20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Yol Arkadaşlığı

On yıllardır iktidarda olan partimiz hakkında herkesin mutlaka söyleyecek sözü vardır. Ancak bu sözleri söylerken herkesin elini vicdanına koymasını da beklerim

Isparta

 Güneydoğu’daki Milli birlik ve beraberlik projesi, askerlerin dönüşen Türkiye’ye uyum sağlaması, sağlık alanındaki büyük yenilikler ve sigara yasağı, eğitimde fırsat eşitliği ile yapılan hamleler, dershanelerin kaldırılacağı, devletin içinde oluşan illegal yapılaşmaların yargı sürecine taşınması, rutinin dışına çıkan devlet anlayışının iflası, duble yollar, tarımda verimin artırılması adına verilen destekler, hayvancılıkta köylümüzün kalkınması için verilen kredi destekleri, illere aktarılan kaynakların büyümesi ve dünyadaki spekülatif ortamlara rağmen dimdik ayakta durmayı başaran ekonomisi ve IMF’ye dahi borç vermeyi teklif edebilen bir ekonomi yönetimi seviyesine gelmesi gibi konularda tabiri caizse “devrim yaptı” Tayyip bey ve yol arkadaşları. Bu güzel hizmetlerin yanında mutlaka, hükümetimizin beklentileri yönünde gitmeyen işler de var. Terör ve kürt açılımının istenilen seviyelerde olmaması ve dış politikada özlenen tabloya ulaşamamak. Ancak şurası da bir hakikattir ki hükümetimiz, başarısız gibi gözüktüğü konularda dahi iyi niyetini ortaya koymakta ve vatana/millet adına zarar gelebilecek bir görüntüyü asla sergilememektedir. Herkesin malumudur bu.

  Bu görüntüyü Başbakanımız Tayyip beyin ve ekibinin canla/başla çalışma azimlerinden ve gece-gündüz demeden gösterdikleri mesai anlayışlarından izlemekteyiz. Bunun en güzel kanıtı eski tüfek solcu ve liberal yazarların dahi “kürt meselesi ve dış politika” haricinde eleştirecek konu bulmamaları/bulamamaları ve bunu her platformda Tayyip beyin başbakanlığından gurur duyduklarını deklare etmelerinden anlıyoruz.

  Manzara böyle iken herhalde Tayyip beyin de insan olarak tek beklentisi, gönül olarak sevdiklerinden kendisine nasip olan bu hizmet rüzgârına Anadolunun her tarafından küçük/büyük katkılar ummak. Siyaset uzun soluklu bir yoldur. İçinde her türlü iniş ve çıkışlar var. Siyasi tarihimiz bu iniş ve çıkışlar neticesinde millete hizmet edebilme nasibi yakalamış onlarca örnekle doludur. Siyaset sahnesinde anlık tepki verenler, duygularını kontrol edemeyenler sahnenin bir, iki, üç perde sonrasını kestiremeyenler ne büyük hata yaptıklarını gördükçe geride kalan ömürlerini, kaybettiklerinin büyüklüğü karşısında hayıflanmakla geçirmişlerdir. Başbakanımızın, yaşamış olduğu olaylar karşısında girmiş olduğu her türlü strese rağmen kendini kontrol edebilmeyi başarmasını çok büyük bir hayranlıkla izlemekteyim. Her ne kadar hoşlanmadığı durumlarda vücut dili kendini ele verse de, diline hakim olmayı başarıyor. Ağzından çıkmadığı için de bu tavrı ile sözüm son hakimi oluyor. Bu tavır bende büyük bir hayranlık uyandırıyor. Bundan dolayı Ak kadroların da aynı hassasiyet içerisinde bulunmaları ve Tayip beyin sadasına karşılık vermeleri, partililerimizin duyacağı en büyük haz olacaktır. Siyaset madem bir tercih meselesi ise, il/ilçe teşkilatından, merkez ilçe teşkilatından, kadın kollarından, gençlik kollarından mahalle temsilcilerine kadar herkesin aynı hassas ve hasbi ölçüler içinde bulunmaları Başbakanımızın sadasına en güzel akis olacaktır.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR