19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,922 TL
  • 4,821 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 11°
YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

Yavru kedi kurtarma operasyonu

Isparta'da, rögar kapağından yağmur suyu tahliye kanalına düşen yavru kediyi kurtarmak için asfalt yol iş makinesi ile kazıldı.

Isparta

Rögar kapağından yağmur suyu tahliye kanalına düşen yavru kediyi kurtarmak için asfalt yol makinesi ile kazıldı. Ekiplerin tüm çabasına rağmen yavru kedi bulunamadı.

Olay Özkanlar Kavşağı'nda meydana geldi. Çevrede bulunan vatandaşlar, yavru bir kedinin rögar kapağından yağmur suyu tahliye kanalına düştüğünü gördü. Kedinin düştüğü yerden çıkması için kapağın önüne yiyecek konuldu. Bir kaç kez rögar kapağının ağzına kadar gelen yavru kedi, ürkerek geri kaçtı. Bunun üzerine kedinin bulunduğu yerden çıkarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelenekipler kapağı açarak el yordamıyla kediyi aradı. Ulaşamayınca yol trafiğe kapatılarak rögar kapağının kenarındaki asfalt kazma marifetiyle kırıldı. Daha sonra olay yerine çağrılan Isparta Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait  makinesiyle yol kazıldı. Toprağın altındaki plastik boruya ulaşan ekipler, ellerini borunun içine sokarak yavru kedi aradı. Bu şeklide de kediye ulaşamayan ekipler, plastik boruyu uzandığı yere kadar kırdı. Tüm aramalara rağmen yavru kedi bulunamadı.

Bir kısmı yağış altında sürdürülen ve iki saat süren arama çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra polis, belediye fen işleri ve su-kanalizasyon ekipleri de eşlik etti.

Bir kedi yavrusunun rögar kapağından içeri düştüğünü belirten çevre sakinlerinden Orhan Mavi, "Kapağı kaldırdılar akşama kadar çıkar mı diye beklediler. Gelen giden ekmek koydu, tost koydu. Akşama kadar beslediler. Kedi yavrusu ürktüğü için gelip kaçıyor. Ondan sonra da itfaiyeye haber verildi. İtfaiye de duyarlı davrandı, çıkartmak için mücadele ediliyor. Yetkililerin bu çalışmasını taktirle karşılıyoruz. Kedi diyerek geçmemek lazım oda bir can taşıyor." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR