21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,505 TL
  • 5,298 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

İHALE İLANI

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLANLAR

T.C.

MERKEZ / ISPARTA

2. İCRA DAİRESİ

2012/350 ESAS

 

TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına Karar Verilen Taşınmazın Cinsi, Kıymeti, Adedi Evsafı:

Taşınmaz Bilgileri : Isparta TM, Merkez, Yayla Mahallesi, 31 Cilt, 2982 Sayfa, 329 Ada, 468 parsel, 791,60 m2 yüzölçümlü, Bir bodrum Bir Zemin Dört Normal Katlı Kargir Bina ana taşınmaz Nitelikli, 4 kat, 138/2400 arsa paylı, 16 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken cinsli Taşınmazın 1/6 hissesi

Taşınmazın Adresi : Yayla mahallesi, 111 Cadde, Bina No :30 Şafak Apartmanı 4. Kat Daire No: 16 Merkez / ISPARTA

Taşınmazın İmar Durumu : Ticari Sahadır

Taşınmazın Özellikleri : Ortalama 125,00 m2 yüzölçümlü, 3 oda 1 salon, tabanlar ahşap kaplı, ıslak hacimler seramik kaplı, mutfak tezgah altı ve üstü dolapları mevcut, kaloriferli, asansörlü, yangın merdivenli, içinde kiracı oturmaktadır. Balkonlu elektriği ve suyu mevcut, betonarme karkas binadır. Belediye Altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine yakındır.

Takdir Olunun Kıymeti: Meskenin toplam değeri 125.130,70 TL olup borçlunun hissesinin değeri 20.855,11 TL üzerinden satışa çıkarılmıştır.

KDV Oranı : % 1

  1. Satış günü : 12/10/2012 Cuma 14:00  - 14:10 saatleri arasında
  2. Satış Günü : 22/10/2012 Pazartesi 14:00 – 14:10 saatleri arasında

Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz bir borç nedeni ile açık artırma suretiyle satılacaktır.

Satış Şartları :

1-Satış yukarıda belirtilen gün ve saatte KUTLUBEY MAH. ESKİ ADLİYE BİNASI BAHÇESİ MEZAT SALONU ISPARTA’da açık artırma sureti ile yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60’nı ve rüçhanlı alacalılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile yukarıda belirtilen gün ve saatlerde ikinci artırmaya çıkılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilmemiş ise taşınmaz en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzeri artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmaz ise satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. İhale damga, ½ tapu harcı, KDV ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, birikmiş emlak borcu ve ½ tapu harcı ihale bedelinden ödenecektir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususu ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı İİK 127. Madde mucibince tapuda adresi olmayanlara tebliğ hükmündedir.

7-Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/350 sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İc.İf.K.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

V.N: 969 / 04.09.2012

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR