20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

VE İSTİFA ETTİ...

AK Parti'de yönetim içerisinde yaşanan huzursuzluk Genel Başkan Yardımcılarından Ekrem Erdem'in girişimi ile tatlıya bağlanmıştı. Ne var ki barış uzun sürmedi Kadın Kolları Başkanı Ekici istifasını verdi.

Isparta

 

AK Parti Yalvaç İlçe Teşkilatında yaşanan iç huzursuzluğun geçtiğimiz ay Genel Merkezin devreye girmesi ile sona ermiş gibi görünse de aslında parti içerisinde ilçe başkanı ile Kadın Kolları arasında yaşanan sorunun hala çözülmediği ortaya çıktı.
 
BARIŞ GÖSTERMELİK Mİ OLDU?
 
 İlçe Başkanı Osman Çiftçi’nin ‘Ya o kadın, ya ben’ diyerek parti yönetimine net tavır koyması ile birlikte patlayan ve ilçe yönetim kurulu toplantısında görevden alınması yönünde karar alınması ile büyüyen olay Genel Merkeze kadar uzanmıştı. İl Başkanı Nuri Uzaktaş, Koordinatör milletvekili Hüseyin Samani, il başkan yardımcısı Kamil İnci ilçeye gelerek partide toplantı yapmış ve aldıkları bilgiler doğrultusunda Genel Merkeze bir rapor sunmuşlardı. Geçtiğimiz ay Genel Merkeze çağrılan İlçe Başkanı Osman Çiftçi ve Kadın Kolları Başkanı Şerife Hanım Ekici, Genel Başkan Yardıımcısı Ekrem Erdem’e konuyla ilgili ifade vermişti.
 
 SEN BÜYÜKSÜN AFFEDECEKSİN SEN DE ÖZÜR DİLEYECEKSİN
 
 Bu görüşmede Ekrem Erdem’in her ikisini de dinledikten sonra ‘Biz bir ailenin fertleriyiz. Aile içerisinde kavgalar, darılmalar eksik olmaz ancak bunlar çözümsüz değildir. Osman başkan sen büyüksün affedeceksin, Şerife Hanım da küçük özür dileyecek ve bu sorun çözülecek’ dediği iletilmişti.
 
BİRLİK BERABERLİK YEMEĞİ YENİDEN AYIRDI
 
Yerel seçimler öncesi partide birlik ve beraberliği tesis edilmesi, seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanıması için İlçe Başkanı Osman Çiftçi kurucuları, eski ilçe başkanlarını toplayarak Cumartesi akşamı bir yemek verdi. İddialara göre bu yemekte ilçe yönetiminin organlarından olan Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nın başkanların da yer alması gerekiyordu. Ancak Başkan Ekici bu yemeğe davet edilmedi. Neden olmadığı sorularına ise Başkan Osman Çiftçi’nin ‘Ben o kadını görmek istemiyorum’ dediği ileri sürüldü.
 
SAĞLIK SORUNLARINI ÖNE SÜRDÜ
 
 Başkan Osman Çiftçi’nin bu sözlerini duyan Kadın Kolları Başkanı Şerife Hanım Ekici’nin Salı günü sağlık sebepleri nedeni ile görevine devam edemeyeceğin va Kadın Kolları Başkanlığından istifa ettiğini belirten bir dilekçe ile ilçe başkanlığına başvurduğu öğrenildi.
 
İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ
 
 Kadın Kolları İl Başkanının konudan haberdar olması üzerine istifa dilekçesinin ilçe yönetimine değil Kadın kolları Başkanlığına vermesi gerektiğini hatırlattığı ve istifayı kabul etmediği iddia edildi.
 
KUMDAN KALE YIKILDI
 
Genel Merkezde ikili arasında barışın tesis edilmesinden bu yana ikili arasındaki buzların bir türlü erimediği ve o günden bu yana hiç bir araya gelmediğini belirten partililer, ‘Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem demek ki kumdan bir kale inşa edip gönderdi. Hafif bir dalganın sahili dövmesi sonucu da yıkıldı gitti. Parti içerisinde kırılmalar olabilir ama önemli olan bunu büyütmemektir. Genel Merkezde barıştım diyorsan artık geçmişe bir sünger çekeceksin. Osman Başkan ben o kadını istemiyorum dedi ise yanlış yapmış. Seçim arefesinde bunlar olacak işler değil’ yorumlamalarında bulundular.
 
 HABER: NURETTİN ARKAN 
 YALVAÇ ÇINARALTI GAZETESİ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR