17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,29 TL
  • 117.216
ISPARTA 11°
FECİ KAZA SONRASI OLAY YERİ GÖRÜNTÜLERİ

FECİ KAZA SONRASI OLAY YERİ GÖRÜNTÜLERİ

700 KİŞİ YAKLAŞIK 5 MİLYON TL KAPTIRDI

700 KİŞİ YAKLAŞIK 5 MİLYON TL KAPTIRDI

SÜRÜCÜNÜN KONTROLÜNDEN ÇIKAN CİP AĞAÇLARA ÇARPTI

SÜRÜCÜNÜN KONTROLÜNDEN ÇIKAN CİP AĞAÇLARA ÇARPTI

ISPARTA EĞİTİM ŞEHRİ OLACAK

ISPARTA EĞİTİM ŞEHRİ OLACAK

Verin Otel’i 5 bin öğrenci getirelim

Verin Otel’i 5 bin öğrenci getirelim

Isparta

Isparta Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Murat Gevrek,mülkiyeti Süleyman Demirel Üniversitesi’nde bulunan Davraz Araştırma ve Uygulama Otel’ine talip olduklarını söyledi. Otel’in maddi bedelini ödemeye hazır olduklarını belirten Gevrek, yıllık 5 bin genci Davraz’a getireceklerininde garantisini verdi. Isparta’ya atandığı günden buyana gerçekleştirdiği çalışmalarla göz dolduran Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Murat Gevrek,SDÜ’nün sahibi olduğu Davraz Araştırma ve Uygulama Otel’ini satın almak istediklerini belirtti. Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma Uygulama Otellerinin bir zinciri olan, kış sporları dışında, yurt içi ve yurt dışı futbol kulüplerinin kamp tercih alanları içerisinde yer alan Araştırma ve Uygulama Merkezi olan Davraz Oteli, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün dikkatinden kaçmadı. Yıl içerisinde ilimize çeşitli şehirlerden binlerce öğrenci getiren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri çıtayı yükseltti. Mülkiyeti SDÜ’de bulunan bu otel yıl içerisinde de fazla ekonomik kazanç sağlayamıyor.Katıldığı canlı yayın programında bu teklifi yineleyen İl Müdürü Murat Gevrek;“Isparta olarak son yıllarda spor ve sosyal aktivitelerde büyük bir atılım sağladık.

 

SEYYAH projesi kapsamında ilimize 800 +800 öğrenci getirdik.Konaklama gibi bazı sıkıntılarımız oldu sağolsun Sayın Rektörümüz bizlere kapılarını açtı ve destek verdi. Davraz Kayak Merkezi’nde ki hedef yılın her ayı yerli ve yabancı turisti o yaylaya çıkartmak bizde bunun için çok güzel projeler hazırladık. O otelin mülkiyetini bize versinler yılda 5 bin öğrenciyi Otelimizde ağırlayalım. Davraz’ı tanıtalım. Genel Müdürlüğümüzde bu projemize sıcak bakıyor. SDÜ’ye otelin değerini maddi anlamda vermeye hazırız. İstedikleri yatırımı yapsınlar bizde parayı onlara gönderelim.

 

Orası şu anda yılda bir buçukay gibi kısa bir süre işletiliyor. Sonuçta devletimizin malıdır. Yine o otel devlete geçecek. Keşke hemen yarın oteli bize verseler. Üniversite yönetiminin biçtiği değeri ödemeye hazırız” dedi.

 

GENÇLER DAVRAZ’I ÇOK SEVDİ

 

"Seyyah Bizim İller" projesi kapsamında IspartaGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin düzenlediği gezilere çeşitli illerden gelen gençler hayran kaldı. Özellikle Davraz’a hayran kalan gençler, her yıl ilimize gelmek istediklerini dile getirmişlerdi.

 

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek,“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Seyyah Bizim İller Projesi kapsamında gerçekleştirilen geziler sayesinde gençlerimiz, sosyal ve kültürel açıdan yeni yerleri keşfediyor. Bu geziler sayesinde birlik ve beraberlik pekişiyor” dedi.Gevrek, tüm gençleri Isparta Gençlik Merkezi kurslarını ve sosyal faaliyetlerini daha yakından tanımak için davet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR