23 Haziran 2018 Cumartesi

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 191,54 TL
  • 95.852
ISPARTA 24°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

YUH ARTIK! 20 METREKARE YERDE 18 KURSİYER...

Hızırbey Mahallesi'nde hanımlara hobi kazandırmak, el becerilerini geliştirmek ve ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla HEM VE ASO'nun açtığı kursta, yer sıkıntısı çeken hanımlar 4 saat yerine 2 saatlik eğitim görmek zorunda kalıyor. Kurs Eğitmeni ve kursiyerler, bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirerek, yetkililerden çözüm üretilmesini istediler.

Isparta

Hızırbey Mahallesi’nde yaşayan bayanların el becerilerini geliştirme ve bayanların boş zamanlarını değerlendirmelerine yönelik olarak Isparta Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (HEM VE ASO) Müdürlüğü tarafından açılan kursta yer sıkıntı çekiliyor.

DAR ALANDA, BÜYÜK HİZMET

20 metrekarelik alanda 18 kursiyerin el becerilerini geliştirdiği kursta, çalışmalar iki ayrı grup halinde yapılıyor.  Dönüşümlü olarak eğitim verilen kursta, kursiyerler yer sıkıntıları nedeniyle büyük zorluklar yaşıyor.  Isparta Belediyesi’nin 2 yıl önce tahsis ettiği tek odalı alanda Giyim ve El Sanatları kursu gören hanımlar, bu durumun bir an önce düzene girmesini istiyor. Dar bir alanda eğitim görmekten dolayı büyük sıkıntılar çektiklerini anlatan kursiyerler, yetkililerin, kendilerine daha geniş bir kurs alanı tahsis etmesini istiyor.

Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Kurs Eğitmeni Sevinç Battal, HEM VE ASO tarafından açılan kursun hanımlara kazandırdıklarını anlattı. 

İKİ VARDİYALI KURSTA, 

EĞİTİM SÜRESİ YARIYA İNİYOR…

Kurs Eğitmeni Battal, hanımların el becerisi kazanması, hobi edinmeleri ve ev ekonomilerine katkıda bulunmaları amacıyla düzenlenen kurslarda verimli sonuçlar aldıklarını dile getirdi.

Hızırbeyli bayanların kursa oldukça ilgili olduklarına değinen Battal, “Bu kursta yalnızca yer sıkıntımız bulunuyor. Araç gereç konusunda da sıkıntılarımız oluyor ancak, bu konuları kursiyerlerimizle koordineli şekilde çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Yaklaşık 9 ay süren kurs sonunda, katılımcı hanımlara sertifika verildiğini belirten Kurs Eğitmeni Battal, “Normal şartlarda yaklaşık 4 saat eğitim görmeleri gereken kursiyerlerimiz, yer sıkıntısı nedeniyle yalnızca 2 saat çalışmalara katılabiliyor. Bu sorunumuz da şu an çözülebilecek gibi değil, 20 metrekarelik bir alanda 18 kişiye eğitim vermek mümkün değil, bu durum da bizim açımızdan sıkıntılara yol açıyor. Yetkililer geldiği zaman, kursiyerlerin azlığı nedeniyle kursu kapatabileceklerini söylüyorlar. Bu konuda bizim de yapacak bir şeyimiz kalmıyor” diye konuştu.

“ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

İki grup şeklinde çalışmalara aldığı hanımların, sayılarının az gözüktüğünü aktaran Battal, “Hızırbeyli hanımlarımızın da bu kursa ihtiyaçları var. Boş zamanlarının en iyi şekilde değerlendirdikleri bu çalışmalarda, daha geniş bir alana ihtiyaç duyuluyor. Yetkililerden bu konuya çözüm üretmelerini istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR