21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,585 TL
  • 5,393 TL
  • 189,44 TL
  • 102.422
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BİR EVLİLİĞİN GELECEĞİ, İLK GECENİN SABAHINDA BELLİ OLUR...

Yaz geldi. Yeni evlenen çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle 'ilk gece korkusu' ve 'vajinismus' yeniden gündeme geliyor.

Sağlık

Terapist Canan Güvenç: " Bir kaçınma ve erteleme durumu olan vajinismus, her on kadından birinin kabusu haline geldi. Halk arasında "Evli Bakireler" olarak da bilinen vajinismuslu kadınlar çoğu zaman  utanç, kızgınlık, umutsuzluk duyguları ile kurdukları yalan dünyalarına sığınmak ve gizlenme yolunu seçiyor. Hatta bazı çiftler daha baştan boşanmayı tercih edebiliyor yani vajinismus yuvaları yıkabiliyor.” dedi.

 Terapist Canan Güvenç; “Vajinismus kadının cinsel birleşmeye karşı yaşadığı korkudur. Kadındaki bu korku öyle büyüktür ki, erkek de bu konuda hiç birşey yapamaz, çünkü yaptığı her davranışın eşinde yaratacağı tepkiden erkek de endişe duyar. Eğer tedaviye başvurulmazsa sorun yıllarca sürebilir. 5, 10 hatta 15 yıl vajinismus sorunuyla yaşayan çiftlerimiz var.’’ dedi. Vajinismus tedavisinin % 100  başarılı olduğunu belirten Terapist Canan Güvenç; “Çiftler çoğu zaman tedaviye başvurmakta gecikirler,  sorunun kendiliğinden çözüleceğini düşünürler, yani vajinismusun tuzağına düşerler.Vajinismus bir erteleme ve kaçınma hastalığıdır. Yıllarca kadın erteler, bir süre sonra erkek de artık ertelemeye alışır ve ha bugün ha yarın derken bir bakarlar ki yıllar geçmiş. Bu süreçte çiftin huzursuzluğu da artar. Evlilik ilişkilerinde bozulmalar olur, birbirine tahammül azalır ve hatta cinsel ilişkiyi çağrıştıran her şeyden kaçınılmaya başlanır. . Bu arada çevreden ve özellikle yakın akrabalardan gelen çocuk baskısı da artmaya başlar.” diye ekledi.

Vajinismusun  10 seanslık cinsel terapi  ile çözüldüğünü söyleyen Tearapist Canan Güvenç : "Evli bakire olmak artık kader değil! Bu güne kadar birçok vajinusmus vakasını başarıya ulaştırdık. Amacımız çiftleri bu sorundan hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarmaktır. Merkezimize ulaşan danışanlarımızdan aldığımız bilgilerle Isparta da bu sorunu yaşayan çift sayısının oldukça fazla olduğunu tespit ettik. Bu çiftlerin sorunlarını çözmek için biran önce tedaviye başlamalarını önemle tavsiye ediyorum" dedi.

Şairin dediği gibi :Yaşamak değil bizi bu telaş öldürecek, Sevgilimizle doyasıya sohbet bile edemedik biz, Hep yetişilecek bir yerler vardı, Aranacak adamlar, yapılacak işler, Bir sonraki günün telaşı, Bir öncekinin terine bulaştı, Hababam erteledik,
Öyle yanlış kurgulanmış ki hayat, Doyasıya söyleşmek, telaşsız sevişmek İmkânına kavuştuğunuzda, Söyleşecek sevişecek kimse kalmıyor yanınızda Özenle yarına sakladığınız Bir sarı lira gibi ömrünüz, Vakti gelip te sandıktan çıkarttığınızda, Bir de bakıyorsunuz ki Tedavülden kalkmış,,,,

Tedavülden kalkmadan , tedaviye başlayın…

Terapist Canan Güvenç

GÜVENÇ PSİKOTERAPİ 506 401 36 61                                                                                                                  

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR