26 Eylül 2018 Çarşamba

  • 6,166 TL
  • 7,261 TL
  • 239,71 TL
  • 99.292
ISPARTA 21°
BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

BU BİRLİK BERABERLİK BİZİ HER YERE GÖTÜRÜR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

162 BİN KİŞİYE AF GELİYOR

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

DEMİRKÖPRÜ’DE FECİ KAZA 9 YARALI

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

IYAŞ'IN ÇEKİLİŞİ YAPILDI İŞTE TALİHLİLER

YİYİN BİRBİRİNİZİ EFENDİLER

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’un MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a yönelik eleştirilerine sert cevap verdi. Yalçın; “Anlaşılan o dur ki Zabun’un basiretsizliği ve kıt aklı ‘millî mutabakatı’ anlamaya yetmemektedir” dedi.

Isparta

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Osman Zabun’un son günlerde MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı hedef alan eleştirilerine MHP İl Başkanı İsa Yalçın’dan cevap geldi. Cevabın tonu ise eleştirilerin tonuyla aynıydı.

 

YEREL SİYASETTE BAŞARISIZLIĞIN EZİKLİĞİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, “Toplum içerisinde oluşan güven ortamının ne anlama geldiğini anlayamadığı yaptığı sorumsuz konuşmadan anlaşılan AKP İl Başkanı Osman Zabun, yerel siyasette başarısız olmanın ezikliğiyle tüm bu milli gelişmeleri unutup Türkiye’nin bekasını ve ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıları bir kenara bırakmıştır. Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarıyla Ispartalının gözünde değeri günbegün artan Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a her fırsatta gözü dönmüş gibi saldırması ve hakaret etmesi kabul edilebilir değildir” dedi.

 

KIT AKLI MİLLİ MUTABAKATI ANLAMAYA YETMEDİ

AK Parti İl Başkanı Zabun’u ‘Milli Mutabakatı Anlamamakla’ suçlayan Yalçın, “Anlaşılan o dur ki Zabun’un basiretsizliği ve kıt aklı ‘millî mutabakatı’ anlamaya yetmemektedir. Zira Sayın Günaydın, göreve geldiğinde masasında bulduğu ITKM ile ilgili yığınla sorunu belediyenin imkânları ve gücü nispetinde çözmüş ve belediyenin tüm alacaklarını tahsil etmek için de hukuki mücadele vermiş ve vermektedir. Zabun, ITKM’deki gecikmenin vebalini Yusuf Ziya Günaydın’a yükleyerek gayriahlaki ve pişkin bir siyasi tutum takınmıştır. Rotayı şaşırmış, hezeyan ve rezalete dalmış hâliyle başkanımıza laf etmesi bunun göstergesidir. Sayın Zabun, bizlerin asla kabul edemeyeceği bu iftira mahiyetindeki açıklamaların muhatabı AKP olmasına rağmen bizleri eski defterleri açmakla tehdit etmek senin haddine değildir! Bahsettiğin eski defterler çok karışık ve o defterlerdeki özellikle ITKM ile ilgili kısımlar senin adına utanılacak kısımlardır” ifadelerini kullandı.

 

ORAYI YIKAN AKP’Lİ BELEDİYEDİR

Yalçın, eleştiri konularından biri olan ITKM binası konusunda Zabun’u bilgisizlikle suçlayarak “ITKM’nin ihalesini FETÖ’cü bir müteahhide veren ve oradan bir binanın FETÖ mensuplarına verilmesine göz yuman AKP’li belediyedir. Bunu ortaya çıkarıp neden ve kaç paraya devrettiğinizin hesabını sorduğu gibi FETÖ’ye hibe ettiğiniz binayı bugün Ispartalı hemşehrilerimize kazandıran da belediye başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’dır. Üstelik bu hesabı size göre milat olan 17-25 Aralık’tan önce sormuş ve Ispartalı hemşerilerimizin hakkının FETÖ’cülere gitmesine engel olmuştur. ITKM konusunda son derece bilgisiz olduğundan, Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı döneminde inşa edilen kısmın Sayın Yusuf Ziya Günaydın tarafından yıkıldığını söylüyorsun. Belediye Başkanı Günaydın döneminde yıkılan bir metre kare yer yoktur; bahsettiğin kısım aynen korunmuştur. Orayı yıkan AKP’li belediyedir” dedi.

 

BUNU DA SAYEMİZDE ÖĞREN

Yalçın, Başkan Günaydın’ı Şehir Hastanesinin gecikmesine sebep olmakla suçlayan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a “Şehir Hastanesini iki buçuk yıl geciktirdi” diye konuşuyorsun. O hastanenin ruhsatı bile alınmadan yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dır. Daha inşaat başlamadan 2 km uzaktan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çektirmiş, ‘gecikmelere sebep olmasın, kazanan Isparta olsun’ diye inşaatın suyunun ve elektriğinin ruhsat olmadan bağlanmasını sağlamıştır. Senin bilmediğin bir başka konu da Türkiye’de şehir hastaneleri ruhsatı ilk defa yönetmeliklere uygun olarak Isparta belediyesi tarafından verilmiştir. Bunu da sayemizde öğren” diye cevap verdi.

 

ÜLKE NORMALLEŞENE DEK SİYASETİ RAFA KALDIRDIK

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “Altgeçit inşaatının altyapısını belediye yapması gerekirken biz hallettik” diye övünüyorsun. Soruyorum: Siz kimsiniz, Isparta Belediyesi kim? Bunu yaptınız diye Isparta’yı yaşanabilir iller arasında birinci sıraya getiren hizmetleri yok mu sayacağız? AKP il başkanı olarak bu açıklamaları yapmanın önce iktidarda olan kendi partine sonra da mili mutabakata zarar verdiğini bilmiyorsan biz hatırlatalım. 15 Temmuz öncesine dönerek Türkiye’de yaşananların sorumlularına ve sorulacak hesap konusuna hiç girmedik, girmeyeceğiz. Çünkü 15 Temmuz sonrasında ülkücü hareketin lideri ‘önce ülkem’ demiş ve bu millete kast edenleri cesaretlendirenlerin, sorumluların peşine düşmemiş; ülkeyi yeni bir siyasi iklime taşıyarak büyük bir devlet adamlığı örneği sergilemiştir. 15 Temmuz ve 16 Nisan’daki tavrımız ülke birliği içindi. Bizler ülke normalleşene dek iç siyaseti rafa kaldırmaya söz verdik ama istiyorsanız başlayalım. Bence gece gündüz belediye başkanıyla uğraşmak yerine bir türlü bitmeyen işlere yönelin” diye konuştu.

 

SON SÖZ: EDEP YA HU

Yalçın, açıklamasının sonunda üslup vurgusu da yaprak “Açıklamalarınızın MHP camiası tarafından çok özen ve dikkatle takip edildiğini bilin. Bundan sonraki açıklamalarımız -eğer inmeyi başarabilirsek- sizin seviyenizde olacaktır. Sayın Zabun’un edep, hayâ ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamlarının ayaklarımız altında olduğu bilinmelidir. Şunu bilin ki haksızlık karşısında susmayız, sessiz kalmayız. Hafızamız da pek iyidir. Durduğumuz yeri de verdiğimiz sözleri de hiç unutmayız.

Son sözüm: Edep ya hu” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

DENİZHAN GÜRORDU

17 Şubat 2018 Cumartesi 19:22

zabun bey ANLAŞILAN VE SİZİN İL VE İLÇE ZİHNİYETİNİZ AYNEN ŞU ŞNY CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE SYN DEVLET BAHÇELİ NE DER İSE DESİN BEN GÜNDEMDE KALABİLMEK VE BU DESTEGİ KARALAMAK İÇİN ARANIZDAKİ EL SIKIŞMANIZI SELAMLAŞMANIZI TANIMIYORUM BEN BİLDİĞİMİ KAFAMA GÖRE OKURUM İŞİNİZE GELİYORSA DİYORSUNUZ, YAZIK BU ZİHNİYETE, BİZ DİYORUZ DEVLETİMİZİN BEKASI GELECEGİ İÇİN AKP YE TAM DESTEK SEN DİYORSUN MHP Yİ BELEDİYELERİNİ SİLİP SÜPÜRECEGİZ, UMARIM BÖYLEBİR HATAYA BİR DAHA DÜŞMEZSİNİZ.

DENİZHAN GÜRORDU

17 Şubat 2018 Cumartesi 19:07

BİR MHP Lİ OLARAK ŞU AN Kİ HÜKÜMETE ÜLKEMİZİN BEKASI VE GELECEGİ İÇİN MHP GENEL BAŞKANIMIZ SYN DEVLET BAHÇELİ'İN BİZ MHP LİLERE ÜLKEMİZİN NETÜRLÜ ZOR DURUMA DÜŞTÜGÜNÜ NE TÜRLÜ TEHLİKELERİN BEKLEDİĞİNİ AÇIKLAMASI ÜZERİNE PARTİCİLİGİN ANLAMINI BİR KENARA BIRAKARAK AKP HÜKÜMETİNE TAM DESTEK VERECEGİMİZİ SÖYLEMİŞ VE İZAHTA BULUNMUŞTUR, ANCAK HALİ HAZIRDATEK DESTEKÇİ OLAN MHP'Yİ BİTİRME VE KARALAMA YIPRATMA ÇALIŞMALARINDA BULUNAN yeni imajlı eski zabun ISPARTA VE İLÇELERİNDEN DESTEK İSTEMEDİĞİ APAÇIK

Refik

13 Ekim 2017 Cuma 14:56

15 temmuzda sosyal medyada nerdeydin kaçta açıklama yaptın, ?parti neden açıl değildi Bay İSA?

ıspartalı

12 Ekim 2017 Perşembe 14:10

isa başkan adamdır adam

Ertürk

12 Ekim 2017 Perşembe 01:05

2017 de son kullanma tarihi geçmiş olan başkan ile Isparta Ak parti daha ne kadar devam edecek? Reis Isparta nın sesine kulak ver.

Elgay Göktuğ

11 Ekim 2017 Çarşamba 01:49

Merkez İlçe Başkanımızın bu konuda düşünceleri dinleme değer. Akif Çapraz reisin reilist olan yorumlarını dikkate almalı. Kendisinin ne diyeceğini merak ve heyecanlanla bekliyorum.

AZ ÇALIŞ BOŞ BOŞ OTURMA

10 Ekim 2017 Salı 22:19

Sabuncu osman bir an evvel gitde kurtulsun insanlar. Tamamen itici bir yapın var. Oraya yakışır biri gelmesi gerekir. Basiretsiz, beceriksiz bir yönetici, genel merkez bunu araştırdı. az kaldı.

Yürübe İsa başkan

10 Ekim 2017 Salı 21:20

Helal olsun İsa Başkan her kelimesine kadar haklısın kusura bakma İsa Başkan bunlar metal Yorgun'u hurdaya ayrılacak idare et

iyi madem su kolcelik kavsaginida bi çözün de baka

10 Ekim 2017 Salı 21:12

Murat Yigit

Can

10 Ekim 2017 Salı 20:35

Bu zabun u başkan yapmak suç ve beceriksizlik, hadi bunu anladım e gardaşım tutmayın bari artık. Görmüyor musunuz adamdan Isparta nefret ediyor.

ERK

10 Ekim 2017 Salı 20:22

Gayet seviyeli ve aydinlatici bir yazi olmus.il baskanina il baskani cevap verir.dogrusuda budur

Gerçek Ak Partili Vatandaş

10 Ekim 2017 Salı 20:02

Sayın İsa Yalçın size Ak Partili biri olarak saygılarımı sunuyorum. Çok güzel konuşmuşsunuz. Teşekkürler.

Ali

10 Ekim 2017 Salı 19:00

İsa Yalçın yerel iktidar olduğunu unuttu sanırım. 2009 dan beri belediye MHP li Yusuf Ziya beyde, keşke İSA Bşk ruhsatların posta ile kadıahmete gönderildiğini de bahsetse Hatta bu ıtkm ile ilgili davalarda baş hukuk müşavirinin de fetöden tutuklu olduğunu bu kişinin Yusuf beyin de şahsi avukatlarından birisi olduğunu da söylese idi, hatta dershaneler konusundan itibaren 15 Temmuz’a kadar kimin nerde ne tavır aldığını da söylese idi arşivler ortada,

Barış

10 Ekim 2017 Salı 17:24

Osman Zabun beyin sözleri gerçekten çok saygısız ve argo idi.İsa bey saygıyı elden bırakmamış.İl başkanı nezdinde yapılan açıklamaya MHP li İsa bey tarafından verilen cevap Yusuf Ziya beyin avukatlığı değildir.Akp nin her iki milletvekili ve il başkanı Belediye işleriyle ilgili siyasi prim elde edemezler.Boşuna konuşuyorlar.Zira,Türkiye de engüzel belediyeciliği Isparta da görmemek için ya art niyetli ya da kör olmak lazım.

ruhsar

10 Ekim 2017 Salı 17:00

isa yalçın sen ziyanın basın danışmanımısın ne türkiye çapındaki projeler derken bisiklet yoluyla heykellerden bahsediyosan sanada diyecek bişey yok

genç

10 Ekim 2017 Salı 16:57

zabun Isparta da akp yi bitirir yazın bi kenara. zerre basiret yok

ISPARTALI ISPARTALI

10 Ekim 2017 Salı 16:46

BASİRETSİZ Kelimesini daha önce sanki Cumhurbaşkanımız liderin birine söylemişti ordanmı alıntı acaba sormak lazım

ISPARTALI ISPARTALI

10 Ekim 2017 Salı 16:43

yürü be isa kim tutar seni körler sağırlar birbirini ağırlar gibi olmuş...ama unutmadan neyse..

Keramettin

10 Ekim 2017 Salı 16:27

Şehirhastanesinde işler çok kötü.personele çok basıvar.osman z.bey bir el atıverseniz.olurmu.

Adada

10 Ekim 2017 Salı 16:25

O.zabun nun yanına gittim.sayın başkanım bir mazuratım var dedim.hemen cevap verdi.ben ilgilenmiyorum.kim ilğilenecek tabii sen ilğileneceksin.benmi ilğileneceğim.allah kurtarsın.

mahmut aksu

10 Ekim 2017 Salı 16:25

Yokki ikinizinde birbirinizden farkı. zabun bey Sayın Cumhurbaşkanımızın bıyık yönündeki tafsiyelerine bile iyice saçı bıyığı kazıtarak cevap verdiğine göre ya ne yaptığını bilmiyor yada ne söylediğini il başkanlığı için umut ta tükenmiş olabilir.

Olmaz olmazzz

10 Ekim 2017 Salı 16:18

2019 da ısparta da akp nin alacağı oy %30 fazla alamaz.nedeni ise sadece mevcut il başkanı o.z. dur.geçen bayramda ilçe ziyaretin de koskoca ilçede 13.14 kişi ile bayramlaşma yapılsı.acaba neden olabilir.herkesi küstürdü.kimse gitmiyor.bende gitmiyorum.il başkanlığına.gitmem arkadaşşş

Sabuncu

10 Ekim 2017 Salı 16:14

Şehir hastanesinden işten çıkarıldık.Dört kişi Osman zabunun makamına gittik.bir şey konuşmak için.hiç dinlemedi bile.üstüne üstük kovmaktan beter etti.bundan sonra akp ye oy moy yok.taki bu yönetim gidene kadar.ama isa bey sağolsun ilgilendi.uğur beyi aradı.helal olsun en azından ilğilendi.akp artık mum gibi eriyor.bunu herkes söylüyor.demekki o.zabun la olmayacak.

03

10 Ekim 2017 Salı 16:00

Bomba 32 uzun süredir alkışlanacak bir başlık attın, tebrikler

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR