25 Mayıs 2019 Cumartesi

  • 6,078 TL
  • 6,824 TL
  • 250,26 TL
  • 86.072
ISPARTA
EVE 5 KİŞİ GİRDİLER 2 AV TÜFEĞİ İLE YAKALANDILAR

EVE 5 KİŞİ GİRDİLER 2 AV TÜFEĞİ İLE YAKALANDILAR

 FETÖ’NÜN EĞİTİM TUZAĞINA POLİSTEN OPERASYON

FETÖ’NÜN EĞİTİM TUZAĞINA POLİSTEN OPERASYON

TURİZME BAŞKAN VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR

TURİZME BAŞKAN VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR

HAYIRLI OLSUN ISPARTAM

HAYIRLI OLSUN ISPARTAM

YENİ DÖNEMDE ARTIK EĞİTİMİN SULARI DURULMALI

YENİ DÖNEMDE ARTIK EĞİTİMİN SULARI DURULMALI

Isparta

Alanının önde gelen isimlerinden Matematik Bilim Evi’nin kurucusu Selim DEĞER, 20 yıllık eğitim tecrübesini gelecek nesillere aktarmak için Türkiye Bilim Evleri’nin ilk ayağını memleketi Isparta’da açtı. DEĞER, eğitim sistemindeki eksik ve yanlış yönleri kapatarak yepyeni bir eğitim sistemi oluşturmayı amaçlıyor. Planlarının büyük ve uzun vadeli olduğunu ifaden eden Değer, gençlerin yalnızca eğitim öğretimin yanı sıra sanat ve doğa faaliyetlerinde de bulunmasının çok yönlü gelişimlerinde ve sosyal başarılarının artmasında büyük rol oynadığının önemini vurguluyor. Sanatsal etkinlikler ve doğa gezileri yapmanın yanında duygusal ve bilişsel açıdan da gelişim için Türkiye Bilim Evleri ‘nde psikolojik danışman tarafından yürütülen faaliyetleri de önemsiyor. Eğitimin kalıcı ve köklü olması gerektiğini vurgulayan DEĞER, eğitim sistemimizle sınavların örtüşmediğini, eğitimin siyaset üstü bir kavram olduğunu ve hangi hükümet olursa olsun eğitim sisteminin mutlaka yeniden düzenleme gerektiğinin altını çiziyor. Sadece sözde kalmayıp işi icraata geçiren Selim DEĞER, her ne kadar sınav sistemi odaklı eğitim vermek zorunda kaldığını söylese de "Geleceğin Eğitim Sistemi" vurgusuyla açtığı Türkiye Bilim Evleri’nde örnek bir eğitim düzenlemesiyle karşımıza çıkıyor.

İlk olarak Matematik Bilim Evi olarak açılan kurum için DEĞER, en büyük desteği öğrenci ve velilerin memnuniyetinden alarak TBE adı altında markalaşma yolunda ilerlediklerini belirtti. Merkezin Isparta olacağını ve gelecek yıllarda tüm Türkiye 'de açılmaya başlanacağını söyleyen DEĞER’in Isparta için bir diğer müjdesi de önümüzdeki birkaç yıl içinde bir kolej açacak olması. Kolej büyük ve çok kapsamlı bir vakıf mantığında hizmet verecek. Ancak planlı ve programlı olmayı önemseyen DEĞER için şimdiki öncelik Türkiye Bilim Evleri’nin sağlam kadrosuyla öğrencilere ışık tutması. Gelecek eğitim öğretim dönemi için kendi yayınlarını kendileri oluşturup basan kurumun öğretmen kadrosu da oldukça sağlam. Isparta’nın saygın öğretmenlerinden, mesleğine yıllarını adamış İkram CEYHAN kurumun genel müdürlüğünü üstleniyor. Isparta’nın en sevilen alan öğretmenlerini de kurumunda toplamayı başaran ve aynı zamanda kendiside SDÜ de öğretim görevlisi olan Selim DEĞER toplamda 40’a yakın personeliyle eğitim öğretime hazır olduklarını belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

veli

12 Haziran 2018 Salı 01:47

Teşekkürler acacagınız kolejin binası günümüzün soğuk görünümlü binalarından olnasıb lütfen. Çocokların doğayla bütünleştiği bir yer olsun. Çoxuklara gün boyu dört duvar arasında ezber yaptırmayın. Hayatta kullanılnayan bilgi unutuluyor. Umarim bir eğitimci olarak dikkate alırsınız

kürşat yılmaz

11 Haziran 2018 Pazartesi 18:26

Dersaneler hani kaldırılmıştı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR