24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,720 TL
  • 5,543 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 18°
HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

ASKER modeli nöbet

Kamu Hastaneleri Birliği yönetimi nöbet tutan personelin uyuyup - uyamadığı kontrol için gece iki kez kontrol yapmaya başladı

Sağlık
Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve yönetimi nöbet tutan personel için ilginç bir nöbet kontrol sistemi kurdu.
Özellikle gece nöbet tutan sağlık personelinin uyuyup- uyumadığı kontrol eden yönetim gece iki kez "uyku" kontrolü yapıyor. "Askeri" nöbet ve kontrol sistemini andıran uygulama ile servis veya verilen hizmet bölgesi ayırt edilmeksizin bütün nöbet tutan personelin sabaha kadar uyanık kalması isteniyor.
Sağlık personeli ile uygulamaya sert tepki gösteriyor. Doktorundan, sağlık memuruna kadar bütün personel tepkilerini şöyle dile getiriyor:
"Hafta sonları 24 saat, hafta içi 16 saat nöbet tutuluyor. Özellikle yoğun bakım veya sürekli uyanık kalınması gerekmeyen servislerde hastalar veya yakınları sağlık personeline istedikleri anda ulaşabiliyor. Nöbetçi hemşire odaları zaten açık.
Hasta uyuyor, refakatçi uyuyor, istenildiği zaman nöbetçi hemen geliyor. Böyle bir durumda neden böyle bir uygulamaya geçiliyor merak ediyoruz. Gecenin 1'nde, 5'inde iki kez geç askeri nöbet kontrolü gibi kontrole geliniyor. Önemli olan verimli ve dinç çalışmak değil midir? Personel mutlu ve memnun değilse, hasta memnuniyeti sağlanmaz. Sayın yetkililerimizin personel memnuniyetini de düşünmelerini istiyoruz. Sağlık Bakanlığının istediği bir uygulama olabilir, yasalar böyle diyebilir. Ama yasalarda esas olan verimli ve kaliteli hizmet değil midir?"
Nöbet kontrolüne gelen idarecilerin bazen sadece uyku kontrolü yapmadıkları, dolap tozlarından, perde düğmesine kadar kontrolü abarttıkları da iddia edildi. Uygulama ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği yönetiminin nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR