24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,358 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Vekil canlı yayında açıkladı

Milletvekili beklemiş ITSO gitmemiş

Isparta

Milletvekili Bilgiç, Genel Sekreteri Part-time görev yapan ITSO’nun Isparta için hayati önem taşıyan Kara Havacılık Okulu projesini ne kadar ciddiye aldığını ortaya koydu

 

Part time çalışan genel sekreteriyle gündemden düşmeyen Ticaret ve Sanayi Odası’na AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç çok sert eleştirilerde bulundu. Özellikle kent için hayati önem taşıyan Kara Havacılık Okulu projesine karşı ITSO’nun yaklaşımına anlam veremediğini söyleyen Bilgiç, öyle şeyler açıkladı ki bunlar çok tartışılacak.

 

1.5 YILDIR ANKARA’YA GİTMEMİŞLER

AK Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, ITSO yönetiminin devasa proje için ’15 gün içinde Ankara’dayız’ demesinin üzerinden tam 1.5 yıl geçtiğini söyledi. Isparta’yı yöneten yerel dinamiklerin böylesine hayati bir projeye ne kadar değer verdiğini ortaya koyan bu açıklamalar ITSO’yu büyük sıkıntıya sokacağa benziyor.

 

BAŞDEĞİRMEN’DE NASİBİNİ ALDI

Milletvekilleri için ‘Projelerimizi takip etmiyorlar’ çıkışı yapan ITSO Başkan Vekili Şükrü Başdeğirmen’e de eleştiri getiren Milletvekili Bilgiç “Şükrü beye seslenmek istiyorum. Ben kimseyi eleştirmiyorum. Durum tespitini suçlu aramak diye tespit edersen bir sıkıntı çekersiniz. Çünkü durum tespiti ayrı bir şeydir. Durum tespitini doğru bir projeksiyon ortaya koymak için yaparsınız. Eğer siz sürekli bir suçlu arayışı içerisinde olursanız son derece yanlış yaparsınız” açıklamasında bulundu.

 

ITSO’NUN ISPARTA’YA

VERDİĞİ ÖNEM İŞTE BU KADAR…

Isparta dün Basın Kulübü’ne kilitlendi. AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in konuk olduğu programda sert tartışmalar yaşandı. Gerilimin yüksek olduğu programda Milletvekili Bilgiç Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini çok ağır eleştirdi. Kara Havacılık Okulu’nun tek başına gelmediğini söyleyen Bilgiç “Bizim bunla ilgili stratejik bir plan yapmamız lazım. Bunun için lütfen bir araştırmaya başlayalım. Hangi sektörler var. Bu iş yerlerinin nasıl bir lojistik desteğe ihtiyaçları var, ne kadar yere istihdam alanı yaratacağız. Bununla ilgili hangi kalite de işçilik gerekecektir. Şu şu alanlara kara havacılık okulu geliyor. Şu şu alanlara ihtiyacımız var diye strateji oluşturulsun. Gelecek işletmenin ne kadar açık alana ihtiyacı var. Acaba bu alt yapıyı biz sunabilecek miyiz? Fiziki alt yapı hazır mı? Onun dışında sadece bu değil kendi girişimcilerimizle burayı kanalize edecek bir şey yapalım. Hemen 15-20 gün içerinde bir Ankara çıkarması yapalım dediler. ben bir buçuk senedir bekliyorum gelmediler” dedi.

 

O GENEL SEKRETER NE İŞ YAPIYOR?

 

Kamuoyu part time çalışan Genel Sekreteri Adem Korkmaz’la gündeme gelen ITSO’nun Isparta için hayati önem taşıyan projeye verdiği önemi Basın Kulübünde Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in açıklamalarıyla öğrendi.

ITSO’nun proje takibi etmemekle eleştirdiği Milletvekili, tabiri caizse sivil toplum örgütü ITSO’yu ters köşeye yatırdı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta içinde ITSO Genel Sekreteri Adem Korkmaz’ın, part time görev yaptığı için kuruma yeterince faydalı olamadığı yönünde haberler yayınlanmıştı. Bu haberin üzerine Milletvekili Milletvekili Bilgiç’in açıklamaları tuz biber oldu. Kamuoyunda şimdi “Genel Sekreter bunun için proje geliştirmeyecekte ne için orada oturuyor? ITSO bu sekretere niye maaş ödüyor? Yönetimi bu tür konularda harekete geçirmeyen bir genel sekreter Isparta’ya nasıl yardımcı olacak? ITSO kimlerin elinde, orada oturanlar neyin mücadelesini veriyor?” gibi yorumlar yapılıyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR