25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Yeni hizmet binası görkemli bir törenle açıldı

Isparta Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Tural'ın başkanlığını yürüttüğü Göller Bölge Birliği, yeni hizmet binasına kavuştu. Binanın açılışı dün Ankara'dan üst düzey yöneticilerinin katılımıyla, yapıldı. Görkemli törende, esnaflara dair önemli mesajlar da verildi.

Isparta

1973 yılından buyana faaliyetlerini aralıksız sürdüren ve Isparta Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Tural'ın başkanlığını yürüttüğü Göller Bölge Birliği, modern bir binaya kavuştu.Kısa bir zamanda inşaatı tamamlanan Bölge Birliği Hizmet Binasının açılışı için dün görkemli bir tören düzenlendi. Burdur'daki hizmet binasının açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Tüketici Genel Müdürü Ramazan Ersoy,TESKOMB Genel Başkan Vekili Ömer Gümüş, ilçe, belde belediye başkanları, kooperatif başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.Açılış töreni, mehteran gösterisiyle başladı.Ardından konuşmalar geçildi,Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Göller Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, birliğin büyük bir aile toplumu olduğunu söyledi. Tural “Bölge birliğimiz Isparta, Burdur, Antalya ve Afyondan kapsıyor. Bölge birliğimizide 39 kooperatifmizde 27 bin 800 üyesi ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu gün 358 milyona ulaşan finansmanı ile de büyük bir aile olduğu gösterilmektedir. Bu aileden aldığımız destek ile TESKOMB Genel Başkanımızın bize güçvermesi ile ahirette iman dünyada mekan ilkesini düsdur edindiğimizin göstergesidir bu eser. Seçildiğimiz günden bu güne bu mekanı kazandırmak için çaba serfettik. Allah bize 2 yıllık süreçte binamızı açmayı nasıp etti. Bu mutluluğu hep beraber yaşıyoruz.” dedi.

Bölgeye güzel bir eser kazandırıldığını söyleyen TESKOMB Genel Başkan Vekili Ömer Gümüş, emeği geçenlere teşekkür etti. Gümüş, “Altmış yıl önce temeli atılan bu kooperatifin şu anda Türkiye genelinde 32 bölge birliği var. Bundardan biride buradaki bölge birliğimiz. Ne kadar güzel bir eser kazandırıldı. Binanı kazandırılması emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de esnaf kooperatiflerinin önemine dikkat çekti. Ercengiz, “Türkiye’de kooperatifler yıllardır inşaat yapı kooperatiflerin bıraktığı kötü izlerden dolayı batak algısı var halkımızda. Ama ben kooperatifleri önemsiyorum. Dünyada kooperatifcilik çok önemli bir noktada. Kooperatifler ekonomik açıdan emniyet sibobu olduğunu esnafı sanatkarı ve küçük üreticiyi koruyan en değerlik birlikler olduğunu biliyorum. Bu anlamla kooperatifler esnafın yaşaması için çok önemli. Binamızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Burdur Vali Yardımcısı Ali Uysal ise konuşmasında Göller Bölge Birliği'nin işlevi konusunda herkesi kucaklayarak, kredilendirmesinin önemli olduğunusöyledi. Uysal “Esnafın parası ile yapılan bu modern bina esnaflarımız için kazandırılmıştır. Asıl önemli olan binanın işlevselliği. Esnafımıza hizmet verirken daha güzel ve nezih ortamda hizmet verecek.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise konuşmasında Esnaf ve Sanatkarları Teşvik ve Destek Sistemi Projesinin son aşamaya geldiğininmüjdesini verdi. Bakan Yardımcısı, binanın yapımında emeği geçenleri ise tebrik etti. Metin “ESDES projesi ile esnafın vergi yükünü hafifleceğiz. Projemiz son aşamasına geldi. 2014 son aylarında inşallah esnafımıza farkli bir destek hizmetini de sunmuş olacağız. Bunada ilk kez burada ilan etmiş oluyoruz hayırlı olur inşallah. Tebrik ediyorum, çok güzel bir hizmet binasının açılışını yapıcağız. Başkanımız başta olmak üzere bu bölgeye kazandırılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Burdur İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından dua edildi. Daha sonra hizmet binasının açılış kurdelesi, protokol üyeleri tarafından kesildi. Açılışın ardından protokol üyeleri, ile davetlilerGümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin eşliğinde hizmet binasını gezdiler. Açılış merasimi Isparta usulüyemek ikramı ile son buldu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yusuf çakmak

20 Nisan 2014 Pazar 23:10

Başkanım tebrikler başarıların devamını diler saygılar

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR