24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,766 TL
  • 5,598 TL
  • 199,00 TL
  • 102.414
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

YALVAÇ ADAYLARI BELLİ OLDU...

Milliyetçi Hareket Partisi Yalvaç Belediye Başkan adayı Avukat Halil Hilmi Tütüncü oldu.

Isparta

Bugün yürütülen istişare çalışmaları sonucunda, parti aday adayı isimler arasından Avukat Halil Hilmi Tütüncü'ye karar verdiler. 

 

Saat 00.30'da biten görüşmelerin hemen ardından partiye çağrılan Avukat Halil Hilmi Tütüncü'ye görev tevdi edildi ve basın açıklaması yapıldı. 

 

Adaylığı tevdi edilen Tütüncü, parti binasında partililere yönelik olarak şu konuşmayı yaptı: 

 

"Beni bu zor, meşakkatli, ama bir o kadar heyecanlı, tek amacı Yalvaç’a ve Yalvaçlı’ya hizmet olan bu göreve layık gördüğünüz için burada bulunan, bulunmayan tüm herkese, teşkilatımıza teşekkür ederim.

 

Toplanma sebebimiz olan bu seçimde önümüzdeki 5 yıl için Yalvaç’ı yönetmeye talip bir ekip seçilecek, aynı zamanda Türkiye’de yaşanan son olayları halkımız sandıkta değerlendirecektir.

 

Uzun bir zamandır Yalvaç, bu seçimlerle yatmak ve kalkmaktadır. İktidar partisi en son aldığı kararla adaylık müracaatı bile olmayan mevcut belediye başkanını aday göstermiş, bu hareketi ile ey başkan ne senin ne benim bu seçimi almaya tek başına gücümüz yok diyerek işbirliği yapmıştır.

 

Allah kullarına bazen altın tepside imkanlar sunar. Yapılan bu hareketle bizlere altın tepside sunulan bu fırsatı çok çalışmayla, birlik beraberlikte azim ve kararlılık göstererek geri çevirmeyeceğimize, sadece seçimi kazanarak değil, Yalvaç’a bu sinerji ile büyük işler başaracağımıza olan inancımız tamdır. Vakit bu fırsatı değerlendirme vaktidir. Bu vakit, siyaset mühendisliği yapanlara Osmanlı tokadı atma vaktidir.

 

Bazı arkadaşlarımız serzenişte bulunabilir. Ancak buradan hepinizi bir kardeşim, bir ağabeyim, bir ablam olarak göreceğime, gerek seçim sürecinde gerek Allah bu kutlu görevi bize nasip ettiğinde elimden geldiğince, kuracağımız ekibimizle teşkilatla bir uyum içerisinde çalışacağıma, Hakk’a, hukuka, adalet ve eşitliğe, Yalvaç menfaatine uygun her türlü talebi, görüşü dinleyip elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağıma söz veriyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

 

Yönetim Kurulu'nun oybirliğiyle aldığı karar partililerde sevinç yarattı. 

 

 

İBRAHİM BOZBEY İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYI

Öte yandan, ilk olarak kendisine belediye başkan adaylığı teklifi yapılan İbrahim Bozbey, bu göreve genç bir ismin talip olmasının uygun olacağını belirterek yoğun ısrarlara  karşın başkan adaylığı görevini kabul etmedi. Bozbey ısrarlar üzerine İl Genel Meclisi Üyesi adaylığı görevini kabul etti. 

 

MHP camiasına ve başarılı genç hukukçu Avukat Halil Hilmi Türker'e hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR