18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

Veterinerler Eğitimde

Veteriner Hekimler hizmet için eğitim toplantısında. Isparta Veteriner Hekimler Odası tarafından düzenlenen ve iki gün süren toplantıda mesleki sorunlar tartışıldı

Isparta

hekimlerin toplumun sağlıklı geleceğinin güvencesi olduğunu ifade eden Isparta Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yaşar Günaydın, “Sağlıklı hayvan yoksa sağlıklı insanda yoktur” dedi. Yaşar Günaydın konuşmasına şöyle devam etti: “15-10-2011 tarihli resmi gazetede yayımlanan veteriner hekim muayenehane ve poliklinik yönetmeliğinin 6-9 ve 19. maddeleri gereği ve hizmet içi eğitim genelgesince muayene ve poliklinik açacak veteriner hekim arkadaşlar ile daha önceden ruhsat almış çalışmaktaki veteriner hekimler ve konuları da Türk veteriner hekimler birliğiyle gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığıyla belirlenen bölgesel olarak bizler tarafından düzenlenecek hizmet içi eğitim programıyla seminerlerine katılıp belge almak bu belgeyi ruhsat alma aşamasında ibraz etmek zorunda olduklarını belirtmektedir. Bu eğitim toplantısını sizlerin isteklerinizi göz önüne alarak iş yoğunluğunuz ve yapılan görüşmeler neticesinde bu tarihe aldık. Bu eğitimlerle veteriner hekimler arasındaki mesleki demotolijiyi, dayanışmanın ve diğer beraberliğin artacağı kanaatindeyiz. Bizler hayvan hastalıklarıyla mücadele hayvan yetiştiriciliği, ıslah ve gıda güvenliği alanındaki vazgeçilmez temel çalışmalarımızın yanında yine biz veteriner hekimler günümüzde en önemli uğraş alanı ise çiftlikten sofraya kadar gıda güvenliği kavramı önemli yer almaktadır. Bizler bu toplumun sağlıklı geleceğinin güvencesiyiz. Biz diyoruz ki: sağlıklı hayvan, sağlıklı çevre yoksa sağlıklı insandan da söz etmek mümkün değildir. Günümüzde Avrupa birliği mevzuatının  %25’i veteriner hekimlikle ilgili olup Avrupa birliğindeki hayvancılık önemli ölçüde destek alan bir sektördür. Neden bizde de aynı şekilde devam etmesin diyoruz. Sevgili meslektaşlarım, mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğumuz mesleğimizin öneminin ve değerinin hepimizin anlaması gerekir diye düşünüyor. Odamızın güçlenmesi için sizler odamıza sahip çıkmalısınız diyoruz birlik ve beraberlikten uzaklaştığımız her an bizim imkanlarımızı veya bizim olanaklarımızı bizim meslek alanlarımızın yer alması mümkün oluyor, işgal etmektedir. Dolayısıyla bu eğitim toplantısının yararlı olacağını düşünerek hepinize saygılarımı sunar yapılacak eğitimin hepimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”

Başkan Günaydın’ın konuşmasının ardından hizmet içi eğitim seminerine geçildi. Eğitimde çeşitli katılımcılar tarafından veteriner hekimlere bilgiler verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR