02 Aralık 2020 Çarşamba

KOLTUK YENİ SAHİBİNİ BULDU

KOLTUK YENİ SAHİBİNİ BULDU

SOKAĞA ÇIKMAYA YASAĞINA UYMAYANLAR CEZA YEDİ

SOKAĞA ÇIKMAYA YASAĞINA UYMAYANLAR CEZA YEDİ

YENİ KARARLAR ALINDI

YENİ KARARLAR ALINDI

KORONAVİRÜSE YENİLDİ

KORONAVİRÜSE YENİLDİ

ZEHRA VE KORHAN YAŞIYOR İDDİASI GELDİ

ZEHRA VE KORHAN YAŞIYOR İDDİASI GELDİ

Isparta

 Çifte cinayet sanığının yakınlarından, 'Zehra ve Korhan yaşıyor' iddiasıISPARTA'da 3 yıldır kayıp olan Zehra Çaycı (23) ve Korhan Taştekin'i (33) öldürdüğü iddiasıyla 2 kez ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Ali Aydıner hakkında 5 Kasım günü görülecek duruşmada karar...

ISPARTA'da 3 yıldır kayıp olan Zehra Çaycı (23) ve Korhan Taştekin'i (33) öldürdüğü iddiasıyla 2 kez ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Ali Aydıner hakkında 5 Kasım günü görülecek duruşmada karar verilmesi beklenirken, anne Alime Aydıner ile abla İlkay Kırmızıgül, kayıp ikilinin yaşadığını öne sürdü.Isparta'da iplik fabrikasında çalışan 3 çocuk babası Korhan Taştekin ile aynı iş yerinde çalışan 2 çocuk annesi Zehra Çaycı, 10 Ağustos 2017 tarihinde ortadan kayboldu. Çaycı ve Taştekin'in öldürülmüş olma ihtimallerine karşı Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Polis, Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin'in arkadaşı olan 'Besici Ali' lakabıyla bilinen Ali Aydıner'i 2018 yılının mayıs ayında gözaltına aldı. Tutuklanan Aydıner hakkında, 'kasten adam öldürme' suçundan 2 kez ömür boyu hapis cezası istemi ile Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

'KARDEŞİM BOŞ YERE SUÇLANDI'

5 Kasım günü görülecek karar duruşması öncesi tutuklu sanık Ali Aydıner'in annesi Alime Aydıner ve abla İlkay Kırmızıgül, Korhan Taştekin ile Zehra Çaycı'nın 10 Ağustos 2017 gecesi en son görüldükleri besihanede, Demirören Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.Ali Aydıner'in ablası İlkay Kırmızıgül, "Kardeşim boş yere 2 yıl 5 aydır cezaevinde yatıyor. Benim kardeşim suçsuz. Zehra ve Korhan'ın halen sağ olduklarına ve saklandıklarına eminiz" dedi.'KORHAN'IN ESKİ EŞİ OLAY GÜNÜ BU BÖLGEDE'İlkay Kırmızıgül, Korhan Taştekin'in eski eşi Ö.'nün HTS kayıtlarında, olayın olduğu saatlerde ve ertesi gün erken saatlerde besihane civarında olduğunun görüldüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Aynı şekilde Ö.'nün babasının telefonunun da ertesi gün öğleye doğru besihane civarından sinyal verdiği görülmüştür. Ö., Ali'nin ses kaydını almış. Ali ses kaydında 'Benim hiçbir şekilde olayla ilgim yok, benim alnım ak' demesine rağmen, birkaç masumane, iyi niyetli yanlış konuşmaları aleyhine kullanılmıştır. Ayrıca Korhan'ın besihaneden ayrılmasının hemen ardından telefonunun HTS kayıtlarına göre nerelerden sinyal verdiği belli. Bu da şunu gösteriyor ki Korhan, Ali'nin yanından ayrılmış, ayrıldıktan sonra da telefonu sabaha kadar Isparta'daki bazı bölgelerden sinyal vermeye devam etmiştir."

'KORHAN VE ZEHRA BAŞKA ARAÇLA BURADAN AYRILMIŞ'

Abla Kırmızıgül, olay gecesi Korhan ve Zehra'nın, yanlarında bulunan çocuğu, Zehra'nın eski kayınvalidesine bıraktıktan sonra besihaneye geri geldiğini, ardından da başka araçla oradan ayrıldıklarını anlatarak, iddialarını şöyle sürdürdü: "Korhan olay gecesi aracını burada bırakarak kardeşime emanet etmiş. 'Ben sabah geri geleceğim, gelmezsem öğleye kadar babama teslim et' diyerek Zehra ile birlikte kendilerini almaya gelen araçla 'Antalya'ya gidiyoruz' diye ayrılmış. Kardeşim de ertesi gün, Korhan gelmeyince babasına arabayı teslim etmiş."

'SWARM HESABINDAN YER BİLDİRİMİNDE BULUNMUŞ'

Ali Aydıner'in tutuklanıp cezaevine gönderilmesinden sonra kayıp olan Korhan Taştekin'in kendisine ait swarm hesabından yer bildiriminde bulunduğunu, bunun da soruşturma dosyasında yer aldığını kaydeden Kırmızıgül, "Bu hesaptan Korhan bir gece kulübünde olduğuna ilişkin yer bildiriminde bulunmuştur. Şifre işlemleri ile giriş yapılan bu hesaptan yer bildiriminde bulunması Korhan'ın sağ olduğunun delilidir. Biz kardeşimin masum olduğuna inanıyoruz. Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz ve masumiyetinin ortaya çıkıp beraat edeceğine inanıyoruz" dedi.

'BENİM OĞLUM SUÇSUZ ANALAR HİSSEDER'

Oğlunun cinayet suçlamasıyla yargılanmasından dolayı oldukça üzgün olduğunu belirten Alime Aydıner ise "Çok üzgünüm, konuşamıyorum bile. Oğlumun suçsuz olduğunu biliyorum. O öyle bir suç işlese ana yüreği bunu hisseder. Yattığından, kalktığından hal ve hareketlerinden anneler anlar. Ben kendisiyle de kaç kez konuştum. Oğlum suçsuz. O kimseye zarar veremez. Evimizde tavuklarımız var, onu bile kesemez. Babamız keser, biz ana- oğul temizleriz. Onların ikisi de yaşıyor ama benim oğlum hasta halinde ceza çekiyor. Oğlumun suçsuzluğu eninde sonunda ortaya çıkacak. Biz devletimize güveniyoruz. Oğluma ne iftiralar atıldı ama hepsi ortaya çıkacak. Biz vicdanen çok rahatız. Asla benim oğlum böyle bir şey yapamaz o yüzden rahatız" diye konuştu.

'KORHAN VE ZEHRA BİR YERLERDE YAŞIYOR'

Zehra Çaycı ile Korhan Taştekin'in bir yerlerde yaşadığını öne süren anne Aydıner, "İlk baştan söyledim, 'ikisi, bunlar gitti' dedim. Öldü dediklerinde hiç ihtimal dahi vermedim, çünkü benim oğlum böyle bir şey yapamaz. En çok üzüldüğüm oğlum kanser hastası ve tedavisi yarım kaldı. Orada iyice hastalanır diye üzüldük. Masumiyeti er geç ortaya çıkacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

K. İ

30 Ekim 2020 Cuma 14:40

Bence ali kesinlikle masum özlemin sabahın köründe besihanede ne işi varmış aliden neden ****ce ses kaydı almaya kalkmış ses kayıtlarında neden hep suçu alinin üstüne atmaya kalkmış özlem silah kullanmayıda iyi biliyormuş belki zehrayla korhanın ilişkisini öğrendi suçuda aliye atmaya çalışıyor

kızıl melek

30 Ekim 2020 Cuma 10:13

Müge apla çözer

Analar hisseder mi

29 Ekim 2020 Perşembe 21:31

Analar hisseder tabi sen o iki evladını annesinin yerine kendini bir koy bakalım kalkmışsın oğlunun kanser hastası olması ile acıtasyon yapıyorsun ölsün gebersin ya 2 tane insan kaç tane çocuk ortada kalmış inşallah tez vakitte ölmesin hatta sürünsün. Bu arada yok ses kayıtlarından masumane iyi niyetli yerlerini almışlar sen yargıyı s**** mı zannediyorsun Adalet o kadar basit mi işler.bir yerlerde yaşıyorlar ,yurtdışına kaçmışlardır da ne be vay bu ülkede kırmızı bultenle aranbile zor kaçıyor.

D F

29 Ekim 2020 Perşembe 19:17

Baştan sonuna kadar hukuksuz işlemler var . Besihane 3 defa kazılar yaparak arandı evdeki tüm eşyalar inceleme için Ankara ya gidip incelendi öldürülmelerine dair hiç bir iz emare yok. Delil yok neden bunların yurtdışına kaçtıkları düşünülmüyor. Zehra hanım orada canlı yayın yaparak Ali nın uzerine supheler bırakıp zaman kazanmak ve bu arada iki sevgili izlerini kapatıp yurt dışına kaçtılar

Fetit cambolen

29 Ekim 2020 Perşembe 16:52

Ne yani cesetler yok mu ortada?peki niye cesetler ya da kemikleri iyice arastırılmıyor??

Bişeyide bilmeyin

29 Ekim 2020 Perşembe 15:44

Herkes herşeyi çok biliyor tutuklu şahıs ya itiraf edicek ben öldürdüm diye yada cesetler bulunacak cesetler bulunmazsa tutuklu ben öldürmedim derse mahkeme delil yetersizliğinden ya tutuksuz yargılamak zorunda kalır yada serbest bırakmak zorunda kalır. Anası ne demiş babası ne demiş bunları mahkeme heyeti takmaz. Şu millete az daha müge anlı izletirseniz hakim savcı olacaklar herkes herşeyi çok biliyor. Yargıya güvenilmez dediysekte okadar değil cinayetide çözerler rahat olun

halk

29 Ekim 2020 Perşembe 13:15

A.U ne oldu haber ses seda yok U.T. ne oldu onlar da biliyordur bu işleri

Anlat heyecanlı olsun

29 Ekim 2020 Perşembe 13:09

At yalanı öpeyim inananı. Arabadaki Korhan ile Zehra’nın kanını kan ları sökülen döşemeyi onları Ne yapcaz.

He he yav

29 Ekim 2020 Perşembe 11:30

Mahkemeyi etkilemek için yapılan konuşmalar. Hadi biraz kumda oynayın.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR