18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

VATANDAŞA FATURA ŞOKU !

ANTALYA, ISPARTA VE BURDUR İLLERİNİN ELEKTRİK DAĞITIMINI 2013'ÜN HAZİRAN AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖZELLEŞTİRME İHALESİ SONRASI DEVRALAN CLK AKDENİZ YİNE ŞAŞIRTTI

Isparta

Antalya'da üç aydır yazlıkta oldukları için kullanılmayan,sadece buzdolabının çalıştığı eve, 1 milyon 76 bin TL'lik elektrik faturası geldi. Antalya'da Osman Öztürk'ün oturduğu, ancak üç aydır yazlıkta oldukları için kullanılmayan, sadece buzdolabının çalıştığı eve, 1 milyon 76 bin TL'lik elektrik faturası geldi. Otomatik ödemede olduğu için bankanın uyarısıyla fark edilen faturadaki hata, itiraz üzerine düzeltildi.

 

ŞAŞIRTAN FATURA

 

Antalya, Isparta ve Burdur illerinin elektrik dağıtımını2013'ün Haziran ayında gerçekleştirilen özelleştirme ihalesi sonrası devralanCLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.'nin, bir meskene gönderdiği elektrikfaturası şaşırttı. Antalya'nın merkez ilçesi Muratpaşa'ya bağlı Etiler Mahallesi'nde Osman Öztürk'ün oturduğu, ancak elektrik aboneliği oğlunun üzerine olan ve fatura ödemesi yine oğlunun banka hesabına verilen talimatla otomatik gerçekleşen eve, bu ay 1 milyon 76 bin 649 lira 80 kuruş elektrik faturası gönderildi.

 


BANKA UYARDI

 

Evsahibi Osman Öztürk, 3 aydır Korkuteli'ndeki yazlıklarındaolduklarını, evde sadece buzdolabı çalıştığını, elektrik faturalarının geçenaylarda 45-50 lira düzeyinde geldiğini söyledi. Öztürk, son okuma tarihi 12Ağustos 2014 olan son elektrik faturasının, 1 milyon 76 bin TL gibi anormaldüzeyde olması nedeniyle banka tarafından uyarıldıklarını açıkladı. OsmanÖztürk, "Eğer banka tarafından uyarılmamış olsak ve hesapta da yeteri paraolsa fatura otomatik ödeme talimatıyla ödenmiş olacaktı ki sonrasında birçokmağduriyet yaşayabilirdik. Bu kadar sorumsuz bir davranış olamaz" dedi.

 

FİRMA HATAYI DÜZELTTİ

 

Olayın ardından CLK Akdeniz'e yapılan başvuru üzerine firmahatayı düzeltti. Gerçek fatura tutarının bir sonraki ayın faturasınayansıtılacağı belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

eğirdir

25 Ağustos 2014 Pazartesi 02:22

Bu fatura olayı Eğirdir de, haber yanlış verilmiş

bojuware 201

24 Ağustos 2014 Pazar 12:12

Damınıza damınıza Mart karı yağar. Hani bana hani bana dersiniz. %52

bojuware 201

24 Ağustos 2014 Pazar 11:58

Adamlar dediğini yapıyor. Damınıza koyacağız dediler. Sizlerde bana koy bana koy dediniz %52

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR