26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İHALE İLANI

İHALE İLANI

RESMİ İLANLAR
          T.C                                                                                                                    ÖRNEK NO:64

MERKEZ ISPARTA

 2.İCRA DAİRESİ

  2012 106 TLMT

                                                   TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:

Taşınmazın Bilgileri: Isparta TM Isparta İli, Merkez İlçe Gülcü Mahallesi, Gülce mevki i 4 Cilt,355 Sayfa,376 Ada,1 parsel A2 Blok. 1kat,Bağımsız Bölüm No:4’de kayıtlı Mesken nitelikli taşınmazdaki borçlunun tam hissesi.12.175,00 m2 Yüzölçümü arsada kurulu olup 324/45360 arsa paylı, Ondört bloklu her blokta onar daireli kargas apartman ve arası ana taşınmaz nitelikli. Taşınmaz Şerh, Beyan İrtifak:  Yönetim Planı 09/04 1987 Eklenti Bilgileri E:4 kömürlük.

Taşınmazın Adresi: Halıkent Mahallesi,5202 Sokak,A2 Blok, Özbirlik Apartmanı,No:26 K:1 D: 4 MERKEZ /ISPARTA

Taşınmazın Özelikleri: ortalama 124,01 m2 yüzölçümü,3 oda 1 salon, tabanlar ahşap kapalı, ıslak hacimler seramik kaplı, mutfak Tezgah altı ve üstü depoları mevcut, çelik kapılı kaloriferli, Asansörlü daire boş durumdadır. Pencereler ve balkonlar panjurla kapatılmıştır. 3cehpelidir. Yaklaşık 21 yıllık binadır belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine ( kaymak kapı meydanı ) ortalama 3 km mesafededir

İmar Durumu: Isparta Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 03/ 05/2012 tarih ve 6198 sayılı yazısına göre Belediye imar planı sınırı içinde İskan alanında kalmaktadır.

Takdir Olunan Kıymeti:  85.130,62 TL

  KDV ORANI :  %1

1.Satış Günü: 04/ 01 /2013 Cuma 14: 00-14: 10 saatleri arasında

2.Satış Günü: 14/ 01/2013 Pazartesi 14: 00-14: 10 saatleri arasında

Yukarıda özelikleri yazılı taşınmaz bir ipotek nedeni ile açık arttırama suretiyle satılacaktır.

           Satış şartları:

1-Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte KUTLUBEY MAH.ESKİ ADLİYE BİNASI BAHÇESİ MEZAT SALONU ISPARTA’da  açık artırma Sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci artırmaya çıkılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilmemiş isi taşınmaz en çok arttıranır taahhüdü saklı kalmak üzere arttırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şukadarki  arttırma bedelinin malın  tahmin edilen kıymetinin %40’ını bulması ve satış isteyenin alacağını rüchanı  olan alacakların  toplamından fazla  olması ve bundan başka,paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi  lazımdır.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.

  2- Arttırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen kıymetin %20 si nisbetinde pey  akçesi  veya bu miktarda milli bir bankanın  teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü  geçmemek üzere mehil verilebilir. ½ tapu  harcı ve masrafları ,KDV ve tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir ½ tapu harcı tellaliye bedeli ve birikmiş emlak borçları satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksu takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelinin yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.  İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartanem, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı İİK 127 madde mucibinde tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.

6- Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş  ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, baş başa bilgi almak isteyenlerin 2012-106 Talimat sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

                                                                                                                           VN:1229/14.11.2012

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR