25 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,557 TL
  • 5,308 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 23°
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YORUMLARA CEVAP VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ilişiğinin kesildiği haberini alan ve bir mesaj yayınlayan Sanatçı Başkal kendisini hakkında yapılan yorumlara cevap verdi.

Isparta

 

ÜLKÜ OCAKLARINI GEÇİM KAYNAĞI OLARAK HİÇ GÖRMEDİM

 

 

Bomba 32’nin yaptığı haberden sonra yapılan yorumlar için cevap veren Başkan açıklamasında ise; “Arkadaşlar… yorumlarınızı okuyunca bazı şeylerin bilinmesi gerektiğini düşündüm.ülkü ocaklarından ayrılmış olmak dostların iyi niyetiyle,düşmanların da ard niyetiyle sanmış olduğu gibi ben de bir üzüntü yaratmamıştır.öncelikle bunun bilinmesini isterim.vatan millet sevgimiz ocakla sınırlı değildir. Ne kimseye kızgınlığım ne de kırgınlığım vardır…bizler kadere inanan insanlarız ve herşeyde bir hayır olduğuna kayıtsız şartsız inanırız ki bu işte de bir hayır vardır. Bilmeyen dostlarım için de bir konuyu aydınlatmak zorundayım.sazımı elime aldığımda 7 yaşındaydım…1997 yılında istanbul teknik ünüversitesi,türk müziği devlet konservatuarında müzik eğitimime devam ettim…2000 yılında yalan dünya albümüm çıktı.2004 yılında bir konserimde beni dinleyen ülkü ocakları genel merkez yönetimi beni ocak sanatçılığına davet ettiler ve ben de icabet ettim.o tarihten beri sazımla sesimle sizlerle buluştum… ekmeğimi sazım ve sesimden kazanıyorum ve herkes gibi ben de çocuk besleyen bir babayım.belediye festivallerin de sahne alıyorum…çünkü ocağı geçim kaynağı olarak görmüyorum,hiçbir zaman da görmedim. Yaklaşık 5 yıldır da ocak konserlerine davet almıyorum .bunun sebebini bilmiyorum ve ekmeğimi kazanmak zorundayım.çünkü mesleğim ve kariyerim bunu gerektiriyor.bundan dolayıdır ki bdp hariç diğer belediyelerin düzenlediği festivallerde diğer ocak sanatçıları ve bütün sanatçılar gibi sahne aldım. Eğer bu suçsa ben bu suçu işledim.çok şükür hırsızlık soysuzluk yapmadık alnımızın teriyle rızkımızı kazandık.festivaller halkın ortak eğlencesisir ve siyaset içermez.ülkü ocakları için bu bir sorun teşkil ediyor olabilir buna da saygı duyuyorum.ancak benim doğrum da budur.

Ülkü ocaklarında görev aldığımda ben başkaldım arkadaşlar.bu işi profesyonel olarak yapan bir sanatçıydım.bu gün de bu durum böyledir, değişmez. İlk söylediğimi de tekrar etmekte fayda görüyorum.tepeden tırnağa bu teşkilatta herkese hakkım helaldir ve kırgınlığım yoktur.sevenlerim de helal etsinler. Allah sağlık verdikçe sazımla sözümle türk milletine hizmet etmeye devam edeceğim…. Saygı ve sevgilerimle başkal

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR