20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,043 TL
  • 4,991 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

YURT VAR MÜDÜR YARDIMCISI YOK!

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü başarılı bir icraata daha imza attı.

Isparta

Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenciler kalıyor ama okulun yurdu kontrol edecek erkek müdür yardımcısı yok. Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü'nde atama bölümünün başarılı  icraat ve planlamalarına bir yenisi daha eklendi.Sosyal Bilimler ve Gazi Lisesinin Süleyman Demirel Eğitim Kampüsündeki yurdu ile ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı.Yurtta hem kız, hem erkek öğrenciler kalıyor. Yurt "binası ikiye bölünerek, erkek - kız olarak ayrıldı. Yurtta sadece Gazi Sosyal Bilimler Lisesinin değil, Gülkent Lisesinden Endüstri Meslek Lisesine kadar değişik okulların kız ve erkek öğrencileri de barınıyor. Yurdun erkek öğrencisi var ama Gazi Sosyal Bilimler Lisesi yurdunu kontrol edecek, yurda bakacak, sorumluluğunu alacak erkek müdür yardımcısı yok. Okulun üç müdür yardımcısı da bayan. Hal böyle olunca, bayan idareciler erkek yurduna çıkamıyor ve kontrol okul müdürüne kalıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü'de kadrolu veya geçici olarak okulun bu soru düşünerek görevlendirme yapma gereği duymuyor. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başarılı planlaması sonucu erkek yurdunun sorumluluğu da bayan öğrencilere verilmek zorunda kalınıyor. Bu duruma veliler ve öğretmenler tepkili.  Bünyesinde erkek yurdu bulunan bir okulda erkek müdür yardımcısının olması gerektiğini belirten veliler ve öğretmenler "Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda gerekli planlamayı yapmalı. Puana göre yapılan atamalarda erkek idareci atanmadıysa çözümü bulup, görevlendirme yapmalı. Ama şu ana kadar böyle bir görevlendirme yapılmadı. Milli Eğitim idarecileri son derece duyarsız.   Okul müdürü işini - gücünü bırakıp, yurtla ilgilenmek zorunda kalıyor. Bayan idareciler erkek yurduna çıkamazlar. Çıkmaları da doğru değil. Bunu bile bile neden idareci verilmez.  Yetkililerin bir an önce Gazi Sosyal Bilimler Lisesine erkek müdür yardımcısı ataması gerekiyor.

Bu kadar haber ve olaylardan sonra neden planlama yapılmaz bilemiyoruz. Basit gibi geliyor ama ciddi konular bunlar" şeklinde konuştular.

Konu ile ilgili olarak bilgi almak istediğimiz Gazi Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Lokman Kaplan ise, kendisinin konuştular Konu ile ilgili olarak bilgi almak istediğimiz Gazi Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Lokman Kaplan ise, kendisinin konuşma yetkisinin bulunmadığını, bilgi veremeyeceğini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR