27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

VATANDAŞIMIN SOR DEDİĞİ

Geçenlerde bir düğün yemeğinde iki hemşerimizin konuşmalarına kulak misafiri oldum.

Isparta
Konuşanlardan birisi, iş istemek için İsa YALÇIN beye gittiğini ve İsa beyin şu an için belediyenin üzerinde yeteri kadar personel yükü olduğunu ancak belediyenin yapmayı planladığı “su fabrikası”nda iş imkanı olabileceği ya da Çinlilerin kuracağı pil fabrikasını beklemesi gerektiğini beyanla, iki senedir beklediğini ve herhalde daha çok beklemesi gerektiğini diğer arkadaşına umutsuzca anlatıyordu.

 Hatırladığım kadarıyla Sayın başkanım Ziya GÜNAYDIN’ın sadece su fabrikası değil, pil fabrikası değil, elektrikli araçlar fabrikası değil, Büyük İstanbul şirketinden kurtarmış olduğu pomza madenini katmadeğeri en düşük şekilde işleyen ISBAŞ değil katmadeğeri çok yüksek olan ilaç, izolasyon ve tekstil sektörlerine yönelik fabrikalar kurma hayalleri vardı şehrimize. Ancak seçime bir yıl kala istihdam anlamında herhangi bir şey yapıldığını söyleyebilmek galiba mümkün değil.

 Biliyoruz ki, iki büyük ekonomik kriz yaşadık. Bizim neslin yaşadığı bu krizlerden biri 1994 diğeri de 2001 krizi. Krizlerin altındaki gerekçeye baktığımızda genç cumhuriyetimiz, ilk yıllarında yabancıların elinde bulunan ticari hayatı millileştirmek için, özel sektördeki sermaye birikiminin yetersiz kalması nedeniyle, kurduğu KİT’lerle (Kamu İktisadi Teşekkülleri) ekonomiyi dengelemeye çalıştı. Bu KİT’ler daha sonra yıllar boyu iktidarlarca, hele hele darbe hükümetleri dönemlerinde başlangıçtaki idealist ve iyi niyetler suistimal edilerek hep arpalık olarak kullanıldı. İlk kez rahmetli ÖZAL iktidara geldiğinde ülkenin kurtuluş reçetesi adına bu kitleri özelleştirme cesareti gösterdi. O günleri hatırlayanlar bilir ki, statükonun temsilcisi Necdet CALP beyle Özal beyin televizyonlardaki düellosu Turgut beye olağanüstü iktidar gücü kazandırdı. Yine söylemeden geçemeyeceğim ki, saygıdeğer hocam Sabri TEKİR beyin şu sözünü hatırlatayım: “bu milletin sağduyusu hiçbir zaman hata yapmaz”. İşte Özal da büyük cesaret göstererek bu milletin ufkunu açmış ve örnek ülke olma yolunda epey gayret göstermiştir. Allah mekanını cennet etsin.

Tüm bu söylediklerimden hareketle Sayın Günaydın başkanımı hala özelleştirme yerine, belediyemiz adına fabrika kurup istihdam sağlamak gibi hayallerin peşinde koşar görüyorum.

 

Sayın başkanım, bizi eleştirmek adına ikide bir il başkanınız İsa YALÇIN beyle birlikte “bu memlekete Ak Parti iktidarı olarak hiçbir şey yapmadınız. Dikili ve altında gölgelenecek bir ağacınız bile yok” diyerek siyaset yapmaya kalkışmayın. Size il genel başkanımız Osman ZABUN bey gereken cevabı verdi. En büyük eleştirdiğiniz şey karayolları gündemine alınmayan 100 km.lik Dereboğazı duble yolu. Onunla yatıp onunla kalkıyorsunuz. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki Cumhuriyet tarihimiz boyunca yapılamayan 20.000 km.lik duble yolu sizin hükümetleriniz değil bilakis bizim Ak Parti iktidarımız yaptı. Partinizin de iktidar ortağı olduğu iktidarlarınız ise sağ-sol diyerek bu milletin evlatlarını birbirine düşürmekten başka,  Türk-Kürt diyerek etnik ayrımcılık yapmaktan başka bir şey yaptılar mı?

Bir tavsiyem var İsa beye ve size. Madem bizim diktiğimiz, altında gölgeleneceğiniz ağaçlar yoksa –ki öyle söylüyorsunuz- dikilen bu eski ağaçların altına gidin ve kozalaklarını toplayın. STV’nin “Maceracı” programında (ki Sayın belediye başkanım ve yardımcılarından hiç biri katılmadı bu programa) belediye olarak programda reklâmını yaptığınız pomzalı tüplü mangallardan da bir tane alın. Eğer bu mangalın tüpü biterse, topladığınız kozalakları gölgesinde dinlendiğiniz kendi ağaçlarınızın altında tüpsüz-düz mangalı tutuşturmakta kullanın. Kebabınızı afiyetle yerken, hem bizim iktidarımızı keyifle eleştirmiş, hem de “o” meşhur ağacın altında gölgelenme ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz.

Ben İsmail TANIŞMAN olarak, iktidarımızın 2023 hedefinde şehrimize olduğu kadar ülkemizin diğer illerine yapacağı birçok hizmetlerin olacağını hatırlatır, siz sayın belediye başkanıma ve MHP il başkanıma saygı ile duyururum. Benden söylemesi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR