23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,784 TL
  • 5,630 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

LAVANTA TARLASINDA AŞK

LAVANTA TARLASINDA AŞK

Magazin

TATİL için geldiği Antalya'da bir arkadaşı tarafından götürüldüğü Isparta'nın Kuyucak Köyü'ndeki lavanta bahçelerine hayran kalan Rus senaryo yazarı Alona Shkarupeta, hayalini gerçekleştirerek lavanta tarlaları içinde yaşanan aşk filmi çekti.

Rus Senayo yazarı Alona Shkarupeta' nın tatilde keşfettiği lavanta bahçelerinin kendisine ilham kaynağı olduğunu söyledi. Senaryosunu Shkarupeta'nın yazdığı yönetmenliğini ise Moldovalı sanatçı Renat Buts'ın yaptığı kısa metrajlı aşk filminin ismi ise 'Lavanta renginde cennet'. Lavanta tarlaları ile ün yapan Kuyucak Köyü içinde, çevresinde ve lavanta tarlalarında yapılan film çekimleri renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Bir gün süren hazırlık ve ışıklandırmanın ardından ekip, iki gün boyunca gece ve gündüz çekimleri yaptı. Kostümler ise Tulipia Wedding adlı İngiliz firması tarafından filme özel hazırlandı. Filmde kullanılan aksesuar ve dekorların Rusya'dan özel olarak getirildiğini belirten filmin oyuncu kadrosunu oluşturan Emy Organizasyon Mankenlik ve Zerafet Okulu sahibi Eda Meltem Yılmaz,oyuncular hakkında bilgi verdi. Antalya'da yaşayan manken Adelia Marajapova ve Görkem Varol'un rol aldığı filmde kuyucak köyü sakinleri de oynadı.

Filmin Rusya, Moldova, Ukrayna gibi ülkelerde kısa film festivallerinde yarışmalara gönderileceğini belirten Shkarupeta, hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Filmin senaryo yazarı aynı zamanda planlayıcısı Russenarist Alona Shkarupeta, bölgeye hayran kaldığını belirterek, "Tatil için geldiğim Kuyucak Köyü'nü gördükten sonra bu kısa film benim hayalim oldu.Çok hüzünlü ve anlamlı bir aşk hikayesi çektik. 1 yıl süren hazırlıklar sonunda filmimizi başarıyla tamamladık. Herkese teşekkür ediyorum. Laboratuvar çalışmasının ardından kısa filmimizi en yakın zamanda seyirci ile buluşturacağım"dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

zabıta

16 Eylül 2016 Cuma 12:42

YATAN ZABITA İSTEMİYORUZ LÜTFEN BÜTÜN ZABITALAR GÖREVİNİN BAŞINA GEÇSİN ALT GEÇİTTE EŞŞEĞİN NE İŞİ VAR HEEEY ZABITA UYUMA UYUMA

Hasan

15 Eylül 2016 Perşembe 12:04

Bu köy için ne kadar emek harcandı. Artık meyvelerini verdi ve vermeye de devam ediyor. Yapılanlar gerçekten güzel. Herkes kıymetini bilmeli. Özellikle İlçe Tarımda çalışan bir mühendis arkadaşın çalışması ve projeleri çok etkili oldu. Böyle çalışkan insanların kıymetini bilelim

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR