21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,552 TL
  • 5,343 TL
  • 187,86 TL
  • 102.896
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

YERLEŞKE YÜKSEK OKUL OLMAZSA YARASA GÜBRESİ ÜRETİLECEK

YERLEŞKE YÜKSEK OKUL OLMAZSA YARASA GÜBRESİ ÜRETİLECEK

Isparta

ISPARTA Senirkent'e bağlı Büyükkabaca Beldesi'ne 5 milyon TL'lik yatırımla meslek yüksek okulu yerleşkesi yaptıran Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, "Bu tesisi SDÜ Rektörlüğü'ne anahtar teslim vereceğiz.Kabul etmezlerse üniversite çok. Hiçbiri olmazsa burada mantar yetiştiririz, üst katında da yarasa gübresi yapar satarız" dedi.

Senirkent'e bağlı Büyükkabaca Belediye Başkanı AK Partili Ali İhsan Temurçin, beldesine tarım ve hayvancılığa dayalı meslek yüksek okulu açma hayaliyle daha üniversite yönetimi karar almadan 12 bin metrekarelik yerleşke hazırladı. İller Bankası'ndan aldığı 5 milyonluk krediyle 15 derslikli okul binası yaptıran Başkan Temurçin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan talep ederek futbol sahası, tenis kortları, halı saha ve diğer spor alanlarının yapılmasını sağladı. Yerleşkede bir de kültür merkezi inşa edilirken, yurt inşaatına da başlandı.

OKUL SÖZÜ VEREN REKTÖR FETÖ'DEN TUTUKLANDI

SÜleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu'nun, Büyükkabaca'ya Meslek Yüksek Okulu açma sözü verdiğini, ancak FETÖ soruşturmasında tutuklandığını belirten Başkan Ali İhsan Temurçin, 'devlette devamlılık esastır' mantığıyla çalışmalara başlayıp yatırım yaptıklarını söyledi. Yerleşkede, Selçuklu mimarisine uygun 15 derslikli okul binası olduğunu aktaran Başkan Temurçin şöyle konuştu:

"Altında 2 laboratuvarımız var. Burayı Tarım Meslek Yüksek okulu olarak düşündük. Çünkü bölgenin meyve bahçesi Büyükkabaca. 22 hal dükkanıyla tarımsal ticaretin başkenti konumunda. Yılda 6 ay sebze- meyve ticareti yapılıyor. Meyve arazisinin yüzde 56'lık kısmı Büyükkabaca'da. Bu potansiyeli eğitimle birleştirmek istedik. İnsanların teoriyle pratiği bir arada götürebileceği, öğrencilerin eğitim görebileceği bir ortam var."

'BU BİZİM HAYALİMİZ'

Yaptıkları işin toplumda 'hayal yatırım' olarak değerlendirildiğini vurgulayan Başkan Temurçin, şöyle dedi:

"Isparta'da 1992'de üniversite açıldığı zaman aynı düşünceler söyleniyordu. Ama bir baktık ki Isparta eğitimde belli bir seviyeye geldi. Biz de aynı düşüncedeyiz. Biz tarım ve hayvancılığa dayalı bir meslek yüksekokulu açmak istiyoruz. Bu toprağın çocuklarını burada belli bir eğitimle yetiştirip yine çalışabilecekleri ortama getirmek. Bu bizim hayalimiz. Devlette devamlılık esası varsa okulumuzu alırız. Okulumuza da öğrencilerimize de bakarız. Teoriyle pratiğin birleştiği yerde eğitimi sağlarız. Yerleşke içinde yurt alanı planladık, yakında temelini atacağız. Biraz ileride konferans merkezimiz var. 12 bin metrekarelik alanın içerisinde eğitim yerleşkesi planladık. Bu tesisi SDÜ Rektörlüğü'ne anahtar teslim vereceğiz. Kabul etmezlerse üniversite çok. Özel üniversiteye veririz. Bu da olmazsa tematik liseler konusu gelişiyor. Tarım ve hayvancılıkla ilgili bir liseyi buraya getiririz. Hiçbiri olmazsa baykuşlar bayram eder. Burada mantar yetiştiririz, üst katında da yarasa gübresi yapar satarız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Helal olsun

19 Kasım 2016 Cumartesi 15:32

Baska kelimesini once bir duzeltelim.baskanima helal olsun tek basina yapti catti buyukkabacamizi guclendirmek ve ekonomisine katki saglamak icin .ama nedense kimse bunu gormek istemiyor.cunku kabaca artik gelisen bir kabaca .bolgede krizin en az ugradigi yer cunku her mahsul yetisiyor ve insanimizda calisiyor. Ben bir buyukkabacali olarak baskanimin arkasindayiz bu konularda tum buyukkabacalilarinda destek olmasi gerekiyor bence .iyi calismalar.

cafer kum

19 Kasım 2016 Cumartesi 08:16

baska degıl baskan yazın

Sabuncu osman

18 Kasım 2016 Cuma 21:09

Okulu yapan kadir sırlı fetodan içerde. Rektör İbicioglu fetodan içerde. Fetonun okullarında yetişen başkan daha hâlâ almadılar. Başkan bunlarla çok samimiyi di. Boy boy fotoları vardı ibioğluyla. Araştırilsin.bakalım ne çıkacak.

kabacali 2

18 Kasım 2016 Cuma 19:59

Bir Senirkent li bir büyük kabacaliya der ki yakında ilceligi size kaptirmaktan korkuyoruz başkanınız ali ihsan temurcin değerini iyi bilin ☺

gerçekci

18 Kasım 2016 Cuma 19:17

neyse fetö cüler içeride...artıkk başka bir cemaat bulursun binayı peşkeş çekecek .

Kabacali

18 Kasım 2016 Cuma 18:27

5 milyon daha inşaata gitti desene. Yenecek bişey de değil ki arkadaş. Yarın obur gun kriz gelirse karın doyursun.

Kabacalı

18 Kasım 2016 Cuma 16:55

Dağları bahçe yapan Başkan Okuluda en iyi şekilde değerlendirir. Sendert etme sengetli kardeşim.Durmak yok yola devam Dayıoğlu

GENÇ SENİRKENTLİ

18 Kasım 2016 Cuma 13:41

bana kalırsa uzun süre o bina boş ve atıl durumda kalır çünkü öğrencilerin tercih edeceğini sanmıyorum

DELİKANLI KABACALI

18 Kasım 2016 Cuma 15:20

neden sengetli kabacalının yaptığını çekemez bilmiyorum sengette öğrenci kalıyorsa kabacada hayli hayli kalır ne var sengette ölü bir köy gibi sanırım bu yorumu yazan kabacaya gelmemiş gelseydi o da zaten kabacaya yarleşmek isterdi bilme anlatabildimmi.

Vatandaş

18 Kasım 2016 Cuma 11:09

Yarasa gübresi yetiştirmek mi ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR