24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,679 TL
  • 5,495 TL
  • 195,12 TL
  • 103.592
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

GÖLCÜK’TE DEV ORGANİZASYON

GÖLCÜK’TE DEV ORGANİZASYON

Magazin

Gölcük Yılkı Atları Kupası – Atlı Dayanıklık Yarışmaları 15-17 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

 

Türkiye Binicilik Federasyonu 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan Gölcük Yılkı Atları Kupası – AtlıDayanıklık Yarışmaları 15-17 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Valilik,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Isparta Turizm Derneği, Milli Parklar,  Eğirdir Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek yarışmalara yoğun ilginin olması bekleniyor.  Yarışmalar Valilik Kupası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kupası, Milli Parklar Kupası ve Eğirdir Belediye Başkanlığı Kupası şeklinde gerçekleştirilecek.

FEDERASYON YETKİLİLERİ GÖLCÜK’E HAYRAN KALDI

Bu arada Türkiye Binicilik Federasyonundan gelen yetkililer Gölcük Prenli ovasına hayran kaldılar.İstedikleri nitelikte parkurları görünce bu yarış organizasyonunu Gölcük’te yapılması için adeta seferber oldukları öğrenildi.

BU YARIŞMALAR KAÇMAZ

16 Temmuz Cumartesi günü saat 07.00’de yarışacak olan atlar 100 km’yi yaklaşık 6 saatte tamamlayacaklar. Yine aynı gün 80 km koşacak olan atlar saat 07:30’da start alacaklar ve yarışı 5 saatte tamamlamaya çalışacaklar.

Yarışmaya yeni başlayan atlar ve biniciler saat 07:30’da 25km’lik Kalifikasyon parkurunu koşacaklar.

17 Temmuz Pazar günü yarışacak olan atlar 40 ve 60 km’likparkurda yarışmak üzere saat 07:00 de start alacaklar.

ÖDÜL TÖRENİ

1- 100 km 4* Isparta Valiliği Kupası

2- 80 km 3* Eğirdir Belediye Başkanlığı Kupası

3- 60 km 2* Gölcük Tabiat Parkı Kupası

4- 40 km 1* Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kupası.

“TÜM SPORSEVERLERİ GÖLCÜK’E BEKLİYORUZ”

                Isparta Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir ise tüm sporseverleri Gölcük’e davet ederek, “At yarışı denilince akla ilk gelen genelde Türkiye Jokey Kulübü’nün hipodromlarda düzenlediği 2-3 km’lik hız koşuları akla gelmektedir. Atlı Dayanıklılık Yarışması tam tersine maraton koşuları gibi uzun mesafe koşularıdır. Bu yarışmada Atın ve Binicinin sağlığı, güvenliği ve kondisyonu esastır.

Milli Takım Balkan Şampiyonası seçmelerinde önemli bir rol oynayacak olan Gölcük Yılkı Atları Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışmasına, tüm dostlarımızı cumartesi ve Pazar günleri Gölcük'e bekliyoruz” dedi.

ISPARTA BELEDİYESİ’NE TEPKİ

                Öte yandan federasyon yetkilileri bu organizasyon için Isparta Belediyesi’nden randevu dahi verilmemesine tepkililer. Lojistik desteğin Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl tarafından verildiği bildirildi. Isparta Gölcük'teki etkinliğe yine Ömer Başkan imdada yetiştiği belirtildi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hacı

13 Temmuz 2016 Çarşamba 15:54

Çok güzel organizasyon tüm kurumları bu tarz etkinlikleri düzenlemesi ve desteklemesi gerekiyor diye düşünüyorum. anca 2 güzel organizasyon aynı haftasonu na denk gelmiş eğirdir de motorculara bir etkinlik düzenliyor hangisine gideceğime karar veremedim şahsen. Fevzi beyin çalışmalarını tebrik ederim.

spartans

13 Temmuz 2016 Çarşamba 15:17

ısparta belediyesi inşaattan başka bişey bilmez.ne desteği bekleniyor ki.çevresi bu kadar güzel olupta bu kadar geri kalmış bir memleket daha varmıdır acaba.doğa sporlarını bırakın bisiklete bile binilemiyor...yazık ıspartanın gençleri spor ve doğa ile iç içe yaşamak yerine barlarda gazinolarda gezziyor.gelecekten ne bekleniyor???

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR