20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C ISPARTA 2. ( SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2011/11 SATIŞ

RESMİ İLANLAR

T.C ISPARTA 2. ( SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2011/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın;

Topu kaydı  :    ISPARTA ili MERKEZ ilçesi; YAYLA  MAHALLESİ mahallesi/ köyü ,pafta ,542 ada,15 parsel ,275m2 ,Arazi

Özelikleri  :  Taşınmaz  gölcük yolu  111.caddenin sağ tarafındandır,tek cepheli olan taşınmaz batı cephesinde 111 nolu  cadde olan gölcük caddesi bulunmaktadır Arsa olarak gözükmekte ise de taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olmayan yıkıntı halinde 1976 yılında davacının babası tarafından yaptırılan tek katlı evin yan duvarları bulunmaktadır, ara parseldir.Dava  Konusu taşınmaz ana caddeden kot olarak düşüktür, düzgün imar parseldir. İmar durumuna göre ayık nizam 2 katlı yapılaşmaya müsaittir. Belediye imar  planı içinde, elektrik su ve kanalizasyon gibi belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

İmar Durumu : Belediye imar planı içindedir.

1.Satış Günü :18/09/2012

2.Satış Günü:28/09/2012

Satış Saati : 14:00-14.10 Arası

Satış Yeri: ISPARTA ADLİYESİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Muhammen Bedel: 96.250,00 TL

Satış Şartları: 1-Satış, yukarıda belirtilen birinci satış gününde, satış saatleri arasında satış yerine açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla yukarıda belirtilen ikinci satış gününde aynı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin yüzde 40’ını bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin yüzde 20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcıya istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*)bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde memurluğumuza bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve yüzde 10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları gerekmektedir.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 08.08.2012

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)

V.N: 890

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR