27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

WhatsApp üzerinden darbe girişimi!

WhatsApp üzerinden darbe girişimi!

Isparta

Darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)mensubu askerler anlık bilgileri, telefonlarında oluşturdukları WhatsApp grubundan yaptı. 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın rehin alınması için birkaç defa paylaşımda bulunan örgüt üyeleri, AK Partililerin yollara çıktığı bilgisi üzerine, " Geçirmeyin, ateş serbest" paylaşımında bulundu.

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerlerin darbe girişimi sırasında haberleşmek ve anlık gelişmeleri paylaşmak için WhatsApp grubu oluşturduğu tespit edildi. "Yurtta Sulh Biziz" adı verilen grubun yöneticilerinden biri Binbaşı Murat Çelebioğlu oldu. FETÖ üyesi askerlerin bulunduğu gruba, darbe girişimine katılan diğer askerleri de ekleyen Çelebioğlu, toplu duyuruların, bu grup üzerinden yapılacağını belirtti.

 

Aralarında Binbaşı Osman Akkaya'nın da bulunduğu grubun üyeleri "OK" ifadeleriyle Çelebioğlu'na karşılık verirken,Çelebioğlu, "Önemli gelişmeleri buradan bildirirseniz Ankara'ya ileteceğim" paylaşımında bulundu. 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin, Binbaşı MuratYanık, Binbaşı Murat Karakaş gibi birçok ismi görüşmeler sırasında gruba ekleyen Çelebioğlu, ilk olarak "E5 ve TEM'den İstanbul dışına çıkan trafik serbest bırakılacak, İstanbul içine giren trafik engellenecek ve geri çevrilecek"talimatını verdi.

 

Albay Ahmet Zeki Gerehan, bu konuda gerekli tüm tedbirlerin derhal alınmasını istedi. Bazı askerlerin darbe girişimine destek vermediği de ortaya çıkarken görüşmelerde bununla ilgili de yardım istendi.

 

"Durum pozitif, negatif ?"

 

Gelişmelere ilişkin anlık bilgilerin paylaşıldığı görüşmelerde Binbaşı Murat Yanık'ın "Durum pozitif, negatif? "paylaşımı dikkat çekti. Boğaziçi Köprüsü'ndeki trafik akışının kesildiğinin bilgisinin yer aldığı görüşmelerde, ekiplerin TRT'ye doğru yolda olduğu belirtildi. Binbaşı Çelebioğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki müdür yardımcılarının bilgilendirildiği ve büyük bölümünün "itaat ettiği"bilgisini paylaşırken, izindeyken İstanbul'a gelerek buradaki darbe girişiminde rol alan 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin, "Polis arkadaşlarıma iletin gözlerinden öpüyorum" ifadesini kullandı.

 

Gruptan, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın"alınması" talimatı verilirken, Dündar'ın sürekli Kuleli Askeri Lisesi Komutanını aradığı bilgisi paylaşıldı. Albay Uzay Şahin tarafından bunun üzerine "Mürsel, telefonlara çıkma" paylaşımı yapıldı. Bazı konumların da paylaşıldığı gruptan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Mehmet Tunç'un da gruba yardımcı olacağı belirtildi.

 

"1. Ordu Komutanı'nı alın"

 

Orgeneral Ümit Dündar'ın rehin alınmasına yönelik paylaşım birkaç kez yinelenirken Atatürk Havalimanındaki ve köprülerdeki duruma ilişkinde bilgi verildi. Ankara'daki gelişmelere ilişkin bilginin de istendiği gruptan yapılan "AKP il teşkilatı yolda" paylaşımı üzerine Albay Şahin,"Geçirmeyin, ateş serbest" talimatı verdi. Bu arada yazışmanın yapıldığı gruptan tüm zırhlı unsurların sahaya inmesine yönelik de emir verildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Türkiye

16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:22

mehmetçiklerimiz nasıl kandırıldıklarını herkes biliyo.ve buna karşılık askerlerimizi sorumlu tutanlar utansınlar.yazıktır günahtir askerlerimiz vatanımız için canları vermeye hazırlar ama bazı insanların yaptıklrı gerçekten çok iğrenç bir davranış.feto ve hain yaverleri Vatanımızı asla bölemicekler.bizim Vatanımızın bu zamana gelirken neler yaşadığını biliyoruz ama sonunda yine kazandık.ve şimdi bu Vatan bölünmicek!!!

DERİN DEVLET

16 Temmuz 2016 Cumartesi 13:17

ÜLKESİNİ SEVENLER BU LANET OLASICA ŞEYTANLAŞMIŞ FETOŞ CULARI KİM VARSA İHBAR EDİLMELİ ORDUDA KOMUTAN OLUR POLİSTE MEMUR OLUR DEVLET KADEMELERİNDE MEMUR OLUR HEMEN İSTİHBARAT BİRİMLERİNE İHBAR EDİLMELİ BU ŞEYTANLARDAN KURTULMALIYIZ

Türkiye

16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:07

fetonun hazırladığı hain tuzak bizim TÜRK milletinin güvenini asla bozamaz.161 şehidimizin öcünü çok kötü bir şekilde alacağımıza inanıyorum.mehmetçiklerimizin asla şuçu olamaz.onlar bizim için Vatanımız için canlarını ortaya koydular onları kandırdılar!ve şimdi Vatanımızın güzel insanları askerlerimizi asla suçlamayın onların hiçbir şuçu yok!Vatanımızı hiç kimse bölemez çünkü bunu yapabilecek güce hiç kimse sahip değil!!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR