20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

YILDIRIM BEBEĞİ VERMEDİLER

Can güvenliği yok bebeği size veremeyiz

Isparta
Kendisine tecavüz edip hamile bırakan Nurettin Gider’in kafasını kesen Nevin Yıldırım bebeğini istemeyince, Gider’in eşi Kezban savcılığa ‘Bebeği istiyorum’ diye dilekçe yazdı. Ancak Gider’in talebi, ‘bebeğin can güvenliği yok’ denilerek reddedildi. Isparta Yalvaç’ta 26 yaşındaki Nevin Yıldırım’ın geçtiğimiz 28 Ağustos’ta kendisine silah zoruyla tecavüz edip hamile bıraktığını ileri sürdüğü 35 yaşındaki Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra “Millet kelle görsün” diyerek köy meydanına atmıştı.
 
  Dava sürerken, Yıldırım’ın dünyaya getirdiği kız çocuğunun akıbeti merak konusu oldu. Nevin Yıldırım’ın doğurduğu bebeğe evlat edinme talepleri yağarken öldürülen adamın eşi Kezban Gider’in bebeğe sahip çıkmak için Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı’na yazdığı dilekçe, bebeğin can güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle kabul edilmedi. Bebeğin kime verileceği ise DNA testiyle belirlenecek. Mahkeme, DNA sonucuna göre bebeği ya iki aileden birine verecek ya da çocuğun devlet koruması altına alınmasına karar verecek. ‘Kezban çocukları ikna etti’ Yıldırım ve Gider ailelerinin merakla beklediği DNA testinin sonucunun açıklanmasına günler kala Nurettin Gider’in eşi Kezban Gider cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.
 
   Kezban Gider, daha önce Nevin Yıldırım’ın “Bebeği görmek istemiyorum” dediği için devlet tarafından koruma altına alınan kız çocuğuna sahip çıkacağını söylemiş ancak kendi çocuklarının tepkisi üzerine bu kararından vazgeçmişti. Nurettin Gider’in dayısı Recep Öncü, Kezban Gider ile kayınvalidesi Zeynep Gider’le bu süreçte çocuklarını ikna etmeyi başardığını söyledi: “Kezban, Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı’na Nevin Yıldırım’ın doğurduğu bebeğe sahip çıkmak istediği yönünde bir dilekçe yazdı. Ancak Yalvaç Savcılığı bebeğin can güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle Kezban’ın talebini kabul etmedi. Bebeğin Nurettin’den olması halinde çocuğu ancak 12 yaşına geldiğinde alabilecekleri bilgisini verdi.” ‘Bebeğin sağlık durumu iyi’ Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük ise bebeğin sağlık durumunun çok iyi olduğunu belirtti: “Bebekten geçen hafta DNA örnekleri alındı. Aidiyetinin kimde olacağı test sonucu belirlenecek. Mahkeme de bebeğin kime verileceğine buna göre karar verecek. Bebeği evlatlık almak isteyenleri telefonda bilgilendiriyoruz. Onlara bu konuyla ilgili savcılığın karar vermesi gerektiğini, önce DNA sonuçları doğrultusunda bebeğinin aidiyetinin belirlenmesi gerektiğini söylüyoruz. Çünkü çocuğun babası henüz yasal olarak ispatlanmadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR