26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Hakan'ın Hayali Düzgün Yürümek

Hakan'ın Hayali Düzgün Yürümek

Sağlık

 Baba Erhan Erdal ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüşmesinin bile dertlerine derman olmadığını söyledi. Antalya ısparta  burdur gibi hastanelerde çare aradılar   işte Hakanın  yürek burkan yaşamı.

 

Antalya  Kepezİlçesi'nde ailesiyle oturan Hakan Erdal'a 3 günlükken doğuştan omuriliğin kese şeklinde dışa doğru çıkması (meningomyelosel) teşhisi konuldu. Geçirdiği ameliyat sonrası bu rahatsızlığından kurtulan Hakan Erdal'da bu kez doğuştan kalça çıkığı tespit edildi. Sağ ayak bileği de geriye doğru dönük olan Hakan, 4 yaşına kadar sürünerek hayatını sürdürmeye çalışırken, uzun ve zorlu ameliyatlar sonunda ayağa kalkmayı başardı. Sağ ayak bileği ameliyatla düzeltilen Hakan, ayağını sürüyerek de olsa yürümeye başladı.

 

DOKTOR DOKTOR GEZDİLER

 

Bu dönemde annesi evi terk edince babasından ayrılıp bir süre annesiyle yaşayan Hakan, tekrar babasının yanına döndü. Antalya Öğretmenevi'nde aşçı olarak çalışan baba 37 yaşındaki Erhan Erdal, çocuğunun sağlığına kavuşabilmesi için doktor doktor gezmeye başladı. Çocuğunu, Antalya,Burdur, Isparta, İzmir ve İstanbul'da özel ve kamu hastanelerinden doktorlara götüren Erhan Erdal, kalça çıkığının düzeltileceği  ameliyatı yaptırmak için uğraştı.

 

'ELDE AVUÇTA NE VARSA SATTIM'

 

Devlet hastanelerine ameliyat için başvurmasına rağmen sonuçelde edemediğini, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) tedavi masrafını karşılamasına rağmen görüştüğü doktorlardan kimisinin ameliyatı yapmak istemediğini kimisinin de bıçak parası istediğini ileri süren Erhan Erdal,"Oğlum 3 günlükken hastaneye yattı. Sürekli tedavi yaptırdım, maddi gücüm kalmadı. Elimizde avucumuzda ne varsa hepsini sattık. Altın, araba, motorhepsini sattık. Hatta eşimin elindeki alyansı ve küpelerine kadar sattım çocuğum daha rahat yürüyebilsin, okula gidebilsin diye ama artık gücümüz kalmadı" dedi.

 

SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

 

Oğlunun durumunu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na da iletmesine rağmen bir çözüm bulamadığını kaydeden Erhan Erdal, Bakan Müezzinoğlu ile 2 Mart 2014 tarihinde Antalya'nın Kepez İlçesi'ndeki Sütçüler Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde yüz yüze görüştüğünü dile getirdi.Bakan Müezzinoğlu'na kısa süre de olsa sıkıntılarını anlatma fırsatı bulduğunuaktaran Erhan Erdal, Müezzinoğlu'nun ilgilenme sözü vererek korumalarınatelefon numarasını aldırdığını belirtti. O görüşmeden yaklaşık 2 hafta sonra Sağlık Müdürlüğü'nden kendisini aradıklarını kaydeden Erhan Erdal, sonrasında ise herhangi bir gelişme yaşanmadığını söyledi.

 

AMELİYAT OLMAZSA AYAĞI KESİLECEK

 

Bunun üzerine İzmir'de özel bir hastane ile görüştüklerini ve yaklaşık 9 ay önce yardımseverlerin desteğiyle toplanan 10 bin lira sayesinde bu hastanede Hakan'ın kalça çıkığı ameliyatı olduğunu dile getiren Erhan Erdal, ancak istenilen sonucun elde edilemediğini söyledi. Erhan Erdal,ameliyat nedeniyle bir süre yatağa bağımlı kalan oğlunun zaten geç başladığı okuluna da bu süre zarfında gidemediğini aktardı.

 

4 YENİ OPERASYON GEREKİYOR

 

Hakan'ın sağlığına kavuşması için son olarak geçen Ramazan ayında İstanbul'da özel bir hastaneyle görüştüklerini belirten Erhan Erdal,"Doktorlar Hakan'ın sağlıklı şekilde yürüyebilmesi için ikisi kemik uzatma, biri bilek, diğeri de kalça olmak üzere 4 yeni operasyon geçirmesi gerektiğini söyledi. Doktorlar son ameliyatların ardından Hakan'ın sağlıklışekilde yürüyebileceğini belirtti. Sadece ayağında 1 santim kısalık kalacağını,onun da sağlığını etkilemeyeceğini, ameliyat olmazsa ayağının kesilebileceğini söylüyor. SGK masrafları karşılamasına rağmen ameliyatlar için ayrıca 35-40 binTL istediler" diye konuştu.

 

TÜM GÜCÜMLE MÜCADELE EDİYORUM

 

Oğlunun sağlıklı yürüyebileceği günleri görebilmek için tümgücüyle mücadele ettiğini ve zor bir süreç yaşadıklarını anlatan Erhan Erdal,"Bir babanın böyle çaresiz kalması, çocuğunun tedavisini yaptıramaması zorbir süreç. Oğlumun daha sağlıklı yürüyebilmesi, okula gidebilmesi, futbol oynayabilmesi için yardımseverlerden destek bekliyorum" diye konuştu.

 

TOP OYNAMAK, KOŞMAK İSTİYORUM

 

General Şadi Çetinkaya İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Hakan Erdal ise geçirdiği ameliyatların ardından biraz daha rahat yürüdüğünü belirtirken, "Ama ben de arkadaşlarımla top oynamak, koşmak,düzgün yürümek istiyorum. Yolda yürürken ayağıma bakıyorlar, çekiniyorum. Dahadüzgün yürümek istiyorum. En çok top oynamak, koşmak istiyorum. Arkadaşlarım top oynamak için çağırıyor, ama ben reddediyorum. Psikolojik olarak zor bir süreç" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Allah acil şifa versin

02 Eylül 2014 Salı 18:51

lütfen ailenin iletişim bilgilerini ya da bir hesap numaraları varsa onları da habere ekleyin ki yardım edelim. Mevla bu çocuğumuza ve bütün hastalara acil sifalar versin.

hakan erdal

08 Eylül 2014 Pazartesi 22:03

baba cep 5424787442

ERHAN ERDAL

05 Eylül 2014 Cuma 18:43

BABA 5424787442

erhan erdal

05 Eylül 2014 Cuma 13:30

baba tlf.5424787442

erkan çetin

05 Eylül 2014 Cuma 12:05

babası antalya merkez öğretmenevinde çalışıyor.erhan erdal(babanın adı)

erhan erdal

05 Eylül 2014 Cuma 11:58

calıstıgım yer yer yazıyo abı allah rızazı ıcın ulasmak ısteyenler haberın ıcınde bana ulabılırsınız

mustafa aksu

05 Eylül 2014 Cuma 11:33

baba antalya ogretmen evınde calısıyor

alettın yıldız

05 Eylül 2014 Cuma 11:25

hakanın babasına ben antalya ogretmen evınden ulastım

erhan erdal

05 Eylül 2014 Cuma 11:19

baba antalya ogretmen evınden ulasılabılır

erhan erdal

05 Eylül 2014 Cuma 11:16

abı hakanın babasıyım antalya ogretmen evınde calısıyorum ıletısım yorumlarda kabul etmıyo allah rızası ıcın yardım etmek ısteyen antalya ogretmen evınden bana ulasabılırler rabbım sımdıden yardımlarınız kabu etsın

a

03 Eylül 2014 Çarşamba 04:25

1111

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR