visitor analyticsvisitor analytics
28 Temmuz 2017 Cuma 01:46

YENİ CEZAEVİ KEÇİBORLU'YA YAPILACAK

YENİ CEZAEVİ KEÇİBORLU'YA YAPILACAK
27 Ekim 2016 Perşembe 18:07

YENİ CEZAEVİ KEÇİBORLU'YA YAPILACAK

Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak, Adalet Bakanlığı’nın cezaevleri kapasitesinin yetersiz kalması sonrası yeni cezaevi yapılması konusunda Isparta’dan 100 bin m2 alan istemesi sonrası hemen harekete geçti.Bir aksilik olmazsa bölge cezaevi büyüklüğündeki yatırım Keçiborlu’ya yapılacak.

Başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Keçiborlu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.Adalet Bakanlığı’nın mevcut cezaevleri kapasitesinin yetersiz kalması sonrası yeni cezaevi yapmak için Isparta’dan 100 bin m2 arazi istedi. Bunun üzerine vakit kaybetmeden harekete geçen Başkan Parlak, yatırımın Keçiborlu’ya kazandırılması konusunda Ankara mesaisi yaptı. Uzun süren uğraşlar meyvelerini verdi ve önceki gün Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç Keçiborlu’ya giderek önce Başkan Parlak’la görüştü ardından da alan incelemesinde bulundu. Görüşmenin olumlu geçtiğini ve istenilen 100 bin m2 araziyi bedelsiz bir şekilde tahsis etmeye hazır olduklarını söylediğini bildiren Başkan Parlak ‘’Bir aksilik olmazsa bu dev yatırım ilçemize hayırlı olsun’’ dedi.

TAHSİS YAZIŞMALARI BAŞLADI

Süreçle ilgili bilgi veren Başkan Parlak, ‘’Son dönemde cezaevleriyle ilgili bir açık gündeme geldi. Özellikle ülkemize yönelik hain girişimin milletimiz sayesinde başarısızlıkla sonuçlanması sonrası mevcut kapasite yeteriz kaldı. Bunun üzerine ilgili bakanlığın Isparta’dan 100 bin m2 arazi istediğini hatta Isparta Belediyesinden talep ettiğini duyduk. Biz de hemen harekete geçerek Ankara programı düzenledik. Burada Cezaevleri Genel Müdürümüzle görüşme fırsatı buldum. Genel Müdürümüze cezaevi yapılması konusunda Isparta’ya teklif geldiğini ve ben de yaklaşık 100 bin m2 yerimiz olduğunu bunu bedelsiz şekilde tahsis ederek cezaevini Keçiborlu’ya yapılması hususunda öneride bulundum. Ziyaret sonrası geçtiğimiz gün Cumhuriyet Başsavcımız ilçemize bir ziyaret gerçekleştirdi ve kendine alanı gösterdik.Arazimiz beğenildi ve bir sıkıntı olmadığını söyledi. İnşallah hemen tahsis yazılarımızı yazıp ilçemize büyük bir cezaevi kazandırmayı hedefliyoruz. Ispartamıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

BÖLGE CEZAEVİ KONUMUNDA OLABİLİR

Bu büyüklükte yapılacak bir cezaevinin bölge cezaevi konumunda olabileceğinin altını çizen Başkan Parlak, ‘’Kimsenin cezaevine girmesini istemiyoruz tabi ama böyle bir kurumu ilçemize kazandırdığımız zaman ekonomik olarak da gelişme kaydedeceğiz. Tam projesi belli değil. Biz 100 bin m2 dedik ama yanında 150 bin m2’lik daha arazimiz var. Bunu da ekleyebilirler.İlgili bakanlıkla görüşmeler dahilinde bunu net açıklayabiliriz. Bu büyüklükte bir cezaevi bölge cezaevi konumunda da olabilir. Kompleks bir yapı da olabilir’’ diye konuştu.

ÇOK ÇABA HARCADIK

Öte yandan Keçiborlu’ya yapılacak cezaevinin oldukça stratejik bir konumda olduğunu belirten Parlak, şöyle devam etti; ‘’Tüm bölgelerin kesiştiği bir noktada olacak. Bunun da nimetleri mutlaka olacaktır.Bu tür yatırımları kazandırmak kolay değil. Biz böyle bir şey yapılacağını duyduğumuz an hemen harekete geçtik ve bu yatırımı Isparta’ya kazandırdık.Üzerimize düşen görevi fazlasıyla yaptığımız inanıyorum.

YATIRIM ÜRKEKTİR HEMEN HAREKETE GEÇMEK LAZIM

Biz gelebilecek yatırımlarda çok hızlı hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Yatırım ürkektir. Yatırımda elini çabuk tutmazsan başka yerlere kayabilir. Eğer yatırım istiyorsak çok hızlı hareket edip, Bakanlıkların istediği ölçüde imkânlar sunmak lazım.

BİRLİKTE HAREKET ETME KÜLTÜRÜ OLUŞTU

Bu dönemde Isparta’da koordineli hareket etme kültürü,birbirini tamamlama kültürü oldukça ön plana çıkmış durumda. Bir yatırım yapılacağını duyduğumuz anda Milletvekilinden, Valisine, bürokratından belediye başkanına herkes bir olup konunun üzerine gidebiliyoruz. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor.

TEŞEKKÜRÜ UNUTMADI

Ama şunu belirtmek isterim ki çok büyük bir yatırımı Ispartamıza kazandırıyoruz. Bu konuda başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’, Valimiz Şehmus Günaydın’a, Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Kemal Çokdinç’e çok teşekkür ediyorum. Bu yatırımın Isparta’ya kazandırılmasında kendilerinin büyük emekleri var.

PROJEYİ ADIM ADIM TAKİP ETMELİYİZ

Şu anda top bakanlıkta süreç artık nasıl gelişir bilmiyoruz.Ancak 2017 yılında somut adımların atılmasını bekliyoruz. Fakat şunu da belirtmek isterim ki bu yatırım Isparta’ya da yapılmayabilir. Biz de ‘neden gelmedi?’ diye de düşünmeyiz. Çünkü üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımıza inanıyorum. Gönlümüz rahat. Rahat olduğumuz bir husus var; Bakanlıklar istimla kalanlarına bu tür yatırımlar yapmayı pek düşünmüyorlar. Bu alan belediyenin kendi alanı. Hazinenin de değil. Bu anlamda rahatız. İnşallah bu proje başka bir yere gitmez. Bundan sonra projenin takibini iyi yapmamız gerekiyor. Ben bu konuda herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyorum.’’

 

devlet hizmeti

vatandas
28 Ekim 2016 Cuma 21:46

elbette fabrika yerine cezaevi için yer arayışı içinde olunması kötü bir durum. ancak bu devletimiz tarafından planlanan bir yapım. yer konusunda başkanın girişimde bulunması örnek bir davranış. burada görev yapacak eski/yeni personelin yeme, içme ve barınma gibi ihtiyacı kısmen ilçemize katkı sağlayacaktır. ayrıca cezaevinde kalan vatandaşların yakınlarının ziyaret gelmeleri yine ilçede bir hareketlilik sağlayacaktır. bu nedenle olumlu yönlerini görüp destek olmalıyız. saygılar.

2 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Halk
28 Ekim 2016 Cuma 20:27

Başka ülkelerde ceza evi Yok sanki zekana hayran kaldım o ceza evinde en az 200 300 kişi çalışacak maksat muhalefet olsun

1 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Avcı
28 Ekim 2016 Cuma 20:22

Allah senden razı olsun Allah seni başımızdan eksik etmesin yaptığın hizmetleri görmeyen nankörlere bakmasen

1 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

.

.
28 Ekim 2016 Cuma 18:57

keçiborlu lular olarak dogalgaz sözünü unutmadık haaa.gönen dogalgazı kullanmaya başladı bunuda dip not düşüyoruz.

6 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

YANIT

Aly
28 Ekim 2016 Cuma 09:02

Başkanımız göreve geldiğinden bu güne kadar hizmet aşkıyla yaptığı Keçiborlu ya kazandırdığı proje leri göremeyecek kadar kör hatta görmezlikten gelecek kadar nankör sünüz. Allah hem içerde hem dışarda olan şer odaklara karşı seni muzaffer kılsın BAŞKAN ım.

4 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

esra gok
28 Ekim 2016 Cuma 01:33

Baska ulkeler yeni okul yapar insanlari icin egitim icin bizim ulkemiz cezaewi nekadar geriyiz bariz ortada bunada yatirim diyor ya baskanlarimiz yazik cok yazik

13 Beğendim
19 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bronz
27 Ekim 2016 Perşembe 23:08

Gel de Aziz Nesin'e hak verme, az bile söylemiş...Cezaevini insanlara yatırım diye yutturan bir idare

13 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bravo

Vatandaş
27 Ekim 2016 Perşembe 22:26

Yalvaçlılar uyusun.

4 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

ezikler

yezitler
27 Ekim 2016 Perşembe 19:44

Ülke cezaevine döndü zaten. Yarı açık ceza evi.

16 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

cezaevimi,fabrikamı

keçiborlu aşığı
27 Ekim 2016 Perşembe 18:45

sayın başkanım duyan fabrika açılıyor zannedecek.cezaevinin keçiborlumuza ne faydası olacak açıklarsanız sevinirim.tekstil fabrikası kuracak bir işadamınada 100 dönüm yer versenizde 200-300 işsizimiz iş sahibi olsa daha iyi olmazmı.

21 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

TALİ YOLDAN ANA YOLA ÇIKMAYA ÇALIŞAN OTOMOBİLE ÇARPTI

TALİ YOLDAN ANA YOLA ÇIKMAYA ÇALIŞAN OTOMOBİLE ÇARPTI

TALİ YOLDAN ANA YOLA ÇIKMAYA ÇALIŞAN OTOMOBİLE ÇARPTI

ŞEHİR NÜFUSU 2 MİLYON DA OLSA OTOGARIN YERİ DEĞİŞMEZ

ŞEHİR NÜFUSU 2 MİLYON DA OLSA OTOGARIN YERİ DEĞİŞMEZ

ŞEHİR NÜFUSU 2 MİLYON DA OLSA OTOGARIN YERİ DEĞİŞMEZ

ISPARTA-ANTALYA KARAYOLUNDA DEV KAYA PARÇASI YOLA DÜŞTÜ

ISPARTA-ANTALYA KARAYOLUNDA DEV KAYA PARÇASI YOLA DÜŞTÜ

ISPARTA-ANTALYA KARAYOLUNDA DEV KAYA PARÇASI YOLA DÜŞTÜ

ISPARTA'DA YİNE DİKKATSİZLİK YİNE KAZA!

ISPARTA'DA YİNE DİKKATSİZLİK YİNE KAZA!

ISPARTA'DA YİNE DİKKATSİZLİK YİNE KAZA!

BAŞKAN ALİ BOLAT GELENDOST'TA

BAŞKAN ALİ BOLAT GELENDOST'TA

BAŞKAN ALİ BOLAT GELENDOST'TA

ISPARTA'DA KORKUNÇ KAZA: 1 ÖLÜ 2 YARALI

ISPARTA'DA KORKUNÇ KAZA: 1 ÖLÜ 2 YARALI

ISPARTA'DA KORKUNÇ KAZA: 1 ÖLÜ 2 YARALI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

SON DAKİKA ISPARTA'DAKİ O KAZA SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

SON DAKİKA ISPARTA'DAKİ O KAZA SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ