28 Mayıs 2020 Perşembe

ISPARTA
ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

ISPARTA'DA TEK TEK CEZA KESTİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

KORKUNÇ CİNAYETİN TÜM DETAYLARI

GÜL TARLALARINI DON VURDU

GÜL TARLALARINI DON VURDU

YOLU ENGELLEYEN 2 KATLI EVİN YIKIMI YAPILDI

YOLU ENGELLEYEN 2 KATLI EVİN YIKIMI YAPILDI

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehir trafiğine neşter vurmaya devam ediyor. Başkan Başdeğirmen’in seçim döneminde vaatleri arasında bulunan SDÜ Batı Kampusu-Adliye arasındaki yolda asfaltlama çalışmaları yapılırken, Adliye Kavşağında bulvar üzerinde kalan 2 katlı yapının da yıkımı gerçekleştirildi. 


Fatih Mahallesi 201 Cadde Adliye Kavşağında Rasim-Ayşe Altıntaş’a ait yolda kalan 2 katlı 180 metrekarelik yapının yıkımı gerçekleştirildi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in daha önce aileyi evinde ziyaret etmesi ve karşılıklı varılan anlaşma sonrasında bina Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Böylece Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından geçen süre içerisinde yolda kalan ve trafiği zora sokan 4.evinde yıkımı tamamlanmış oldu. 
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Altıntaş ailesinin de katıldığı yıkım programına mahalle muhtarları da katılırken, Başkan Başdeğirmen’e şehir trafiğine yaptığı katkılarından dolayı plaket takdim edildi. 


Yıkım alanına gelen ve Rasim-Ayşe Altıntaş çifti ile bir süre sohbet eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, aileye gösterdikleri anlayış ve ilgiden dolayı teşekkür etti. Ayşe-Rasim Altıntaş, “Yolu açıyorsunuz, ahaliyi kurtardınız. Vatana millete hayırlı olsun. Isparta’mızda trafikten kurtulmuş oldu” derken konunun karşılıklı diyalogla çözülmesiyle ilgili de “Tatlılıktan tatlılık, hayır doğar. Şerden şer doğar. Birlikte orta yolu bulduk. Vatana millete hayırlı olsun” görüşlerinde bulundu. 


Bu arada Fatih Mahallesi sakinleri arasında bulunan işadamları Mustafa Özaydın ve Mustafa Uygun da, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür plaketi sundu. İşadamı Mustafa Özaydın, “Büyüyen Isparta’mızın yollarına engel olan yapıların yıkımında gösterdiğiniz çaba ve gönül adamlığınıza bölge esnafı ve halkı adına teşekkür ederim” derken, İşadamı Mustafa Uygun da, “Isparta’nın yıllarca ihmal edilmiş sorunlarının çözümünde gösterdiğiniz duyarlılık ve gayretlerden dolayı teşekkür ederiz” görüşlerinde bulundu. 


Böyle bir plaketi almanın kendisi için sürpriz olduğunu belirten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Bunlar bizim vazifemiz, yapmak zorundayız. Böyle bir plaketi almak benim için mutluluktur, İnşallah çok daha güzel çalışmaları hep birlikte yapacağız” dedi. 
Trafiği zora sokan bazı caddelerde evlerin olduğunu ve bu evlerin yıkımlarını yaptıklarını söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yol üzerinde kalan dördüncü evimizin de yıkımını gerçekleştirdik. Yıkımı yapılacak iki evimiz daha kalıyor. Bu yıkımları da yaparak vatandaşlarımızın daha rahat ulaşımlarını sağlamalarını hedefliyoruz. Bulunduğumuz alandaki yolumuzun genişliği 20 metrenin üzerinde, ancak yolun ortasında evimiz olduğu için bu genişlik 8-9 metreye düşüyordu. Evin yıkımı ile birlikte Adliye Kavşağından-SDÜ Batı Kampusuna kadar ulaşan bir bulvara dönüştürüyoruz. Bulvarımızın tüm altyapı çalışmaları tamamlandı, bir bölümünün asfaltı döküldü. Mahallemizdeki vatandaşlarımız da bu durumdan oldukça memnun. Bugün bu mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Ev sahiplerimizde evlerinin yıkılarak yolların açılmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler. Bundan bizde mutlu oluyoruz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Isparta Belediyemiz hiçbir zaman vatandaşlarını mağdur eden bir kurum değildir. Çalışmalarımızda kimseyi mağdur etmedik, sokağa atmadık. Vatandaşlarımızın oturacakları yeri ayarladık, ihtiyaçlarını karşıladık. Vatandaşlarımızda mutlu bir şekilde bu yıkım çalışmalarına müsaade ettiler” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ab

10 Ekim 2019 Perşembe 17:58

kentsel dönüşüm devam ediyor mu

plaket

10 Ekim 2019 Perşembe 15:27

bu plaketler ITSO nun elinde boş kalanlar galiba.... hem uygun hem özaydın aynı yere mi sipariş etmişler yoksa ITSO dan öyle mi gelmiş.... plaketleri başkanın arabasının bagajından çıktı diyor görenler var doğru mu?

haklı vatandaş

10 Ekim 2019 Perşembe 10:16

15 sene bi halt yemeden oturan milleti ayak altına alan ziyadan sonra şükrü başkana 6 ay oldu sözler nerde diyen insanların sadece klavyede konuşabildiklerini görmek acı bilgisayar telefondan uzaklaşıp sokağa inin hizmet için seferber olan bir başkan var hergün koşturan bir dakika belediyede durmadan hizmet getirmeye çalışan bir başkan . Allah sizin gibilerden korusun.

sas

10 Ekim 2019 Perşembe 09:52

show dan başka şey yok nerede guvenlı coduk parkları. size icraatlarınız için oy verdık sayın başkan . ama cellad mıllet eselesı diyecek söz yok....

Çünür durakları

10 Ekim 2019 Perşembe 07:26

O değil de seçim vaatlerini ne zaman yerine getireceksiniz şükrü başkan.metrobüs tranvay banliyo treni. Bisiklet istasyonu vs.gün geçtikçe oy kaybediyorsun.Ayrıca çünürde 1 tane oturacak sığınacak durak yok yazık günahya.bunları halk unutmuyor.millet pişman sana oy verdiğine

Çaysız Şakir

10 Ekim 2019 Perşembe 01:03

Dün Sav yolundaydım. Aman Allahım o nasıl bir koku öyle. Sanki lağım deryasinda yüzüyorsuz.

Çiçek Abbas

09 Ekim 2019 Çarşamba 22:26

Küçük gibi görünen ancak fayda bakımından büyük işleri yoluna koymak, daha büyük işlerin habercisi, aynı zamanda büyük insanların meşgalesidir.

Gercek

09 Ekim 2019 Çarşamba 22:16

Ele dokunur bir icrat olmayinca boyle basit isler manset olur

Bulvar

09 Ekim 2019 Çarşamba 22:14

Yaşa len şükrü

Davraz Mahalleli

09 Ekim 2019 Çarşamba 21:53

Köy garajı arkasında yer alan ve yolu daraltan BETAŞ da yıkılacak mı başkanım? Şehr in ortasında kalan böyle bir işletmeye de çözüm bulacak mısınız?

mahalle sakini

09 Ekim 2019 Çarşamba 20:55

teşekkürler başkanım

AA

09 Ekim 2019 Çarşamba 20:43

Sayın başkanım kentsel dönüşüm için de projeleriniz planlarınız var mı?

xyz

09 Ekim 2019 Çarşamba 20:26

Yıkıldığı için sevinç çığlıkları attığınız o ev benim çocukluğumdu. Şimdi yerinde kocaman bir boşluk var. Ne diyeyim. Hayırlı olsun!

süleyman adıgüzel

09 Ekim 2019 Çarşamba 20:17

ev yıkınca plaketmi veriliyordu alalalaaaa

Yusuf Tuna

09 Ekim 2019 Çarşamba 19:34

Geleli yıkıyorsun. Bakalım, ne zaman "yapacaksın"

muhtesem hb

09 Ekim 2019 Çarşamba 19:12

Bugun o yollari kullandim canavar olmus bi de batikent yolu acilen yapilsin

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR