28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,629 TL
  • 5,427 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ZABUN SERT KONUŞTU, BELEDİYE MECLİSİNDE TARTIŞILMASININ ANLAMI YOK

Şehir merkezindeki özel idare eski binasının bu kez yıkımı için oylama yapıldı. Ve il genel meclisinin tüm üyeleri yıkım kararının alınması için 'evet' dedi.

Isparta

İl Genel Meclisi, temmuz ayı oturumlarında çok önemli bir konuya açıklık getirdi. Bugüne kadar meclisin aldığı kararların hiçe sayıldığını savunan üyeler, özellikle belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın tavrını kişisel bulduklarını ifade ettiler.

Bu tartışmalara noktayı koyan isimse Meclis Başkanı Osman Zabun oldu. Zabun, yaklaşık 6 yıldır atıl duran binanın yıkım kararı alınması için teklif verdi. Zabun, bu teklifi yaparken, belediye meclisinin olağanüstü toplanmasına neden olan konunun ertelenmemesi gerektiğini de savundu.

Meclisin iktidar muhalefet tüm üyeleri, il genel meclisinin aldığı kararlara saygı duyulmasını ve dikkate alınmasını talep ettiler. Üyeler, kişi değil Isparta menfaatinin ön plana alınması önerisinde bulundular. İşte o açıklamalardan önemli satır başları:

“OSMAN ZABUN, SERT KONUŞTU

Isparta il genel meclisi olarak oy birliğiyle karara imza attık. Bugün gelinen süreç itibariyle herkes kendi imza attığı şeyleri unutuyor, ondan sonra kat yüksekliği tartışıyor. Kat yüksekliği falan tartışamazsınız ki orada, siz orada imsale bakacaksınız. Ticari 5 olan emsal alanımızı emsal 16.5’A talepte bulunmuşuz. Biz nezaretimizden dolayı mecliste bu işi değerlendirelim, ortak bir proje çıksın ortaya. Isparta’ya yakışan bir mimari olsun düşündük. Bunun yanı sıra da nezaketimizden çok fazla alınmıyoruz ama il özel idaresine ait arsa üzerinde, il genel meclisinin oy birliğiyle almış olduğu karar, 4 partinin mensuplarının bulunduğu bir il genel meclisi kararına karşı, otopark yapmak, meydan yapmak bu tür tartışmaların belediye meclisinde yapılmasının bir anlamı yok” dedi. 

LOKMAN KUMCU:

“Olmazsa olmaz diye düşüncelerini kamuoyuna aktaranlar, o günkü toplantının sonucunda gülücükler dağıtanlar, orası içinde bir görüş versin Allah aşkına. Bu çelik çomak oyunu gibi oldu. Ortalık karışıp sonra kenara çekilip izliyorlar gibi oldu”

İl genel meclisinin ilk kez tavrını net ve yüksek sesle koyduğu bu gündem maddesi, önümüzdeki günlerde karara bağlanacak ve yıkımın nasıl ve hangi şartlarda yapılacağı kararlaştırılacak. 

FEVZİ ÖZDEMİR:

“900-1000 m2 kare alanda katlı otopark olmaz. Ancak, asansörlü inişler olur o da çok farklı maliyetlere çıkar. Böyle bir gerçek var. Zaten belediyenin arkada 3 bin 500 dönüm yeri var, neden hala yapılmıyor o da ayrı bir sorudur. Isparta belediye başkanı devamlı otoparktan bahsediyor, tamam çok güzel ama arkada belediyenin kendi yeri var. Ankette otel, ofis rezidans ve otopark çıkmıştı. Otopark bizim alana yapılmaz. Ofis rezidans gerçekten Isparta’da kaliteli bir ofis alanı yok. Kongre salonu, seyir terası, SPA merkezi, gül turizminden bahsediyor. Nitelikli bir otel ve SPA merkezimiz yok. Öncelikle bu projeler uygulandıktan sonra kalan bölüme otel yapılmasıyla ilgili kararımız bizim. Fakat kamuoyunda öylebir konu ortaya atılıyor ki otel. Otel denince bakılan pencere farkılaşıyor.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR