28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

YENİ BİR ŞEHİR KURACAĞIZ

Hükümetin önüne proje sunmamakla eleştirilen Belediye Başkanı Günaydın, Orman ve Su Bakanlığı'nda çözümlenecek 'Yeni Şehir Projesi' için AK Parti Milletvekillerinden destek istedi.

Isparta
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Basın Kulübü'nde hükümete proje sunmadığı yönündeki eleştirilere cevap verdi. Şirketlerin sermaye artışına ilişkin isteğin 12 ay bilinçli olarak bekletildiğini iddia eden Günaydın, Orman ve Su Bakanlığı'nda çözümlenecek bir projesi için AK Parti Milletvekillerinden destek istedi. Günaydın, bu konuda şu açıklamalarda bulundu:
RECEP ÖZEL
YARDIMCI OLDU
"Şirketlerin sermaye artırımında bakanların imzasında Recep Özel yardımcı oldu. Ama ondan sonra 12 ay proje hapsedildi. En son Sayın Babacana gelmesi ve ondan sonra Cumhurbaşkanına gelmesi gerkiyordu. Ama sürede proje koltuk altı edildi. Sonra operasyon düzenlendi. Bakanlık onaylandıktan sonra Cumhurbaşkanı bizi konuk etti. Neden proje 12 ay bekletildi. Belki Recep beyin gücü yetmedi.
Orman Bakanlığı'na proje götüreceğim. Milletvekillerimiz de benimle gelsinler. Kayıköy sırtlarında orman vasfını yitirmiş bir alan var. 10 bin m2lik bir arazimiz var, yürekleri yetiyorsa bana gelsinler Orman Bakanlığımıza çıkacağız. Ziraat alanlarımız gidiyor. Çünür mevkii 1972de imar yapılmış şimdi yok oluyor. 2008de de 18 uygulamasından sonra burası imarlı hale getirmiş.
YENİ BİR ŞEHİR KURACAĞIZ
Orada 10 bin m2 bir yerimiz var. Şehircilik açısından bir numara yer. Orman Bakanı çok iyi bir insan. Kendisine çok saygı duyuyorum. Bakana çıkacağız tarım arazileri gidiyor oraya büyük konut ve yeni bir şehir kuracağız. 57. Hükümette bunu hazırlasaydık belki yapabilirdik. Ama yetiştiremedik. Yarın bu arkadaşlarımızı davet ediyorum. Projeyi konut alanında Ispartayı kurtaracak. Yoksullara ve zenginlere konutlar yapacağım. Oranın orman alanından çıkartılması gerekiyor. '1/100.000lik planı da götüreceğiz imarı bu yamaca oturtmamız lazım' diyeceğiz. Orayı bir Paris ve İsviçrenin ötesinde bir şehir olur.
BANA SAĞDIÇLIK YAPSINLAR
Onlar benim yanımda sadıç olarak gelecekler. Sonra Başbakana gideceğiz. Bütün pafta ve planlarla gideceğiz. Bugün Türkiye boyutunu aşan bir proje bu. Ziraat alanını kurtarıyoruz. Burada bitki yetişmiyor. Altyapısını kendim yapacağım. Proje ve şehirciliğini Belediyemiz yapacak. Kısa sürede yapılırsa Ispartanın ziraat topraklarını da kurtarmış olacağız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR