27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Yolcu Gibi Binip...

Yolcu Gibi Binip...

Isparta

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yolcu gibi davranarak bindikleri şehirler arası otobüslerinde, sürücülerin kural ihlali yapıp yapmadıklarını denetliyor.

 

Şehir içi ve şehirler arası yollarda faaliyet gösteren toplu taşıma araçları üzerinde denetimlerini devam ettiren Emniyet Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere ceza uyguluyor.

 

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ”Ülkemizde son yıllarda şehirler arası yollarda meydana gelen toplu taşıma araçlarının karıştığı trafik kazalarının önüne geçebilmek için gerekli önlemleri almak İl Emniyet Müdürlüğümüzün öncelikli görevleri arasındadır. Ulaşımın kesintisiz,sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, trafik kazalarının ve yolculara karşı hoş olmayan tutum ve davranışların önlenebilmesi, seyahat boyunca araç sürücülerinin 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kurallara uyup-uymadığının denetlenmesi amacı ile;

 

Isparta’dan çeşitli illere şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs üzerinde sivil giyimli trafik personelimizin yapmış oldukları denetimlerde;

 

27/03/2015 günü Isparta’dan çeşitli illere yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüsünün, iki sürücü tarafından kullanıldığı,sürücülerin trafik kurallarına uyma konusunda hassasiyet gösterdikleri ve herhangi bir kural ihlali yapmadıkları;

 

29/03/2015 günü Isparta’dan çeşitli illere yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüsünün, iki sürücü tarafından kullanıldığı, yolculuk esnasında sürücülerden birinin araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yaptığı, diğer sürücünün ise emniyet kemerini hiç takmadığı görülmüş ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 73 ve 78/1A maddelerine istinaden Trafikİdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmiş ve 172 TL para cezası uygulanmış olup, şehir içi ve şehirlerarası yollarda faaliyet gösteren toplu taşıma araçları üzerinde denetimlerimiz devam edecektir.

 

Karayollarında trafik düzenini sağlamak, trafik kazaları sonucunda meydana gelen ölüm ve yaralanmalar ile maddi kayıpları azaltmaya yönelik önlemleri belirlemek ve uygulamak, yol kullanıcılarını trafik kuralları ve karşılaşabilecekleri riskler konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir. Bununla birlikte vatandaşlarımızın da trafik kurallarına riayet etmeleri ve kural ihlali yapmamaları halinde meydana gelen kazalarda azalma olacağına inanarak kazasız günler dileriz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ISPARTALI

17 Nisan 2015 Cuma 15:49

14 NOLU YILDIZHAN HALK OTOBÜSÜNDE DAHA BU SABAH OTOBÜS İÇİNDE BİR KADINCAĞIZ YERLERE DÜŞTÜ.ÖZELLİKLE 14 NOLU YILDIZHAN VE 33 NOLU OKTAY PETROL HATLARI GİBİ ÇOK DURAK BULUNAN VE YARIM SAATTE TURU TAMAMLAMAYA ÇALIŞAN OTOBÜSLER, HATTA DAHA ÖNCE HİÇ OTOBÜS TECRÜBESİ OLMIYAN ŞÖFOR ARKADAŞLARLA(ÖRNEĞİN; IŞIKLI KAVŞAĞA YAKLAŞIRKEN TÜM AĞIR VASITALAR DAHA DA DİKKAT EDEREK HIZLARINI AZALTMALILAR) VE EN SOL ŞERİTTE GİTME, ANİ ŞERİT DEĞİŞTİRME,ANİ FREN SAYESİNDE AYAKTAKİ YOLCULARA ZOR ANLAR YAŞATIYORLAR.

İsmail

16 Nisan 2015 Perşembe 19:09

1-Çok eskiler eksozları zehir saçıyor.2-trafik kuralları altüst.3-Özel sektöre ket vuruyorlar4-trafik yoğunluğu, özellikle de büyük uzun araçlar zaten.5-Çözüm=Versinler indirimli biletlerini Halk Otobüsleri taşısın . Yazıktır spartamıza.

selim

10 Nisan 2015 Cuma 00:19

şehir içi otobüsler azrail gibi okul servisleri azrail gibi neden onlara işleem yapılmıyor yada neden araştırılmıyor acaba neden ?

ben

09 Nisan 2015 Perşembe 23:18

birde bu denetimleri ilçe otobüslerinde yapsanız ya sıkıntı onlarda kelle koltukda gidip geliyoruz. şehirler arası otobüslerde sıkıntı yok sıkıntısızları denetlemek kolay asıl skıntı olanları denetenleyin de iş yaptığınızı görelim.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR