22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,574 TL
  • 5,396 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

YARGININ KARARINA BALAMAN İTİRAZ ETTİ..

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile 17 meclis üyesi hakkında belediye şirketlerine mevzuata aykırı olarak para aktarıldığı gerekçesiyle dava açan Belediye eski Başkanı Hasan Balaman, beraatla sonuçlanan karara itiraz etti.

Isparta
Sayıştay raporunda belediyenin 954 bin lira zarara uğratıldığını söyleyen Balaman, Günaydın’ı hem Cumhurbaşkanlık makamını hem de adaleti yanıltmakla suçladı.
Belediye eski Başkanı Hasan Balaman, belediyeye bağlı şirketlere usulsüz bir şekilde para aktarıldığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile 17 Meclis Üyesi hakkında dava açmıştı. Çarşamba günü 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucu Günaydın ve beraberindeki meclis üyeleri beraat etti. Ortaya çıkan karara Belediye eski Başkanı Balaman itiraz etti.

Günaydın’ın göreve geldiği ilk haftadan itibaren şirketlere para aktarmaya başladığını iddia eden Belediye eski Başkanı Hasan Balaman, Sayıştay raporuna göre belediyenin 954 bin lira zarara uğratıldığını söyledi. Balaman sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Yusuf Ziya Günaydın göreve gelir gelmez bir hafta içerisinde şirketlere para aktarmaya başlamış. Ta ki şahsımın bunda kamu zararı olduğunu anlayıp, şikayet edinceye kadar. Tabi  o zamana kadar 1 milyon liraya yakın şirketlere para aktarmış. Ancak benim şikayetim üzerine Sayıştay denetçileri bir inceleme yaptılar. Ve sonun da dediler ki 954 bin lira kamu zararı var. Bu Sayıştayın raporu benim elimde de var. Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın elinde de var.”

*** “YANLIŞ İŞLERİNE CUMHURBAŞKANINI DA ALET ETMİŞ”

Sermaye aktarımı için Bakanlar Kurulu kararı olması gerektiğini ifade eden Balaman, “Ancak Günaydın karar olmadan para aktarmış. Yani sermaye artırımı için Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. Bakanlar Kurulu kararı olmadan bunu yapamazsınız. Eğer sermaye artışını şirketlere para için yapıyorsanız bu suç olur. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımıza pankartlarla teşekkür etmesinin altında bir çapanoğlunun olduğu belliydi. Sayın Yusuf Ziya Günaydın yaptığı yanlış işlerine Cumhurbaşkanlık makamını da alet etmiştir” dedi.

*** KARAR ÜST MAHKEMEYE TAŞINACAK

Günaydın’ın mahkeme heyetine Sayıştay raporunu sunmadığını belirten Hasan Balaman, “Tabi bu mahkememizin kararını bir üst mahkemelere taşıyacağım. Gerekirse Devlet Denetleme Kuruluna kadar götüreceğim. Burada Sayın Yusuf Ziya Günaydın Sayıştayın raporunu sunmayarak sadece Bakanlar Kurulunun kararını mahkeme heyetine vererek adaleti yanlış yönlendirmeye çalışıyor. Tabi ki yargımız burada verilen belgelere göre karar verir. Bizim onlara söyleyecek lafımız yok. Ama karara itiraz edeceğim. Burada bizim sermaye artırımına karşı falan olduğumuz anlaşılmasın. Biz Isparta Belediyesi’nin ve Ispartalıların parasının çar çur edilmesine karşıyız. Burada bir kamu zararı vardır ve biz bunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR