18 Eylül 2019 Çarşamba

  • 5,691 TL
  • 6,295 TL
  • 275,60 TL
  • 100.870
ISPARTA
ISPARTA'DA İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ

ISPARTA'DA İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ

OTOMOBİL KAMYONA ARKADAN ÇARPTI

OTOMOBİL KAMYONA ARKADAN ÇARPTI

 EREN BEBEK YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERE EMANET

EREN BEBEK YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERE EMANET

TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

TAKLA ATARAK TERS DÖNDÜ

YARGITAY NEVİN YILDIRIM İÇİN KARARINI ONADI

YARGITAY NEVİN YILDIRIM İÇİN KARARINI ONADI

Isparta

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider'i (35) av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek, köy meydanına atan Nevin Yıldırım (34) hakkında yerel mahkemenin verdiği ömür boyu hapis cezası, Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'nce onandı.

Yalvaç'a bağlı Koruyaka köyünde, 29 Ağustos 2012 tarihinde, kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider'i av tüfeğiyle vurarak, öldürdükten sonra başını kesip, köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde 25 Mart 2015'te 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası verildi. Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'nce yerel mahkemenin Yıldırım'a bu fiili işlerken, başkalarının da yardım ettiği yönünde kanaat oluştuğu görüşü dikkate alınıp, usul yönünden karar bozuldu.

YENİDEN YARGILANDI

Yargıtay tarafından yerel mahkemeye geri gönderilen dosya, 21 Mart 2018 tarihinde yeniden görüldü. 5 saat süren ve 2 kez ara verilen duruşmada mahkeme heyeti, Nevin Yıldırım'ın 'kasten öldürmek' suçunu işlediğinin sabit olduğuna, bu nedenle ömür boyu hapisle cezalandırılmasına, 'meşru müdafaa' ve 'haksız tahrik' hükümlerinin uygulanmasına yer olmadığına hükmedildiğini açıkladı.

YARGITAY KARARI ONADI

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının ardından Nevin Yıldırım'ın dosyası, temyiz üzerine Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi'ne gönderildi. Geçen hafta temyiz incelemesini duruşmalı yapan dairenin kararı açıklandı. Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi tarafından yerel mahkemenin Yıldırım hakkında verdiği ömür boyu hapis cezası onandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kuş beyinliler

23 Mayıs 2019 Perşembe 23:26

hakim savcı siz kadar bilmiyor dimi ... kadının öldürdüğü adamla yıllarca yaptığı telefon görüşmeleri yazışmaları isteye isteye vermiş adama kim bilir ne işine gelmedi öldürdü hala kadını savunuyorsunuz

karmakarışık

23 Mayıs 2019 Perşembe 19:00

Üzülüyorum bu bayanın haline normalde tek başına yapmadı yapamaz gardiyan tanıdığımız söyledi bir bayanın tek başına yapabileceği şey değil diye işte bu zavallı da susuyor yaptıklarının aldatmasının cezasını ödüyor kendince belki Allah sabrını versin....

Muhammed Karaaslan

23 Mayıs 2019 Perşembe 18:04

Dikkat ederseniz tecavüz ettiği öne sürüldü diyor, tecavüz ettiği kanıtlanmamış ayni sey adanada bi cocuk icinde oldu bir adam kizinin hamile olduğunu öğreniyor kızından isim aliyor sonra gidip 15 yasinda bir çocuğu öldürüyor sonra dna karşılaştıriyorlar kiz ondan hamile değilmiş bi akrabasindan hamile kalmis yani demem o ki hemen yargisiz infaz yapmayın olayın perde arkası cok baska olabilir.

Zeyno

23 Mayıs 2019 Perşembe 17:42

Ülkemizde yargı yok, yani sıfır. Bir tarafta her gün eşleri tarafından öldürülen kadınlar, çocuk bebek tecavüzcüleri, kadın satıcıları diğer taraftan tecavüz edilmiş bir kadının namusuna dokunana yaptığı. Bunu bir erkek yapsa aynı cezayı alır mıydı? Bence hayır. Bu kanunlar düzeltilmeli. Yazık...Saçma Avrupa kanunlarıyla adalet arıyoruz.

Osman

23 Mayıs 2019 Perşembe 14:18

Yazık biraz insaf bu kadın uzun süredir saten cezasını fazlasıyla çekti çekiyor ömür boyu da abartılmış.

Yazık

23 Mayıs 2019 Perşembe 13:34

Tecavüz varsa şayet bu ceza çok saçma. Ortalık ****tan geçilmiyor zaten.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR