17 Ocak 2021 Pazar

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM NE ZAMAN OLACAK?

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

KENDİMİ KORUMAK İSTERKEN OLDU

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

HAKKI AMCA ARTIK DEVLET KORUMASINDA

ZAYIFLAMA ÇAYLARI, ZAYIFLATIYOR MU

ZAYIFLAMA ÇAYLARI, ZAYIFLATIYOR MU

Isparta

Normal yetişkin erkeklerde vücut ağırlığının %12-15’ini,kadınlarda %20-25’ini yağ dokusu oluşturmaktadır. Yağ miktarı toplam vücut ağırlığının erkeklerde %20’yi, kadınlarda %30’u aştığında şişmanlık ortaya çıkmaktadır.

Şişmanlığın ortaya çıkmasıyla bireyler farklı yöntemler denemektedir. Zayıflatıcı çaylar, sauna , popüler ve şok diyetler bu yöntemler arasındadır. Bu yöntemler kişilerde bazı sağlık problemlerine yol açabilir.

Zayıflatıcı çayların içerdiği laksatif etki yapıcı maddeler vücudun susuz kalmasına ve  potasyum -sodyum eksikliğine yol açabilmektedir. Kişide halsizlik, kalp çarpıntısı, el titremesi gibi komplikasyonlar gelişebilir. Vücuttaki suyun atılması kişide kilo kaybı olarak yansıyacaktır.

Bu ürünler bireyde davranışsal beslenme değişikliği oluşturmamaktadır. Kilo verilirken vücutta biriken yağ miktarının azalması sağlıklı kilo verimidir.

Beslenme geçmişinde kişinin değişiklik yapması ;sağlıklı ve dengeli beslenmesi  kilo veriminde temel faktördür. Zamanla sağlıklı beslenme hayat tarzı olacaktır. Zayıflatıcı ürünler değil, bitki çayları( yeşil çay, ıhlamur, kiraz sapı çayı vb.) zayıflamada destek olacaktır. Bireyde herhangi bir rahatsızlığın olması, hap kullanımı bu çayların etken maddeleriyle etkileşime girebilmektedir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa veya hap kullanıyorsanız bitki çaylarını bir uzmana sormadan tüketmeyiniz.

Zayıflatıcı ürün olarak satılan çay ve hapların kanıt düzeyi bilinmemektedir. Yeterli araştırmalar bulunmamakta veya yapılan araştırmalardaki örneklem sayısı çok az kişiden oluşmaktadır.

Besinler ilacınız,ilacınız besinler olsun.

İletişim bilgilerinden bize ulaşabilir. Ücretsiz ön görüşmeye gelebilirsiniz.

İletişim Adresleri

Tel: 05524730397

Adres: Pirimehmet mahallesi 101. Cadde no:79 Güleş iş merkezi Daire:3 (Yüksel Ergül Giyim üstü)

İnstagram:  dyt.yasinayyildiz

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR