22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,659 TL
  • 5,488 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

VATANDAŞ ÇILDIRDI!

CLK Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ), Çünür’de yapımı tamamlanan Memur – Sen Evleri’nin daha temeli atılırken müracaat edilmesine rağmen aradan geçen 3 yılda Trafosunu koyup elektrik veremedi. Kooperatif sahipleri ise çileden çıkarak bu duruma isyan etti.

Isparta

 

Çünür Mahallesi İstanbul Yolu altındaki alanda Memur – Senİl Temsilciliği tarafından ikinci ekap Toplu Konut çalışmasına başlandı.Bilindiği gibi, Memur – Sen Toplu Konut çalışmasının birincisini geçtiğimiz yıllarda Davraz Mahallesi İtfaiye Birim Amirliği arkasındaki alanda yapmıştı.

Yaklaşık olarak 3 yıl önce başlayan Çünür Mahallesindeki Toplu Konut çalışmasında 108 dairenin yapımı tamamlandı ve aileler taşınmak için dairelere elektrik verilmesini bekliyorlar. Ancak, ne mümkün…. İşte bu noktada ağır ilerleyen bürokrasi ve Akdeniz Elektrik A.Ş’nin söz konusu mevkiye bir türlü trafo koyamaması devreye girdiği için konut sahipleri de dairelerine oturamıyorlar.

Bu duruma sadece 108 dairesi bulunan ve Memur – Sen İl Temsilciliğinin yaptırdığı konut sahipleri değil, Memur – Sen konutlarının hemen yanında yapımı tamamlanan Paşa Konakları sakinleri de isyan ediyor. Budurumdan mağdur olduklarını ifade eden Konut Sahipleri, konu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler; “Memur – Sen İl Temsilciliğimiz, biz üyelerinin konut ihtiyacını karşılamak amacıyla Çünür Mahallesinde 108 dairelik bir toplu konut çalışması başlattı. Temsilcilik yönetimi daha toplu konutların temeli atılırken yani inşaat abonesi olurken CLK Akdeniz Elektrik AKEDAŞ’a dilekçe vererek konutların tamamlandığında ihtiyaç olan elektrik için söz konusu alana Trafo kurulması talebinde bulundu.

Ancak, aradan yaklaşık 3 yıl geçti ve hala Trafodan eser yok. Hatta, bu konuda AKEDAŞ’a üç defa daha dilekçe verilmesine rağmen bir türlü sonuç çıkmadı. Projeyi bir türlü çizmeyen AKEDAŞ, yaşanan gecikmeye rağmen projeyi kendimiz yaptırdık ve AKEDAŞ’a sunduk. Onca gecikmenin ardından CLK Akdeniz yetkilileri Temsilcilik yöneticilerimizi Antalya’ya çağırıp trafo yapımı için Antalya’ya çağırdılar. Yöneticilerimiz gittiğinde bu defa da evrak eksikliği var diye olayı yine ötelediler. Güya o sözleşmeye göre CLK Akdeniz Şirketi bir ay içinde Trafoyu kurup elektriği verecekti. Ancak, bu da olmadı. AKEDAŞ’ın bürokrasisi o kadar çok yavaş işliyor ki, yılar geçti hala bir Trafoyu koyamadılar.

Diğer bir handikap ise, madem Trafoyu CLK Akdeniz yapmıyor,konutları yapan Memur – Sen İl Temsilciliği yapsın denildi ve bu konuda Temsilciliğin Mühendisi projeyi çözdi ve bu defa hazırlanan proje eksikleri vardiye bir türlü onaylanmadı. Onaylandıktan sonra ise  ‘Siz trafoyu yaptırın biz daha sonra ödemesini yapalım. Ancak, ödenek yetersizliğinden bu projenin ödemesini 2018’den önce yapamayız’ dediler. 400 bin TL Trafo Proje bedelini yöneticilerimizin yaptığı görüşmeler neticesinde 200 bin TL’ye indirdik. Fakatonun da ödemesini 3 yıldan önce yapamayacaklarını söylediler. Sonuçta aylar ve hatta yıllar geçti. Biz elektriksiz kaldık. Bu soruna bir an önce çözüm bulunmalıdır. Bu konuda CLK Akdeniz yetkililerini göreve davet ediyoruz.

Bu sorunu sadece biz yaşamıyoruz. Memur – Sen Evlerinin hemen yanında yapımı tamamlanan 84 Konutluk Paşa Konakları da aynı sorunu yaşıyor. Paşa Konakları sakinleri de bu konuda isyan ediyor” dediler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mazlum

12 Haziran 2015 Cuma 13:49

Evet düne kadar mazlumlara zulmeden sizler bugün işler ters dönünce sızlanmaya başladınız. Vatanın her kar eden kuruluşunu satarken babalar gibi satarım diyenlere alkış tutan sizlerin işlerinizin görülmediğinde de en sızlanması kaçınılmazdır... Etme bulma dünyası bu dünya...

Ankaa

11 Haziran 2015 Perşembe 23:30

Mütaitttt adam değil ankada yapı kop aynı sorun var ev 2014 kasım teslim edileçekti 2015 6. Ay oldu tık yok aynı mütaiiiit vanlı değilmii

ERK

11 Haziran 2015 Perşembe 21:50

Öelleştirme denen bu işte.milletin elindeki kuruluşlar yandaşlara peşkeş çekilir,millet yandaşın insafına bırakılır.yapılan şikayetler kaale alınmaz çünkü yandaş milletten kıymetlidir,o kollanır korunur.

maduruz.

11 Haziran 2015 Perşembe 21:17

lütfen akedaş bizim sorunmuzu lütfen çözün mazlumun ahını almayın. camiye giden yolların elektiriklerini kestiginiz yetmiyor. birde halka zulum ediyorsunuz.biz evleri yaptık oturmak için bekliyoruz.lütfen sorunu çözün

ozzy dör

11 Haziran 2015 Perşembe 18:49

Herşey bırılerının tekelınde artık yakında oksıjen bıle parayla verılecek. Kım bılır kımlerın menfaatı var ki bu da bılerek gecıktırılıyor. Bıu ulkede yaşamamak için bir neden daha .....

yeter......

11 Haziran 2015 Perşembe 17:05

bizler binbir emekle taksit taksit ödedigimiz evlerimize oturamıyoruz insanlar bu kadar magdur edilmemeli insanlar ses çıkartmıyor diye işler bu kadar yavaş işlememeli ayrıca daire başına akedaş 700 tl para istiyor elektirigi çekmek akedaşın görevi haksız kazanç elde ediliyor...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR