28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

İHALE İLANI

İHALE İLANI

RESMİ İLANLAR

T.C.

ISPARTA

2. İCRA DAİRESİ

2013/263 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Isparta İl, Merkez İlçe, 121 Ada No, 165 Parsel No, Gülcü / Ayazmana Şosesi

Mahalle/Mevkii, Arsa nitelikli taşınmazın tam hissesi. Taşınmaz tapu kaydında arsa olarak görünmekte olup, kat mülkiyeti kurulmamıştır. 27/07/1979 tarihli ruhsat belgesi bulunmakta, iskan belgesi bulunmamaktadır. Arsa üzerinde iki katlı bina bulunmaktadır. (Bodrum + zemin kat) Bodrum kat; brüt 117,00 m² yüzölçümlü, 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc den ibarettir. Mevcut projeoe depo ve sığınak olarak gösterilmektedir. Zemin kat; brüt 117,00 m² yüzölçümlü, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. Asansörsüz, sobalı, çatısız, bahçeli, bodrum kat yol seviyesinden aşağıdadır. 3 cephelidir. Bodrum ve zemin katta oturulmaktadır. İmar planında blok nizam 3 kat yapı müsaadeli olarak gösterilmektedir. Yığma yapı yaklaşık 35 yıllık binadır. 1. derece deprem bölgesindedir. Yapı denetim uygulamasından önce yapılmıştır. Altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 2 km uzaklıktadır. Taşınmaz arsa ve yapı değeri toplamı 173.499,30 TL üzerinden satışa çıkarılmıştır.

Adresi                                  : Ayazmana Mah. 4400 Sokak No:28 Merkez / ISPARTA

Yüzölçümü                         : 263,25 m2

İmar Durumu                       : Belediye imar planı sınırı içinde konut alanında ve yolda kalmaktadır.

Kıymeti                              : 173.499,30 TL

KDV Oranı                          : %18

1. Satış Günü                     : 16/06/2014 günü 14:20 - 14:30 arası

2. Satış Günü                     : 11/07/2014 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri                             : KUTLUBEY MAH. ADALET SARAYI EK BİNASI 2. İCRA DAİRESİ KALEMİ                                                  MERKEZ/ISPARTA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/263 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2014

V.N17.04.2014/368

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR