18 Temmuz 2019 Perşembe

  • 5,683 TL
  • 6,395 TL
  • 258,46 TL
  • 99.806
ISPARTA
ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

ISPARTA'DA MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

DOMUZLARA DİKKAT

DOMUZLARA DİKKAT

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÖZDEMİR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

YAŞLI BAKIM MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

YAŞLI BAKIM MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI

Isparta

Isparta Belediyesi Gökçay Mevkiinde bulunan ve depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı çıkan mevcut Huzurevi binasının hemen arkasında 561 metrekareye oturum alanlı, 5 katlı ve toplamda 2800 metrekarelik kullanım alanı bulanacak Yaşlı Bakım Merkezinin temelini attı. Başkan Günaydın, 13 bin metrekarelik merkezin bahçe alanıyla birlikte tüm çevre düzenlemesinin belediye tarafından yapılacağını söylerken, temeli atılan merkezin hemen yanına bir binanın daha yapılacağının müjdesini verirken, alanın külliyeye dönüşeceğini kaydetti.

* 13 bin metrekarelik merkez külliyeye dönüşecek

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 13 bin metrekarelik bahçe alanı, 561 metrekare inşaat alanı ile 5 kattan oluşan toplam 2800 metrekarelik kapalı alanı bulunan Yaşlı Bakım Merkezini en kısa sürede bitireceklerini söyledi. Proje çalışmalarının bir yıldan buyana yoğun bir şekilde devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, projenin en güzel şekilde uygulanması için çalıştıklarını belirtti. Çok fonksiyonlu bir yapı olacağını kaydeden Günaydın, mevcut depreme dayanıksız binanın da yıkılacağını aktardı. Günaydın, yıkılacak olan binanın yapımı için emek gösteren dönenim Belediye Başkanı Fuat Uyar, vakıf yöneticileri ve odaların tefrişlerini sağlayan vatandaşlar ile emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Isparta’mıza bir taş koyanı yad ederiz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara da sağlıklı, huzurlu uzun ömür diliyorum” dedi.

**Otel konforunda odalar

Temeli atılan Yaşlı Bakım Merkezinde yaşlıların daha kaliteli vakit geçirebilmeleri amacıyla çok fonksiyonlu alanlar bulunacağını belirten Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Otel konforunda odalar bulunacak, yaşlılarımız müstakil tek kişilik odalarda kalacak” dedi.

**Gökçay’ı yaşlılarımızın sevgisi ortaya çıkarttı

Yaşlı Bakım Merkezinin sadece binadan ibaret olmayacağını bahçesinde yürüyüş yolları, botanik bahçe, havuzlar, rekreasyon alanları, hobi alanları gibi çok sayıda aktiviteye ev sahipliği yapabilecek bölümler bulunacağını aktaran Günaydın, merkezde Alzheimer hastalarının da günlük vakitlerini geçirebilmelerinin de amaçlandığını söylerken, “Bu alanımızı tam olarak kullanarak bir külliyeye dönüştürüyoruz. Eski binamızı kaldıracağız. O bölümde iç avlu, iç meydanlar oluyor. Huzurevimiz, Gökçay Mesirelik alanımızın yapılmasına da vesile olmuştur. Gökçay’ı yaşlılarımızın sevgisi ortaya çıkardı” şeklinde konuştu.

**Başkan’dan bir bina müjdesi daha

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın bir yandan temel atarken, diğer taraftan da yeni bir bina müjdesi daha verdi. Yapımına başlanan Yaşlı Bakım Merkezinin hemen yanına bir bina daha yapacaklarına değinen Günaydın, “Önümüzdeki dönemin ilk yarısında da bu bölümü de bitirmiş olacağız ve burası külliyeye dönüşecek. Yaşlılarımız değil, bana göre değerli gençlerimiz baharını en güzel şekilde yaşayacak. Isparta’mızın nüfusu şu an 230 bin. Nüfus 500 bine de çıksa bu külliye yetecek. Burası cennet bahçesi olacak. Mevcut yıkılacak olan binamızın da yıkımından elde edilecek gelirin vakfımıza bir miktar gelir getirmesini istiyorum” görüşlerinde bulundu. 

**40 yıllık bina yenileniyor

Isparta Huzurevi Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Nafi Aras ta yaptığı konuşmasında boşatılan ve yıkım kararı alınan mevcut huzurevi binasının 1980 yılında dönemin belediye başkanı Fuat Uyar tarafından temelinin atıldığını ve vakıf olarak birlikte bitirilerek hizmet vermeye başladığını hatırlattı. 40 seneye yakın bir süre mevcut huzurevinin hizmet verdiğine değinen Aras, “Bu binamızda yaşlandı, depreme dayanıksız olduğu için boşaltıldı ve yıkılmayı bekliyor” dedi.

**10 Şubat 2019’u tarihe not düşüyoruz

Huzurevinin hemen üst bölümünde yer alan Engelliler Bakım Merkezinin temel atma ve açılışını Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ile birlikte yaptıklarını ve iki yıl içerisinde inşa edildiğini dile getiren Aras, “Engelliler Bakım Merkezi açılışında Yusuf Ziya Günaydın başkanımız bir müjde daha vermiş ‘Yaşlı Bakım Merkezini yapıp çevre düzenlemesi ile birlikte teslim edeceğiz’ demişti.  Başkanımız bu binayı modern bahçesiyle, parklarıyla yaparak bize teslim edecek. Yaşlılarımız daha rahat, huzurlu bir ömür sürecek. Bize yapacağı bina ve bizimle birlikte olmasından dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. 10 Şubat 2019 tarihini not düşüyoruz, bu tarih bizim için önemlidir” görüşlerinde bulundu.

**Yoğun katılımla temeli atıldı

Konuşmaların ardından dualar ve kurban kesimi ile birlikte Yaşlı Bakım Merkezinin temeli atıldı. Programa Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın eşi Dilek Günaydın ile birlikte katılırken temel atma törenine MHP Merkez İlçe Başkanı Gürsan Taştekin, belediye meclisi üyeleri, Isparta Huzurevi Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Nafi Aras, vakıf ve dernek yöneticileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

**Huzur Engelliler Bakım Merkezini ziyaret etti

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Yaşlı Bakım Merkezi Temel Atma Töreninin ardından Huzur Engelliler Bakım Merkezine geçerek buradaki sakinlerle bir araya geldi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın burada sakinlerle bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

yeter

12 Şubat 2019 Salı 01:56

Hastalık insanlar iöğndir. İnsan alzheimerde olabilir yeterki kul hakkı yemesin

Öğrenci

11 Şubat 2019 Pazartesi 14:46

12 yıldır nerdeydin 12 yıldır nerdeydin Tesbih çeker gibi söylüyorsunuz..Son yıl hizmet etmesinler başkanlar madem hep böyle diyecekseniz.12 Yıldır otopark sorunu çözmekle uğraştı Otoparklar yaptı.Yolları Asfalt yapmakla uğraştı. 12 Yıldır neredeydin diyen kişiler çok merak ediyorsanız söyliyeyim.12 Yıldır sizin eski Başkanınızın borçlarını kapatıyordu.Sizin sattığınız fabrikaları geri almakla uğraşıyordu.Belediye işçilerine ödenmeyen paraları borçları ödüyordu.SGK ya ödenmeyen borçları ödüyordu

Günaydın ak troller

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:03

Ak troller boşuna uğraşmayın. Siz proje diye P****oshop’lu resimleri açıklayın Başkan uygulama projelerini çizmiş huzurevi derneği ile yazılı sözleşmeler yapılmış temel ata Dursun yani atı alan Üsküdar’ı geçmiş.

mehmet

11 Şubat 2019 Pazartesi 10:29

bomba32 şöylebigenişten foto alsaydın niye hep yerden çektin azıcık yüksek çekerde kalabalık görseydik

mehmet boyacı

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:14

sayın başkanıma teşekkür hızmet bu

hasip nasip

11 Şubat 2019 Pazartesi 08:35

Ruhsatı yok.... ihalesi yok plan -projesi nerede görmedik?? bu kadar yaşlılarımızı düşkündün 15 yıldır neredeydin kapısını çalmadın şimdi bitmeyecek bir temel atıyorsun kim yapacak bütçesi hazır mı ihaleye çıktın mı oynamayın insanlarla hangi parayla yapılacak terminal yeniden ihale olacak güreş alanı öğle işte yeni İTKM gibi enkaz sürüleri geliyor

Öğrenci

10 Şubat 2019 Pazar 22:51

Atalarımıza Annelerimize, Babalarımıza güzelce bakamıyoruz. Belki küçük bir ziyaret bile onları Bayram havasına sokabilir Ama gidemiyoruz. Hem bakamıyoruz hem ilgilenemiyoruz. Hizmet eden ilgilenen, onların sevgi dolu mutlu olmasını isteyen yeni bina yapan Belediye başkanına laf söylüyorsunuz.Neden yapıldı gerek varmıydı diyen var. Yapmasa neden yapmadı diyen olacaktı.Hep eleştiri var.

Isparta unutmaz!

10 Şubat 2019 Pazar 22:39

Sayın Usuf Ziya Günaydın beyefendiciğim, Allah yar ve yardımcınız olsun, Âmin! Acaba bu sosyal alanın mescidide olacakmı?

m erdem

10 Şubat 2019 Pazar 22:05

at temel at sakın bitirme hangi işini zamanında bitirdin de temel atıyon önce otagaŕı bitir yoksa orayıdamı müze yapcen yorumcuların harika yorumlarını da zevkle okuyoruz

Vatandas

10 Şubat 2019 Pazar 21:44

Bagimliliklar ne olacak Baskanim birara egirdir yoluna yapacaktiniz hatta basın açiklaman var bu konuda ama herhalde unuttun ilimizdeki binlerce bagimli gencleri ailelerini neyse bizde 31.martta seni unuturuz artik.

Cecen

10 Şubat 2019 Pazar 21:20

Elinize sağlık çok değerli ve anlamli

Wxyz

10 Şubat 2019 Pazar 17:55

Desenize yasadi yine yuksek mimarimizin kizi. Gider ayak epey bi para daha kaldirirlar ailecek...

Isparta sevdadi

10 Şubat 2019 Pazar 17:34

Bu kadar abartmayin ya bomba 32 sen gercekten tarafini belli etmis oldun yogun katimim var diye abarmayin biraz protokol uyelerri ve daire mudurleri meclis uyelerinden olusan bir kalabalik orada bomba 32 degil yusuf 32 olsun adimiz bemce

MustafamusaAKBAŞ

10 Şubat 2019 Pazar 17:33

İŞTE BU İSPARTA TARİHİNE ALTIN YALDIZLI YAZILACAK VE EBEDİ KALACAK YILLARCA HATIRLANACAK BİR HİZMET HİZMET TENDE ÖTE FEDEKARLİK SAYIN İSPARTA BELEDİYE BAŞKANINA SAYGILAR VE SEVGİLER O ALANA BİR TANA AYNISINDAN VE KAPASİTE AYNI BİNA TARİHE Mİ GEÇMEK İSTİYORSUN İŞTE FIRSAT YAP BASARILAR BU DUALAR HEP SANA VE EKIBINE

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR