visitor analyticsvisitor analytics

YADA BAŞKA BİR PARTİ Mİ?

YADA BAŞKA BİR PARTİ Mİ?
12 Şubat 2014 Çarşamba 11:36

AK Parti Kurucu İlçe Başkanı ve 2009-2014 yerel seçimleri başkan aday adayı olan Nuh Murat Sarıoğlu partisinden ayrılarak MHP Adayını destekleme kararı aldığını açıkladı

Beklenen birleşme gerçekleşti ve AK Parti aday adaylarından Nuh Murat Sarıoğlu, Genel Merkezin başkan adayı olarak Tekin Bayram’ı göstermesi üzerine önce başkan adaylığının devam ettiğini ve Bayram’ı devirmek için çalışacağını söyledi ardından da MHP saflarına katıldığını açıkladı.

ANLAŞMA ANKARA’DA YAPILDI 

Salı günü MHP eski İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, İlçe Başkanı Abdullah Aytaç ve Başkan Adayı Halil Hilmi Tütüncü ile birlikte Milletvekili Nevzat Korkmaz’ı Ankara’da ziyaret eden Sarıoğlu burada partiye destek olacağının sözünü verdi. Açıklamayı kendi ağzından Çarşamba günü yapmayı planlayan Sarıoğlu, haberin çabuk duyulması üzerine önce konuyu yalanladı ve “Büyük Birlik, DYP ve DP Genel Başkanları ile görüştüm. 3 Genel Başkan da beni ortak aday olarak çıkarmaya sıcak baktı. Yarın (Çarşamba) yakın dostlarımla konuyu değerlendirip kamuoyuna açıklama yapacağım’ demişti.

AÇIKLAMAYI SOSYAL MEDYADAN YAPTI 

Saatler 16.00’yı gösterirken Nuh Murat Sarıoğlu sosyal sitedeki hesabından açıklamasını yaparak MHP adayını destekleyeceğini duyurdu. İşte o duyuru:

Çok kıymetli hemşehrilerim ve AK partili kardeşlerim, öncelikle 5 aydır bana gösterdiğiniz teveccühten dolayı sizlere sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum..... 

Ben Nuh Murat Sarıoğlu, 2001’deki Ak Parti’nin kuruluş felsefesindeki düşünceye inanmış, milliyetçi, muhafazakar ve maneviyatçı bir insanım.

Tüm Yalvaçlı’nın bildiği gibi, 2001’den bu güne her fırsatta teşkilatımızla ve çoğunluk hemşehrilerimizle uğraşmış bir belediye başkanıyla mücadele ettik. Herkesin bildiği üzere, 2002, 2007, 2011 genel seçimleri ile 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde, demokrasimiz açısından büyük taşıyan 2010 referandumlarında siyasi ahlakı zorlayarak, fütursuzca, kendine yakışır bir biçimde Ak Parti ve Ak Partililer aleyhine çalışmalar yapan, hakaretler eden bir insanın bugün genel merkez tasarrufuyla Yalvaç Belediye Başkanlığına aday olarak gösterilmesi hepimizi derinden üzmüştür. 

Ak Parti genel merkezi 8 tane pırlanta gibi aday adayı varken yanlış yönlendirmelerle böyle bir adayı maalesef belirledi. Biz bu yola çıkarken, adaylık konusundaki tek kırmızı çizgimizin Tekin Bayram olduğunu belirtmiştik. Nitekim Ak Parti teşkilatının başkanından seçmenine büyük çoğunluğu, bizim gibi düşünüyor ve bunu deklare ediyordu. Bu netice, hepimiz açısından büyük hayal kırıklığı olmuştur.

Memleketimiz ve hemşehrilerimiz adına, Yalvaç’ın selameti için bu adayın karşısında dik duruşumuzu göstermeliyiz. Yalvaç’la ilgili kararı yine Yalvaçlı’nın kendisi sandıkta verecektir. Bu mesele parti meselesi olmaktan çıkmıştır.

Son olarak, yola çıktığımız bütün arkadaşlarımızla ve çevremizle görüştük ve hedefe en yakın Halil Hilmi Tütüncü kardeşimiz olduğu için, ona destek vermeye karar verdik. Bu seçimlerimizin tüm Yalvaç’ımız için hayırlara vesile olmasını diler, tüm hemşehrilerimize yürekten saygı ve sevgilerimi arz ederim.

DİĞER HABERLER

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

MEDDEM HASTANESİ KAVŞAĞINDA BU KAÇINCI KAZA!

ISPARTA'DA ACI HABER FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA  ACI HABER   FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA ACI HABER FECİ KAZA ANNE ÖLDÜ ! KIZ AĞIR YARALI

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA AYNI GÜNDE 2 KAZA

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA  AYNI GÜNDE 2 KAZA

ISPARTA'DA YİNE AYNI YER YİNE KAZA AYNI GÜNDE 2 KAZA

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA 15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA   15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

FETÖ/PDY ÜYESİ OLDUĞUNU SÖYLEYEREK ISPARTA'DA 15 BİN TL VE 5 BİN AVROSUNU ALDI

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

İŞÇİ ALIMLARI İLANA ÇIKTI !

KAN DONDURAN OLAY BUNU DA GÖRDÜK !

KAN DONDURAN OLAY  BUNU DA GÖRDÜK !

KAN DONDURAN OLAY BUNU DA GÖRDÜK !

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

1. Amatör Ligde şok

1. Amatör Ligde şok