26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

YAŞADIĞIM SÜRECE AKLIM HEP O KADERSİZ ÇOCUKTA OLACAK

Kezban Gider; "Çocuklarım babalarının ölümünden bu bebeği sorumlu tutuyorlar. O bebek olmasaydı babam öldürülmeyecekti" diyorlar. İkisini de ayrı ayrı karşıma çektim, konuştum. "Bu bebeği alalım, biz yaşatalım" dediğimde evde kıyamet koptu.

Isparta

Cinayet zanlısı olarak tutuklanan ve Isparta Kapalı Ceza ve Tevkif Evinde bulunan Nevin Yıldırım sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdiğinde kamuoyu 'O bebek ne olacak?' diye merak ediyordu. İlk günden itibaren Aile ve Sosyal Politika İl Müdürlüğü de Savcılığın 'Bebek devlet himayesinde büyüyecek' kararı vermesi ihtimaline karşılık hazırlık yapıyordu.

Ve o karar çıktı. Anne Nevin Yıldırım daha doğum yapmadan bebeği istemediğini belirtmiş ve hiç kucağına almamıştı. Normal doğum yapan Nevin Yıldırım Pazar günü taburcu edilerek cezaevine geri döndü. Bebek ise anneden 1 gün sonra yeni yuvasına gitmek üzere yetkililerce hastaneden alındı. Şimdi her biri değişik nedenlerden gelmiş kader arkadaşları ile devletin himayesinde büyüyecek.

Nurettin Gider’in daha önce bebeğe sahip çıkmak istediğini söyleyen eşi Kezban Gider ise bebeğe sahip çıkma fikrinden vazgeçti. İki çocuğu ve kayınvalidesi ile Yalvaç’ta yaşamaya devam eden Kezban Gider, çocukları istemediği için eşi Nurettin Gider’in babası olduğu iddia edilen bebeğe bakamayacağını söyledi.

“VAZGEÇMEK ZORUNDAYIM”

 

Uzun süredir kızı ve oğlu ile bu konuyu tartıştığını söyleyen Kezban Gider, konu ile ilgili şunları söyledi, “Çocuklarım babalarının ölümünden bu bebeği sorumlu tutuyorlar. “O bebek olmasaydı babam öldürülmeyecekti” diyorlar. İkisini de ayrı ayrı karşıma çektim, konuştum. “Bu bebeği alalım, biz yaşatalım” dediğimde evde kıyamet koptu. Kayınvalidem ile ikna etmeye çalıştık ama olmadı. O çocuğa içimiz sızlıyor, ciğerlerimiz yanıyor. Ama bebekten vazgeçmek zorunda kaldım. Eşim bebeğin adını belirlemişti. Kız olursa “Cemre” erkek olursa “Kuzey” olacaktı. Cemre bebek keşke bizim nüfusumuza yazılsaydı. Abisiyle, kız kardeşiyle bir arada olsunlar isterdim. Ama iki çocuğumun böyle bir tepki vereceğini düşünmemiştim. Nevin’in ailesinden tehditler aldım. Olayın tecavüz olmadığını söylediğim için beni ve çocuklarımı öldürmekle tehdit ettiler. Durumu Savcı Bey’e bildirdim. Tek başıma dolaşmamı, Yalvaç’a gittiğimde de dolmuşa binmemi söyledi. Köy dışına çıkmamaya çalışıyorum, kalabalık yerlerde geziyorum. Can güvenliğim olmadığı için bebeği görmeye gidemeyeceğim. Ama yaşadığım sürece aklım hep o kadersiz çocukta olacak”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR