20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE İÇİN

Ülkü İlköğretim Okulu öğrencileri yaşanılabilir bir gelecek için başarılı bir projeye imza attı. Milyonlarca insan aç kalacak, tehlikenin farkında mısınız? Sloganıyla yürütülen projenin ilk paneli bugün halk Eğitim Merkezinde düzenlendi.

Isparta

Halk eğitim Merkezinde tarım arazilerinin hızla yok edilişi, açlık ve geleceğe bakış paneli 1 adı altında bugün seminer düzenlendi. Ülkü İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen panelde bilgiler veren Ülkü İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Göksoy, projenin yaşanılabilir kent projesi kapsamında toplumsal duyarlılık oluşturulmak amacıyla başlandığı belirtti. Proje hakkında konuşan Göksoy, “Projemiz öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bir proje. Dünyanın büyük bir kısmında açık sıkıntısı çekiliyor. Açlık sıkıntısın başlıca sebeplerinden biri yanlış kentleşme ve yanlış kentleşmeye bağlı tarım arazilerinin azalması. Projemizde 15 öğrenci ve bir öğretmenimiz görev alıyor” dedi.

Projenin amacı hakkında bilgiler veren Teknoloji Tasarım Öğretmeni Filiz Demer, projedeki amacın gelecek nesilleri şimdiden duyarlı hale getirmek olduğunu söyledi. Gelecek tehdit altında diyen Demer, “Projemizle tarım arazilerinin yok edilmesinin engellenmesini sağlayacağız. Binalarımızı yüksek yaparak tarım arazilerinin azalmasına engel olmamız gerekiyor. Projemize birçok dernek ve sivil toplum kuruluşlarından destek geldi. Projemize başlamadan önce konu üzerinden detaylı bir arama gerçekleştirdik. Bugüne kadar bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında ve okullarda seminer düzenledik. Seminerlerimiz il sınırıyla da kalmadı. Projemize Isparta’nın haricinde Kayseri’den de destek geldi. Bizde Kayseri’den gelen bu destekle orada da seminerler verdik. Bugün burada projemizin ilk panelini düzenliyoruz. Panellerimiz ve seminerlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu. Panelde öğrenciler tarafından hazırlanan maket sergide yer aldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR