visitor analyticsvisitor analytics

İHALE İLANI

İHALE İLANI
26 Kasım 2012 Pazartesi 10:33

İHALE İLANI

 
         T.C.
MERKEZ / ISPARTA
   2.İCRA DAİRESİ
 2008 /6753 ESAS                          
                                                    TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
           Satılmasına Kararına Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:
Taşınmazın Bilgileri: Isparta TM, Merkez,Deregümü Mah.,  Çünür  yolu Üstü Mevkii 7 Cilt,673 Sayfa No 5438 Ada,3 parsel 1.484.03 m2  yüzölçümü, Arsa ana taşınmaz nitelikli ,4.kat,41 Nolu  Bağımsız Bölüm sayılı,64/2844 Arsa Paylı Mesken  nitelikli taşınmazın ½ hissesi Taşınmaz şerh,beyan irtifak:Yönetim Planı 21/05/2007
Taşınmazın Adresi: Fatih Mahallesi 4557 Sokak Yeni Adliye Karşısı D. No: 41 Merkez/ISPARTA
 Taşınmazın özelikleri : İnşaat halindeki binanın 4.katında 41 nolu meskendir. Yeni Adliye binası karşısındadır. Binanın tamamı inşaat halindedir. Bağımsız bölümler tamamlanmamıştır. İçinde oturan yoktur 41 nolu bağımsız bölüm 52,86 m2 yüzölçümü, 2.oda, 1 mutfak ve Wc den oluşmaktadır, inşaat halindedir. 2 seramik kaplanmıştır. İç kapıların montajı yapılmamıştır.Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine ( Kaymakkapı Meydanı ) ortalama 3 km mesafededir.
İmar Durumu  :Isparta Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 04/ 05/ 2012 tarih ve 6193 sayılı yazısına göre Belediye imar planı sınırı içinde iskan alanında kalmaktadır. Yapı ruhsatı bulunup, iskan ruhsatı bulunmamaktadır.
Takdir Olunan Kıymeti :  Taşınmazın tamamı 84.817,95 TL olup borçlunun ½ hissesinin değeri 42.408,97 TL‘dir
KDV Oranı : %1
1.Satış Günü: 18/ 01/2013 Cuma 14: 00 - 14: 10 saatleri arasında 
2.Satış Günü: 28/ 01/2013 Pazartesi 14: 00-14: 10 saatleri arasında 
Yukarıda özelikleri yazılı taşınmazın ½  hissesi bir borç nedeni ile açık arttırma suretiyle satılacaktır.
   Satış Şartları:
1-Satış yukarıda belirten gün ve saatte KUTLU BEY MAH. ESKİ ADLİYE BİNASI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ MERKEZ /ISPARTA ‘da açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60 nı rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek sartı ile ihale olunur Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın  taahhüdü baki kalmak şartı ile  yukarıda belirtilen  gün ve  saatlerde İkinci arttırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada  da bu miktar elde edilmemiş ise  taşınmaz en çok artıranın taahhüdü saklı  kamlık üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir Şu kadar ki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen  kıymetinin%  40’ını bulması ve satış isteyenir alacağına rüçhanı  olan alacaklarını toplamından fazla olması  ve bundan başka, paraya  çevrime ve  paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır.Böyle fazla bedelle  alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.
2-Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20 ‘si nisbetinde pey akçesi veya miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir ihale pulu ½ tapu harcı ve masrafları, KDV alıcıya aittir. Tellaliye bedeli, birikmiş vergiler ve ½ tapu harcı ihale bedelinden ödenecektir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin(^) bu taşınmaz üzerindeki hakların hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile On beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan nariç bırakılacaktır.
4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini  yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan  tüm alıcılar ve kefiller teklif etikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen  mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızır Dairemize tahsil olunacak,bu fark var öncelikle teminat bedelinden  alınacaktır.
5-Şartname,ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı İKK 127 m mucibince tapuda adresi  olmayan ve satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebligat hükmündedir.
6-Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul emiş sayılacakları,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/6753 Esaslı sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.  (İc.if.K.16)
                                                                                                                           VN: 1285/ 26.11.2012.    

DİĞER HABERLER

İHALE İLANI

İHALE İLANI

İHALE İLANI

O EMEKLİ OLUYOR!

O EMEKLİ OLUYOR!

Terfi edemeyen, terfi etse de görev verilmeyen 2 bin emniyet müdürü ve amiri, "yaş haddi" ve "kadrosuzluk"tan emekli edilecek. Paralel yapının en etkin isimlerinden olan ve Isparta eski Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'da bu isimlerin başında geliyor.

NEDEN İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTI

NEDEN İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTI

Geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulunan ve her konuşmasında Sağlık İl Müdürlüğü'ne hedef alan sözde sendikacı Gökay Çetin'i araştırdık. Edindiğimiz bilgiler ise durumu gözler önüne seriyor. İŞTE TÜM BİLGİLER

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

GÖNENSPOR TARİHİ FARK YEDİ (14 - 0)

GÖNENSPOR TARİHİ FARK YEDİ (14 - 0)