21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,499 TL
  • 5,290 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

YILIN ANNELERİ

Anneler Günü dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Yılın Annesi'ni seçti.

Isparta

Bu yılın annesi ödülüne şehit annesi Hatice Eliş ile Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın eşi MHP Kadın Kolları Başkanı Dilek Günaydın layık görüldü. Dernek binasında düzenlenen Yılın Annesi Ödül Töreni’ne çok sayıda şehit annesi ile MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala, Ülkü Ocakları Başkanı Aziz Şencan ve çok sayıda davetli katıldı.

Dernek, 1992 yılında Hakkari’de şehit düşen Hakan Eliş’in annesi Hatice Eliş’i yılın annesi seçti. Yaklaşık bir ay önce hayatını kaybeden Hatice Eliş’in Yılın Annesi Ödülü’nü ise kızı Belgin Eliş, törene il dışında olduğu için katılamayan Denek Başkanı Emin Pınar’ın adına yine şehit annesi olan Sevim Gömük’ün elinden aldı. Annesi adına ödülü alan Belgin Eliş, “Keşke annem burada olsaydı, bu ödülü o kendisi alabilseydi. Annem 20 yıldır evlat hasreti çekiyordu. Annem ve kardeşim şimdi birbirine kavuştu. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” derken salonda bulunanları gözyaşlarına boğdu.

Anneler Günü vesilesiyle kendisinin Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği çatısı altında bulunmanın çok özel ve çok anlamlı olduğunu söyleyen MHP Kadın Kolları Başkanı Dilek Günaydın kendisinin Yılın Annesi seçilmesi dolaysıyla “Sizler tarafından anılmak çok gurur verici. Onur duydum. Şu anda hayatımdaki en güzel, en anlamlı anlardan birini yaşıyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın eşi ve MHP Kadın Kolları Başkanı Dilek Günaydın Yılın Annesi seçilmesi dolaysıyla yaptığı konuşmasında şu görüşlerde bulundu:

“Kelimelerle anlatılmayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et deseler tek kelimeyle anne derim. Çünkü onlar evlatlarını kalpten, yürekten, karşılıksız ve koşulsuz severler. ‘Anne seni dün sevdim’ diyemez. Bugünde, yarında sever. Ancak onun sevgisi sonsuz ve karşılıksızdır.

Bugün burada bulunmamızın nedeni Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği tarafından yılın annesi seçilmem. Bu dernek çatısı altında bulunanlar benim için en özel kişiler. Onlar vatan uğruna evlatlarını şehit veren muhterem anneler, babalar. İnanın bugün benim için çok özel, çok önemli. Sizler tarafından anılmak çok gurur verici. Onur duydum. Hayatımdaki en güzel en anlamlı anlardan birini yaşıyorum şu anda.

Evlatlarını vatan uğruna şehit veren yüreği yaralı kahraman Türk anneleri sizin şahsınızda annelerimizin, anne olmayan ancak aynı duyguları yaşayan tüm Türk kadınlarının Anneler Günü’nü kutluyorum”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR