visitor analyticsvisitor analytics

YOLCU GİBİ BİNİP...

Yolcu Gibi Binip...
09 Nisan 2015 Perşembe 18:12

Yolcu Gibi Binip...

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yolcu gibi davranarak bindikleri şehirler arası otobüslerinde, sürücülerin kural ihlali yapıp yapmadıklarını denetliyor.

 

Şehir içi ve şehirler arası yollarda faaliyet gösteren toplu taşıma araçları üzerinde denetimlerini devam ettiren Emniyet Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere ceza uyguluyor.

 

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Ülkemizde son yıllarda şehirler arası yollarda meydana gelen toplu taşıma araçlarının karıştığı trafik kazalarının önüne geçebilmek için gerekli önlemleri almak İl Emniyet Müdürlüğümüzün öncelikli görevleri arasındadır. Ulaşımın kesintisiz,sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, trafik kazalarının ve yolculara karşı hoş olmayan tutum ve davranışların önlenebilmesi, seyahat boyunca araç sürücülerinin 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kurallara uyup-uymadığının denetlenmesi amacı ile;

 

Isparta’dan çeşitli illere şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs üzerinde sivil giyimli trafik personelimizin yapmış oldukları denetimlerde;

 

27/03/2015 günü Isparta’dan çeşitli illere yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüsünün, iki sürücü tarafından kullanıldığı,sürücülerin trafik kurallarına uyma konusunda hassasiyet gösterdikleri ve herhangi bir kural ihlali yapmadıkları;

 

29/03/2015 günü Isparta’dan çeşitli illere yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüsünün, iki sürücü tarafından kullanıldığı, yolculuk esnasında sürücülerden birinin araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yaptığı, diğer sürücünün ise emniyet kemerini hiç takmadığı görülmüş ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 73 ve 78/1A maddelerine istinaden Trafikİdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmiş ve 172 TL para cezası uygulanmış olup, şehir içi ve şehirlerarası yollarda faaliyet gösteren toplu taşıma araçları üzerinde denetimlerimiz devam edecektir.

 

Karayollarında trafik düzenini sağlamak, trafik kazaları sonucunda meydana gelen ölüm ve yaralanmalar ile maddi kayıpları azaltmaya yönelik önlemleri belirlemek ve uygulamak, yol kullanıcılarını trafik kuralları ve karşılaşabilecekleri riskler konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir. Bununla birlikte vatandaşlarımızın da trafik kurallarına riayet etmeleri ve kural ihlali yapmamaları halinde meydana gelen kazalarda azalma olacağına inanarak kazasız günler dileriz” denildi.

ŞEHİRİÇİ HALK OTOBÜSLERİ

ISPARTALI
17 Nisan 2015 Cuma 15:49

14 NOLU YILDIZHAN HALK OTOBÜSÜNDE DAHA BU SABAH OTOBÜS İÇİNDE BİR KADINCAĞIZ YERLERE DÜŞTÜ.ÖZELLİKLE 14 NOLU YILDIZHAN VE 33 NOLU OKTAY PETROL HATLARI GİBİ ÇOK DURAK BULUNAN VE YARIM SAATTE TURU TAMAMLAMAYA ÇALIŞAN OTOBÜSLER, HATTA DAHA ÖNCE HİÇ OTOBÜS TECRÜBESİ OLMIYAN ŞÖFOR ARKADAŞLARLA(ÖRNEĞİN; IŞIKLI KAVŞAĞA YAKLAŞIRKEN TÜM AĞIR VASITALAR DAHA DA DİKKAT EDEREK HIZLARINI AZALTMALILAR) VE EN SOL ŞERİTTE GİTME, ANİ ŞERİT DEĞİŞTİRME,ANİ FREN SAYESİNDE AYAKTAKİ YOLCULARA ZOR ANLAR YAŞATIYORLAR.

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

MARKET SERVİSLERİ

İsmail
16 Nisan 2015 Perşembe 19:09

1-Çok eskiler eksozları zehir saçıyor.2-trafik kuralları altüst.3-Özel sektöre ket vuruyorlar4-trafik yoğunluğu, özellikle de büyük uzun araçlar zaten.5-Çözüm=Versinler indirimli biletlerini Halk Otobüsleri taşısın . Yazıktır spartamıza.

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

şehir içi

selim
10 Nisan 2015 Cuma 00:19

şehir içi otobüsler azrail gibi okul servisleri azrail gibi neden onlara işleem yapılmıyor yada neden araştırılmıyor acaba neden ?

7 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

ilçe otobüsleri

ben
09 Nisan 2015 Perşembe 23:18

birde bu denetimleri ilçe otobüslerinde yapsanız ya sıkıntı onlarda kelle koltukda gidip geliyoruz. şehirler arası otobüslerde sıkıntı yok sıkıntısızları denetlemek kolay asıl skıntı olanları denetenleyin de iş yaptığınızı görelim.

6 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

ISPARTA'DA ACI HABER FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA  ACI HABER   FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA ACI HABER FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA AYNI GÜNDE 2 KAZA

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA  AYNI GÜNDE 2 KAZA

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA AYNI GÜNDE 2 KAZA

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA 15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA   15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA 15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

KAN DONDURAN OLAY BUNU DA GÖRDÜK !

KAN DONDURAN OLAY  BUNU DA GÖRDÜK !

KAN DONDURAN OLAY BUNU DA GÖRDÜK !

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

O Sürücü Hayatını Kaybetti!

O Sürücü Hayatını Kaybetti!