN SİSTEMİ SARAN HOLDİNG’TE

 Komuta Merkezi Antalya olan 112 Acil Helikopter Sistemi özel sektöre devrediliyor: Isparta, Antalya, Burdur ve Afyonkarahisar Hava Ambulansı ihalesini Saran Holding ve THK Gökçen Havacılık kazandı. Uygulama 12 Ağustos 2013’te başlayacak. Holding 5 Hava Ambulansı ile hizmete başlayacak.

Sağlık Bakanlığı'nın hava ambulansı ihalesini, Saran Havacılık ile Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık ortaklığı kazandı.

Saran Holding açıklamasına göre, Saran Havacılık pilot ortak olurken, anlaşmaya göre çalışma 12 Ağustos 2013 tarihinde 5 bölgede (Ankara, İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Antalya) 5 Ambulans helikopterle başlayacak. Sonrasında İzmir, Trabzon, Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Çanakkale, Kayseri, Konya, Samsun, Malatya ve Van'da ayrıca gerektiğinde yurt dışına da toplam 17 +2 (yedek) helikopter ile havadan hasta nakil operasyonu 5 yıl süreyle yapılacak.

Saran Havacılık ve THK Gökçen Havacılık ortaklığı tarafından 5 yılda 200 milyon dolar yatırım yapılacak projede, pilot, teknisyen, doktor ve sağlık memuru gibi görevlerde olmak üzere toplam 300'e yakın personel istihdam edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Saran Holding Özel Projelerden Sorumlu Direktör Kor Kurt Akın, Türkiye'de şu an için 17 farklı bölgede hava ambulansı hizmeti verildiğini belirtti. Saran Havacılık olarak temel hedeflerinin halka en iyi şekilde, hak ettiği hizmeti sağlamak olduğunu ifade eden Akın, şunları kaydetti:

“Saran Havacılık olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük helikopter üreticisi ve dünyanın en çok satan helikopter firması olan Bell Helicopter'in Türkiye temsilciliğini yürütüyoruz. Türkiye'nin en önemli helikopter filosuna sahibiz ve bunu Türkiye'ye en iyi şekilde hizmet edecek şekilde her alanda kullanıyoruz, kullanılmasına destek oluyoruz. THK Gökçen Havacılık ile ortaklığımız neticesinde kara yolu ile ulaşımın güç olduğu alanlarda acil durum gerektiren vakalara hızlı ve etkin müdahalenin gerçekleşmesine destek olacağız. İnsanların hayatlarına doğrudan etki edecek böyle bir çalışmanın içerisinde olmak bizim için gurur kaynağı.”

THK Gökçen Havacılık Genel Müdürü Faruk Volkan Yılmazer ise, “Havacılık sektöründe sahip olduğumuz birikim ve tecrübe sayesinde devraldığımız ambulans helikopter hizmet ihalesinde, halkımıza profesyonel sağlık hizmetini, süratli ve zamanında müdahale ile en üst seviyede teknoloji ve konfor sağlayarak sunmak için tüm imkânları seferber edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ISPARTANIN 7/24 KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİNDESİNİZ....
ISPARTADA OLAN BİTENİ ÖĞRENMEK İÇİN SİZE BOMBA 32 YETER.... 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR